ביקורת וידאו: ספק כח CoolerMaster M2 1500W - תחנת כח ביתית • HWzone
מחשביםמארזים וספקי כוחביקורות

ביקורת וידאו: ספק כח CoolerMaster M2 1500W – תחנת כח ביתית

היום נביט אל התוספת החדשה של CoolerMaster אל קו ספקי הכח בעלי ההספק הגבוה שלהם. לפני חודשים בודדים, השיקה CoolerMaster את סדרת Silent Pro M2 החדשה, סדרת ספקי כח מודולאריים בהספק גבוה.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזוןתכונות מפתח

תקן 80+ Silver – מבטיח כי בעת העמסה של 20, 50 או 100 אחוזים מההספק המוצהר, נצילות הכח תעמוד על 85 אחוזים לפחות. מה זה אומר? נצילות ספק הכח היא הכח היוצא ממנו חלקי הכח הנכנס אליו. שאר הכח מומר לחום. ככל שהנצילות גבוהה יותר, כך ספק הכח צורך פחות חשמל בפועל מהשקע בקיר.

טכנולוגיית A.PFC זו ממירה עצמאית את המתח הנכנס אל ספק הכח, בין אם מדובר ב-110 וולט או 230 וולט. זו מאפשרת יצוב מתח טוב הרבה יותר בהשוואה לספקי כח אשר כוללים מתג ידני של החלפה בין סוגי מתחים נכנסים.

מודולאריות – תכונה זו מאפשרת ניתוק או חיבור של כבלים רצויים אל ספק כח על פי דרישת המשתמש כך שלא יהיו כבלים מיותרים מארז אשר מבזבזים מקום ופוגעים בזרימת האוויר.

הצהרת הספק

מסילות 12 וולט – שתי מסילות אשר אחת מהן בהספק 55 אמפר מספקת חשמל לכבלים המולחמים ואחת בהספק 70 אמפר מספקת חשמל לכבלים הנשלפים. ההספק הכולל המוצהר לשימוש ב-12 וולט הינו 1440 וואט.

מסילת 3.3 ו-5 וולט – מסילה אחת המספקת 30 אמפר (150 וואט) לשימוש של רכיבי לוח האם בעיקר כמו ובקרים.

לסיכום

שאפתני החומרה יודעים טוב מאוד מה הם צריכים לחומרת האקסטרים שלהם, בין אם הם מרכיבים או מבצעים תחת קירורים קיצוניים. בהיבט השימושי ספק הכח Silent Pro M2 1500W מכיל את כל התכונות הדרושות – נצילות גבוהה, כבלים ארוכים במיוחד, חיבורים רבים וגם סליבינג לא רע.

החסרונות הבולטים של ספק כח זה יהיו חסרון כמו הכבלים המולחמים אשר אינה קטנה כלל. בהתחשב באופן השימוש בספק הכח זה נסלח היות וספק כח זה לא מיועד למערכות בעלות מעט רכיבים. חסרון נוסף הוא הסליבינג לו זוכים הכבלים המולחמים. היינו שמחים לראות כבלים מולחמים שזוכים לאותו הסליבינג לו זוכים גם הכבלים הנשלפים. שימוש בסילינג אחר הורס מהמראה האחיד אותו בוני מערכות רבים רוצים ליצור. החסרון השלישי הוא כמובן המחיר. ההבדל במחיר בין ספקי כח בהעלי הספק של 1200-1250 וואט לבין זה של 1500 ואט הוא גדול מאוד ואינו תואם כלל להבדל בין הספק החשמל, מדובר בדבר טיפוסי כמעת בכל תחום בשוק החומרה, רק שההבדל פה הינו גדול משמעותית.

חסרון בולט נוסף הוא כבל החשמל. אנו קיבלנו ספק כח בעל כבל אירופאי אשר אינו כולל הארקה. מי שקונה ספק שכזה בארץ יאלץ למצוא כבל מתאים הכולל חיבור בעל הארקה.

מחיר ההשקה של ספק כח זה הינו 399 דולרים, מעט יותר משל ספקי כח אחרים בהספק 1500 וואט אך גם מחיר זה לא יהווה בעיה לשאפתני החומרה שבאמת זקוקים להספק גבוה שכזה.


תגיות
Back to top button
Close
Close