ביצועי Half Life 2 - פרטים ראשונים • HWzone
מחשבים

ביצועי Half Life 2 – פרטים ראשונים

רבים ראו את הסרטונים השונים מהמשחק המצופה Half Life 2 אשר דלפו לרשת במהלך החודשים האחרונים והודהמו ממה שהם ראו – המנוע הפיזיקלי של המשחק הוא מהטובים שנראו עד כה (אם לא הטוב ביותר) והגרפיקה עוצרת נשימה.
לכן, מטבע הדברים, ניתן היה למצוא במקומות רבים שאלות כמו 'האם Half Life 2 ירוץ על המחשב שלי?' שנשאלו ע"י אנשים שלא הבינו שאין עדיין שום מידע על הביצועים של המשחק המדהים הזה.

האתר AnandTech החליט לשים קץ לתופעה הזו ופרסם מידע ראשוני על ביצועי המשחק, כפי שנמסר מחברת Valve.
עפ"י המידע שהתפרסם (חובבי nVIDIA, כדאי שתקחו כבר עכשיו כמה גלולות פרוזאק), כרטיסי ה Radeon האחרונים מציגים ביצועים טובים בהרבה מכרטיסי GeforceFX המקבילים להם – לא רק שהיה צורך להתאים את קוד המשחק במיוחד לארכיטקטורת NV3x כדי שבעלי כרטיסים אלו יוכלו להנות מקצבי פריימים סבירים, אלא גם כרטיסי ATi מראים עליונות מוחלטת על פני הכרטיסים של nVIDIA.
כך למשל, ה Radeon 9800 Pro מראה ביצועים עדיפים בהרבה על פני ה GeforceFX 5900 Ultra כאשר המשחק רץ ב DirectX 8 והפער גדל בצורה דרמטית כאשר המשחק רץ תחת DirectX 9; זאת ועוד, אנשי הפיתוח ב Valve ממליצים לבעלי GeforceFX 5200 ו 5600 להריץ את המשחק אך ורק תחת DirectX 8 כדי לקבל קצבי פריימים בהם ניתן יהיה לשחק.
עוד צוין כי ה Radeon 9600 Pro מהווה מתחרה נאה מאוד ל GeforceFX 5900 Ultra (שעולה פי שניים ממנו).

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


זוהי בהחלט מכה תדמיתית קשה ל nVIDIA, אשר עשתה בשנה האחרונה מאמצים רבים כדי להתגבר על ATi, אך כפי שזה נראה עכשיו, ATi תמשיך להוביל את השוק בזמן הנראה לעין.

אגב, האתר AnandTech צפוי לפרסם מחר את התוצאות המלאות של הבנצ'מרקים שנערכו עם Half Life 2 – בהחלט יש למה לחכות.

לידיעה


Back to top button
Close
Close