ביצועים בכל מחיר: AMD מבהירה על מעטפת ההספק החדשה של מעבדי AM5

לאחר ההכרזה על תושבת AM5 למעבדים שולחניים והצגת מעטפת חום כללית מירבית, מבהירה AMD שתשתמש במעטפת חום נוספת גבוהה עבור ביצועים מקסימליים

בפתיחת כנס Computex 2022 הציגה AMD את תוכניותיה לעתיד הקרוב ובניהן השקת פלטפורמת AM5 לדור חדש ומהיר מתמיד של מעבדים שולחניים.

ב-AMD ציינו כי מעטפת החום המירבית של המעבדים החדשים תהיה 170W, שהיא גבוהה ממה שהכרנו עד כה, כנראה מהסיבות אותן אנחנו פוגשים בתושבות אינטל לאחרונה שהן הרצון לסחוט כמה שיותר ביצועים מהסיליקון.

כעת, מוציאה AMD הבהרה בנוגע למעטפת החום המירבית שנפגוש בתושבת AM5 ונראה כי AMD מתכוונת לישר קו, לפחות באופן חלקי עם פילוסופיית מעטפת החום בה דובקת כעת אינטל.

170W היא מעטפת החום בה צפויים לדבוק מעבדי Ryzen 7000 המהירים ביותר, אמנם ישנה הגדרה המתיחסת לצריכת החשמל המירבית שמוגדרת לתושבת AM5 והיא 230W, הספק קרוב לזה שאנחנו מכירים במעבדים דוגמת Core i9 12900K עם 241W כמקסימום. בשלב זה אין מידע אודות מעטפת החום בפועל של מעבדי הסדרה הקרבה. יתכן ורובם יוגדר בדומה למה שראינו בסדרות קודמות, ויתכן כי תחליט AMD להשיק מספר מצומצם של מעבדים במעטפת החום המירבית בעת מאמץ כדי לקבל כל אחוז של יתרון מול התחרות.

מעבדי אינטל לאחרונה עברו להגדרת צריכת חשמל שמתיחסת לשני מספרים עיקריים כאשר אחד מתאר מצב בו המעבד פועל בתדר הבסיס במאמץ מירבי, והשני מתיחס לתקרת צריכת החשמל בשימוש תדר טורבו.

בהחלט יהיה מעניין לראות כיצד משתווה AMD לאינטל בהתמודדות עם חום הנפלט מהמעבד בתושבתה החדשה, והאם היא תצליח לשמור על היתרון היחסי שיש לה בין צריכת החשמל לבין ביצועים עד כה.