הכירו את 11 המעבדים הראשונים של אינטל בדור ה-Ice Lake • HWzone
מחשביםמעבדיםכתבות נבחרות

הכירו את 11 המעבדים הראשונים של אינטל בדור ה-Ice Lake

11 דגמי Ice Lake ראשונים בעידן ה-10 ננומטר נחשפים באופן רשמי עם שיטת מיתוג מעודכנת וחידושים בהיקף מפתיע

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


באינטל גאים מאוד בדור מעבדי ה-Core העשירי שלהם, שהוא הראשון שכולל שיוצרו בתהליך ה-10 ננומטר העדכני עם ליבות עיבוד וליבות גראפיות בארכיטקטורה חדשה, והחליטו שלא לחכות אפילו לתערוכת בחודש ספטמבר בכדי להציג את ההישג שלהם לכל העולם.

11 מובייל ממשפחות ה-U וה-Y נחשפים כעת בצורה מלאה, עם השמות, התדרים, מעטפות ההספק ואפילו המחירים המיועדים ליצרניות שיבקשו לשלבם במוצריהן – כך שכולנו נוכל להבין מה בדיוק מצפה לנו ממש בחודשים הקרובים, לקראת סוף השנה האזרחית, על מדפי חנויות המחשבים למיניהן.

הכירו את השם החדש – והפעם הוא אכן חדש במלוא מובן המילה, לשם שינוי

שיטת המספור של תמשיך להתבסס על i5, i3 ו- i7 (וכמו כן i9 במקרים מסויימים, כידוע) הן עבור דגמי ה-U והן עבור דגמי ה-Y הזעירים והחסכוניים עוד יותר, עם ארבע ספרות שילוו אותם ויגדירו את רמת הביצועים ומעטפת ההספק של המוצר – ובצמוד אליהן האות G עם מספר נוסף אחריה שיעידו באופן בולט וברור יותר מבעבר על עוצמת העיבוד הגראפי המובנה. במילים אחרות, G1 יצביע על שימוש בליבה הגראפית הבסיסית ביותר עם 32 יחידות עיבוד בתוכה (בארכיטקטורת דור 9.5 וותיקה, במקום ארכיטקטורת דור 11 חדשה), G4 יצביע על גראפית משופרת עם 48 יחידות עיבוד ואילו G7 הוא הסימול לליבות הגראפיות המובנות המובילות עם 64 יחידות עיבוד – כאשר סביר להניח כי יהיו עוד מספרים שיצטרפו למסיבה ככל שיעבור הזמן.

מיתוג ה- ממשיך לחיות – אך בשינוי קל שמיועד להפוך את ההבדלות בין יכולות המוצרים בו לנוחות מעט יותר

דגם ה- i7-1068G7 הוא היחיד בעל מעטפת הספק של 28 וואט בדור ה-Ice Lake, נכון לעכשיו, ויספק ארבע ליבות עיבוד פיזיות (ו-8 ליבות לוגיות עם טכנולוגיית ה-HyperThreading) בתדר בסיס של 2.3GHz, תדר טורבו של 4.1GHz לליבה בודדת ותדר טורבו של עד 3.6GHz עבור כל ארבעת הליבות, זכרון מטמון מרמה L3 של 8MB – וליבת G7 גראפית עם 64 יחידות ביצוע (EU) בתדר של עד 1.1GHz. המחיר של המעבד לא נחשף, אך צפוי לעמוד על כ-500 דולר ולשמש לניידי פרימיום שמתיימרים לספק מקסימום במעטפת מצומצמת ככל האפשר.

כל המעבדים החדשים בטבלה מרכזת אחת

5 נוספים ממשפחת ה-U יציעו מעטפת הספק בסיסית של 15 וואט, בתוספת למצב עבודה במעטפת הספק מוגדלת של 25 וואט אותו יוכלו יצרניות המחשבים לבחור במידה ויחליטו כי מערך הקירור שלהם יאפשר זאת – ובין אלו נראה דגם i7 מרובע ליבות אחד, שלושה דגמי i5 (עם שוני מרכזי ביכולות הגראפיות שלהם) וגם דגם i3 אחד שיספק זוג ליבות עיבוד פיזיות ו-4 ליבות עיבוד לוגיות ביחד עם ליבת UHD Graphics שלה 32 יחידות ביצוע. המחירים – בין 426 דולר ל- i7 המוביל ל-281 דולר ל- i3 הבסיסי, באופן דומה למדי למה שכבר ראינו בעידן ה-.

שבבי ה-U (בתמונה) יהיו גדולים משמעותית בשטחם ביחס לדגמי ה-Y – וכל מוצר עתיד להיות מיועד לקטגוריה שונה מעט של ניידים

חמשת הדגמים האחרונים משתייכים אל משפחת ה-Y, עם מעטפת הספק של 9 וואט או 12 וואט בהתאם לבחירת היצרניות והתאמה לעבודה עם מערכי פאסיביים חרישיים – כאשר הפעם ניתן יהיה להבדיל בינם לבין דגמי ה-U העוצמתיים יותר באמצעות הספרה הרביעית בתור בשמו של המעבד, שתהיה 0 בגרסאות ה-Y ו-5 בגרסאות ה-U.

משפחת זו תציע לנו דגם i7 בודד עם ארבע ליבות עיבוד פיזיות, צמד דגמי i5 מרובעי ליבות ועוד צמד דגמי i3 כפולי ליבות, כאשר מבין כולם מעניין לציין את דגם ה- i5-1030G4 שליבותיו יפעלו בתדר בסיסי נמוך באופן קיצוני של 0.7GHz בלבד (עם יכולת להגיע עד ל-3.2GHz במצב טורבו מירבי עבור כל הליבות יחד).

כל דגמי דור ה-Ice Lake יהנו מתמיכה בפקודות AVX512 לחישובים וקטוריים מתקדמים, תמיכה בעד ארבעה חיבורי 3 באופן מובנה וגם תמיכה בקישוריות אלחוטית מתקדמת בתקן (עם תוספת יחידת שידור וקליטה חיצונית)

הפחתת תדרי העבודה במעבדי ה-Ice Lake הראשונים לצד השיפור ביכולות העיבוד יוצרת ניגודיות מעניינת מאוד – ואנחנו כבר משתוקקים לבחון את הדגמים המסחריים שיבוססו על חומרות אלו לעומת המחשבים שכבר נמכרים בחנויות עם מעבדי Whiskey Lake או עם מעבדי ממשפחת ה-U הניידת, הן במונחי הביצועים המוחלטים והן במונחי היעילות וצריכת הסוללה שלהם. נכון לעכשיו לא נראה כי תהיה כאן תשובה חד משמעית – הרבה מאוד יהיה תלוי באיכות היישום של יצרניות המחשבים עצמן.

המוצרים הנוכחיים עם רק ההתחלה – יצרנית השבבים מבטיחה לנו חידושים רבים נוספים ב-12 החודשים הקרובים, בכל קטגוריות השוק

עתה הכל נראה מוכן ליישום ההבטחה של לכך שנראה מוצרי 10 ננומטר ראשונים בחנויות ברבעון האחרון של שנת 2019 – כעת מה שמעניין הוא שהדלפות חשפו לנו תוכניות של החברה להציג גם מעבדי דור נייד מעודכנים בהתבסס על ארכיטקטורת ה- הוותיקה (מאוד) תחת השם . כיצד כל המבחר הזה ישתלב ביחד עבור הצרכנים? מקווים לגלות את התשובות בזמן הקרוב.


תגיות
Back to top button
Close
Close