ביטול שליחת דואר בקליק • HWzone
מחשבים

ביטול שליחת דואר בקליק

האם קרה לכם בעבר ששלחתם הודעה אלקטרונית ומיד לאחר מכן התחרטתם? בשורה לכל משתמשי ג'ימייל, החברה הוציאה אופצייה המאפשרת ביטול אימייל לאחר שליחתו.

בין אם שלחתם בטעות הודעה לנמען הלא נכון ובין אם פשוט הייתם רוצים לערוך את ההודעה, חברת חושפת אפשרות חדשה לביטול שליחת הודעת אלקטרונית לאחר שכבר לחצתם על כפתור השליחה. זהו תוסף שיכול למנוע מבוכה במקרה ושלחתם מידע חשוב לנמען הלא נכון, שכן באמצעות לחיצה על כפתור ה-Undo (בטל פעולה) החדש תוכלו לבטל כלל את שליחת ההודעה.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


כל משתמש שברשותו תיבת דואר אלקטרוני ב-Gmail יכול להשתמש באפשרות החדשה, אך יש להיכנס להגדרות תיבת הדואר, ותחת הלשונית Labs להפעיל את האפשרות החדשה שנקראת Undo Send (ביטול שליחה). בהגדרות Labs ניתן למצוא אפשרויות והגדרות ניסיוניות שגוגל מציעה בשביל תיבת הדואר שלכם ב-Gmail. כלל התוספים ב-Labs הם ניסיוניים, ולכן אם שום אחריות במקרה בו הם ישתנו או שפשוט לא יתפקדו כראוי.

ברגע שהפעלתם את האפשרות החדשה תוכלו לראות קישור Undo חדש אשר נותן למשתמש חלון של חמש שניות (או עשר שניות, ניתן להגדיר זאת מראש) לביטול שליחת ההודעה. משעשע, אך זו לא הפעם הראשונה שגוגל מציגה אפשרות שנועדה להגן על המשתמש מפני עצמו. אחד מהתוספים של שגם כן משרת את אותה מטרה הואMail Goggles , אשר מציג שאלון קצר במתמטיקה שנועד למנוע מהמשתמש לשלוח הודעה בזמן שהוא אינו פיכח.


10 תגובות

 1. ל-1
  אם אתה חושב שאתה יכול לתרום – למה שלא תצטרף לצוות של האתר ותכתוב גם אתה כתבות לטובת כולם…

 2. ח"ח דניאל. Google העתיקו עוד משהו מ-MS
  Message Recall היא פונקציה הקיימת מזמן בתוכנת הדואר המקצועית Microsoft Outlook.

  יכולת "משיכת" האימייל מונעת מצב שבו שלחת משהו למישהו שלא היה אמור לקבל את זה ומשיכת המייל מתאפשרת כל עוד הפותח לא פתח את המכתב.
  בתוכנת Outlook, הפונקציה אינה מוגבלת בזמן וכוללת אפשרויות מתקדמות נוספות.

  מידע נוסף אודות התכונה תמצאו כאן:
  http://office.microsoft.com/en-us/outlook/HA010917601033.aspx

 3. ל-1
  האופציה החדשה הזאת נוספה לפני 6 ימים.
  אף אחד לא מתחייב לעדכן אותך במה שקורה באותו יום.

  וכל הכבוד לך באמת שאתה מפגין את הידע המעודכן שלך.
  אם אין לך מה להגיד, פשוט תשתוק, חבל על כל בייט.

 4. אלכס, הפונקציה הזאת לא רלוונטית לכלום
  היא עובדת רק על שרתי Exchange, זה לא רלוונטי לשום שרת דואר רגיל.

  למעשה זה אפילו כתוב בפיסקה הראשונה של הקישור שלך.. :/

  [align=left]This feature requires you to use a Microsoft Exchange Server 2000 or later e-mail account. The recipient of the mail you want to recall must also be using an Exchange server e-mail account. For example, you cannot recall a message sent to someone's personal Internet service provider (ISP) (ISP: A business that provides access to the Internet for such things as electronic mail, chat rooms, or use of the World Wide Web. Some ISPs are multinational, offering access in many locations, while others are limited to a specific region.) POP3 e-mail account.[/align]

 5. לאלכס, בתור עובד של MS ..
  לא ציפיתי שתגיד משהו אחר, אבל תתעמק להבא במהות הידיעה. המנגון של GOOGLE מבוסס על השהיית הSESSION של השליחה, ז"א שלוקח יותר זמן לשלוח אבל יש לך את הזמן הזה כדי להתחרט. רעיון אחר לגמרי.
  אה, הכתבה ישנה :P

 6. מי שלא הצליח להפעיל את המנגנון ->
  שימו לב שזה אפשרי רק אם תשנו את הג'ימייל לאנגלית (או במילים אחרות – בעברית זה לא עובר)

 7. ל-5 -מה קרה? אסור ביקורת בונה?
  ככה הם יכולים להשתפר.
  סה"כ הבעתי דעה. פעם הייתי נכנס לפה על בסיס קבוע ועכשיו פחות כי פחות מעדכנים כל מה שאני אומר זה פשוט שחבל..

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close