בזק בינלאומי מצטרפת אל שוק פתרונות ההגנה ממתקפות דיוג

לספקית האינטרנט יש שירות הגנה חדש אשר מצטרף אל כמה מתחרים בינלאומיים מבוססים, ומבטיח להגן עליכם מפני שיטות זדוניות לקבלה במרמה של הפרטים האישיים הרגישים שלכם

שירות ה-CyberWall, עליו הכריזה היום בזק בינלאומי, הוא פתרון המיועד להגן על הגולש התמים מפעילות "דיוג" של אתרים זדוניים והודעות דוא"ל מתחזות.

דיוג (מהמילה "דיג", באנגלית "פיישינג" – "Phishing") היא שיטת הטעיה שמטרתה להשיג מהמשתמש ברשת האינטרנט מידע רגיש, זאת על ידי התחזות לגורם לגיטימי.  רוב ההצלחות בגניבת סיסמאות, פרטי חשבון בנק, מידע פיננסי וכד' מתבססות על דיוג מתוחכם ולא על ידי פריצה ברוטאלית לשרתים.

cw1

דרכי ההתמודדות עם פעולות דיוג מבוססת על שני מערכים – הראשון, הפעלת שיקול דעת וחשדנות כלפי אתרים מפוקפקים והודעות דוא"ל חשודות; והשני – פתרונות טכנולוגיים המבוססים על שרתים יעודיים.

פתרון ה-CyberWall שחברת בזק בינלאומי מציעה מתבסס על שרתי DNS יעודיים, המנטרים את תהליך תרגום שמות המתחם (URL) לכתובות ה-IP.  במידה ותרגום ה-URL מעלה כתובת IP חשודה, לא יתבצע מעבר אל אתר האינטרנט הבעייתי והמשתמש יקבל על כך התראה.

cw

עוד מ-NetCHIEF

פתרון זה, המסופק במחיר של 11 שקלים לחודש, אינו שונה באופן מהותי משירותים דומים ההמסופקים בחינם על ידי חברות אחרות.  כך למשל חברת OpenDNS מספקת שירות זה תחת השם opendns, חברת Comodo מספקת שירות שירות דומה תחת השם Comodo Secure DNS וחברת Norton מספקת אותו תחת השם ConnectSafe.

ה-ConnectSafe המתחרה של חברת Norton
ה-ConnectSafe המתחרה של חברת Norton

בנוסף, ולמרות שהחברה לא מצהירה על כך באופן רישמי, גם שרתי ה-DNS של גוגל מספקים מידה גדולה של אבטחה מניסיונות דיוג.

כל הפתרונות הללו מתבססים על החלפת כתובות שרתי ה-DNS של ספקית האינטרנט, לכתובות של החברות המוזכרות לעיל.  החלפה זו יכולה להתבצע במחשב עצמו, אך ביצועה בנתב הבייתי מספקת, באופן אוטומטי, הגנה לכל המחשבים, הטאבלטים והטלפונים החכמים המתחברים דרכו אל רשת האינטרנט.

ב-NetCHEIF תוכלו למצוא סקירות ומדריכים נוספים בנושאי נתבים ורשתות ביתיות