בדיוק מה שחיפשנו? שמונה דגמי מעבדים חדשים מאינטל • HWzone
מחשביםמעבדים

בדיוק מה שחיפשנו? שמונה דגמי מעבדים חדשים מאינטל

ענקית השבבים ממשיכה להרחיב את ההיצע שלה עם שמונה דגמים חדשים, מדורות ה-Skylake וה-, לנייחים וניידים

אנחנו יודעים שיצרניות המעבדים נוהגות להוסיף דגמים נוספים לקווי המוצרים שלהם ככל שעובר הזמן, הייצור ממשיך, רמות התפוקה מתייצבות וניתן להתחיל לחלק את השבבים לעוד ועוד תתי-קטגוריות אותן ניתן למתג באופן שונה – אלה מהלכים שמלווים אותנו בשוק זה כבר שנים. כעת מגיעה תוספת נוספת שכזו מאינטל – עם שינוי קטן שעשוי להפוך את היכולת להבדיל בין אותם חדשים למעבדים 'וותיקים' יותר לנוחה ופשוטה יותר.

מדובר על שמונה דגמים חדשים שנצפו בקובץ המחירים הרשמי של החברה לדצמבר 2015, אשר משתייכים הן לדור הסקיילייק העדכני שהושק לקראת סוף שנת 2015 והן לדור ה-Broadwell מתחילת 2015 שממשיך להימכר ולהיות רלוונטי בשוק הנייד בעיקר, כולם ב-14 ננומטר – ושניים מהם למחשבים נייחים, בעוד ששת האחרים הם למחשבים .

הדגמים החדשים מקור: cpu-world.com
הדגמים החדשים
מקור: cpu-world.com

שני הדגמים הנייחים החדשים זכו לקבל את האות P בשם הדגם שלה, אשר בדורות קודמים הצביעה על נטולי גראפית לחלוטין. לפי מיטב הבנתנו זהו אינו המצב בדור הנוכחי, אך דגמים אלו כן אמורים להכיל גראפית מתקדמת פחות (ככל הנראה ליבת HD Graphics 510, במקום HD Graphics 530), בתקווה שזה יאפשר להם להיות חסכוניים וגם זולים יותר לצרכנים שלא מעוניינים גראפיים משמעותיים למערכת שלהם, או לחילופין מתבססים על כרטיס מסך ייעודי.

פריט מידע שמצביע על ליבות גראפיות פחות מתקדמות באופן משמעותי במעבדי ה-P החדשים. נקווה שזה יגיע לצד תגי מחיר מופחתים, בהתאם
פריט מידע שמצביע על ליבות גראפיות פחות מתקדמות באופן משמעותי במעבדי ה-P החדשים. נקווה שזה יגיע לצד תגי מחיר מופחתים, בהתאם

באופן דומה, ארבעה דגמים ניידים ממשפחת ה-U החסכונית קיבלו את האות D לשמות הדגם שלנו – אנחנו לא בטוחים מה משמעותה בפועל עבור יכולותיהם, אך כאמור היא הופכת את מלאכת ההבדלה בינם לבין מעבדי ה-Skylake וה- "המקוריים" לפשוטה יותר. נקווה שגם במקרה זה נוכל לקבל רמת דומה, עם הפרש של 100MHz בתדרי העבודה לכאן או לכאן, בתגי מחיר טובים יותר.

שני ניידים עדכניים אחרונים משתייכים אל משפחת הסלרון, וכאן ניתן למצוא את הדגם שמסתמן כמעניין ביותר כל השמונה – ה-Celeron 3955U, שמציע זוג ליבות עיבוד (ללא HyperThreading) בתדר משופר של 2GHz ובמחיר רשמי (עבור יצרניות המחשבים) תחרותי של 107 דולר, שעשוי לסייע לנו לקבל בקרוב מחשבים ניידים דקים, קלים וזולים יותר שיתבססו על ארכיטקטורת ה-, במקום על שבבי אטום פשוטים יותר.

בקרוב נוכל לקבל ניידים זולים עם מעבד Celeron 3955U במהירות 2GHz, במקום מעבד Celeron 3205U בעל תדר של 1.5GHz בלבד?
בקרוב נוכל לקבל זולים עם מעבד Celeron 3955U במהירות 2GHz, במקום מעבד Celeron 3205U בעל תדר של 1.5GHz בלבד?

נמשיך לעקוב אחר פרטים על המעבדים החדשים, ועל מה שמבדיל אותם מהדגמים שכבר זמינים בחנויות, ונעדכן אתכם בהקדם.

תגיות

תגובה אחת

  1. לא מה שאני חיפשתי.
    מוציאים עוד דגמים לפני שהסתיים המחסור שגרם לעליית מחירים בדגמים הקיימים.
    התנהלות מגעילה.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close