באיביי כבר נמכר מעבד Sandy Bridge בתושבת LGA2011 • HWzone
מחשבים

באיביי כבר נמכר מעבד Sandy Bridge בתושבת LGA2011

העובדה שסדרת מעבדי ה--E צפויה להגיע לחנויות רק בסוף השנה לא מפריעה למישהו למכור אחד כבר עכשיו

מעבדי ה-Sandy Bridge "הרגילים" שהגיעו אלינו בתחילת השנה ככל הנראה ענו על דרישות מרבית הצרכנים, אך נראה שהצרכנים ה"כבדים" באמת עדיין מחכים בקוצר רוח להגעתם של מעבדי האקסטרים החדשים של אינטל – אנו שנושאים את השם Sandy Bridge-E, דורשים תושבת LGA2011 חדשה ומציעים מאפיינים ייחודיים כמו תמיכה ב-4 ערוצי זכרון, תמיכה בערכת השבבים X79 ועוד.
מעבדים שכאלו המיועדים לשוק הביתי צפויים להגיע ברבעון האחרון של השנה הנוכחית, ומעט אחריהם, ברבעון הראשון של 2012, צפויים להגיע גם "אחיהם" המיועדים לשוק השרתים, ונושאים את השם Sandy Bridge-EP, שישתמשו באותה ערכת שבבים ואותה תושבת, וגם יציעו עם 8 ליבות ו-16 נימים, שלא יהיו זמינים לשוק הביתי.

הפרט הקטן הזה (זה שמעבדי ה-Sandy Bridge EP יהיו זמינים בעוד קצת יותר מחצי שנה, לכל הפחות) לא ממש מפריע למעבד שכזה להימכר באיביי (eBay) כבר עכשיו, ואפילו במחיר סביר למדי.
תאמינו או לא, אבל ממזר בר מזל הצליח לשים ידיו על "מעבד לדוגמא" (engeneering sample) מסדרת ה-Sandy Bridge-EP, שמציע 8 ליבות ו-16 נימים במהירות 1.6GHz (לא ממש ברור האם מדובר במהירות הסופית של גרסאות השרתים, או שמא מדובר במהירות מונמכת בשל היותו גירסת בדיקה בלבד), מעטפת תרמית של 130 וואט ולא פחות מ-20MB של מטמון (cache).

2011 פינים, לא פחות.
שבועה וירטואלית מצד המוכר
אנחנו לא מוכנים להתחייב על כך,
אבל יש סיכוי די סביר שמחירו "הרשמי" של מעבד כזה
יהיה יקר אפילו יותר מהמחיר שדורש המוכר

המעבד המדובר עונה לשם Q19D ES ומצויין כבעל סטפינג A-1, מה שאומר שמדובר באחד מהדגמים המוקדמים ביותר שיוצרו, ונשלחו לגורמים שונים לצורכי בדיקות ופיתוח.
המוכר המאושר דואג לציין באותיות קידוש לבנה שמדובר בדגם מקורי התומך בכל אותם תכונות חדשות ומתקדמות (כהוכחה לכך שתושבת המעבד אכן מכילה 2011 פינים, מצהיר המוכר "ספרתי לבד"), ומציע את המציאה במחיר של 1,360 דולר, כולל משלוח חינם. המכירה נסגרת בעוד כ-4 ימים, אגב, כך שלסקרנים או לעשירים המופלגים כדאי להזדרז.

לא ממש ברור מה פלוני יעשה עם מעבד שכזה, שכן לוחות אם התומכים בערכת השבבים X79 לא צפויים להגיע לשוק בחודשים הקרובים (וגם אז, לא ברור האם הם יתמכו במעבד מגירסה כל כך מוקדמת), אם כי סביר להניח שמי שמחפש לקנות "מהעתיד" דרך איביי לא ממש מתעניין בפונקציונליות.
את בדיקת האותנטיות למעבד אנו נשאיר לרוכש, ונסתפק בלומר תודה על כך שיש לנו את איביי, שדואג לספק לנו סיפורים מוזרים פעם אחר פעם.

תגיות
Back to top button
Close
Close