את זה לא צפינו: אינטל תיעזר ביצרנית שבבים אחרת עבור חלק ממוצריה (עודכן)

עדכון: תגובה של לשמועות שבמרכז כתבה זו מצהירה כי הפתרון של החברה למחסור בשבבים מסויימים יהיה בהשקעה כספית נוספת להגדלת יכולות הייצור העצמיות – אך עם זאת לא פוסלת (ולמעשה לא מתייחסת) לאפשרות של העברת חלק מאחריות הייצור ל- או חברת צד ג' אחרת כלשהי. במילים אחרות, נראה שהאפשרות הזו קיימת – גם אם תהיה מצומצת יחסית.

הכתבה המקורית: דיווח חדש מספר כי החברה שנחשבה עד לאחרונה לגדולה ביותר בעולם ייצור השבבים תיעזר בשירותיה של TSMC עבור חלק ממוצרי ה- שלה

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


אתגר בלתי צפוי נוסף בו נתקלת בשל העיכוב הגדול בהשקת תהליך הייצור ההמוני ב-10 ננומטר הוא קושי במתן מענה לכלל הביקוש אשר נוצר במסגרת תהליך ה- שלה, שהפך למעשה לאחד והיחיד שלה ברוב משפחות המוצרים בארבעת השנים האחרונות.

באתר הנודע Digitimes מצהירים על ביקוש שגבוה בעד 50 אחוזים מההיצע אותו מסוגל לספק בתהליכי הייצור שלה ב- (צרות של עשירים?) – ופתרון חלקי אפשרי לבעיה בדמות שיתוף פעולה מפתיע עם יצרנית השבבים הטאיוואנית הגדולה , שתסייע לאינטל לייצר חלק ממוצריה הבסיסיים במסגרת השירות אותו היא מציעה לשאר החברות בשוק שאינן מחזיקות בטכנולוגיות ובתשתיות הנדרשות לייצור עצמי.

החברות הכי טובות בתחום ייצור השבבים?

לפי המידע הנוכחי, TSMC תוכל להיות אחראית על ייצור ערכות שבבים בסיסיות כדוגמת H310 שזמינה כיום בלוחות אם תקציביים ובמחשבים מורכבים מראש רבים, וכמו כן ייצור מעבדים ביתיים תקציביים שונים – כאשר באופן טבעי האחריות על ייצור המוצרים היוקרתיים, היקרים והמתקדמים ביותר תישאר בידיה ובמפעליה האישיים של .

תחילה אלו יהיו המוצרים הבסיסיים ביותר של שיעברו לייצור בעזרה חיצונית – אך קשה לדעת לאן המגמה תתפתח בהנחה שהמיזם הזה יוכיח את עצמו

יהיה מעניין לראות האם תמתג ותציין בצורה רשמית כלשהי את המוצרים שהפכו למציאות תודות לסיוע מצד ג׳, והאם מדובר כאן בבחירה מצומצמת וזמנית או בתחילתו של שיתוף פעולה גדול ומשמעותי יותר לעתיד – וכמו כן יהיה מעניין לגלות מה יהיה תהליך הייצור המקביל ל-14 ננומטר של אצל המתחרה שלה, שמציעה למעשה תהליכים המוגדרים כ-16 ננומטר, 12 ננומטר ו-10 ננומטר אך לא משהו שמגביל ישירות לכאורה למקור.