אפל: רווחים של 3 מיליארד דולר, ברבעון

Apple מדווחת על הכנסות של 15.7 מיליארד דולר ברבעון הראשון לשנת 2010. בין הגורמים: הכפלת המכירות של מכשירי iPhone, מחשבים חדשים שהשיקה החברה ותקופת החגים המוצלחת (לפחות מבחינתה) בארצות הברית.

כחלק מעונת הדו"חות, דיווחה השבוע Apple על הכנסות שיא – 15.7 מילארד דולר, וכל זה ברבעון הראשון של שנת הכספים 2010.
ההכנסות, אשר הניבו לאפל רווחים של 3.38 מיליארד דולר, הגיעו בעיקר ממכירה של יותר מ-8 מיליון מכשירי iPhone חדשים, בעיקר בתקופת החגים, נתון המראה כי כמות המכירות הוכפלה לעומת אשתקד.
מכירות מרשימות נרשמו גם בקרב המחשבים החדשים ששיחררה אפל לאחרונה, ביניהם ה-MacBook שרשם עלייה של 16 אחוז במכירות, ומחשב ה-iMac שהרשים עם עלייה מסחררת של לא פחות מ-61 אחוז, ובסך הכל נמכרו  3 מיליון יחידות.
אמנם נגן המדיה של Apple, ה-iPod Touch, סבל מירידה במכירות, אשר נרשמה כבר במהלך שנת 2009, אך ניתן להסיק שהירידה ברבעון האחרון (בשיעור 8 אחוז) נרשמה בעיקר בגלל הצמיחה החדה במכירות ה-iPhone, נתון שהשפיע באופן ישיר על מכירות הנגן. אגב, למרות הירידה, סדרת הנגנים של Apple היא עדיין הנמכרת ביותר עם לא פחות מ-21 מיליון נגנים שנמכרו.

נתונים אלו, ובעיקר נתוני המכירות של ה-iPhone, מפתיעים במיוחד לאור העובדה שלאחרונה הושקו לא מעט מכשירי סלולר מתקדמים אשר השאירו את המכשיר המתיישן של Apple שהושק עוד בשנת 2007 הרחק מאחור.
כמו כן, ניתן היה לצפות שגם המשבר הכלכלי בארצות הברית, שהשפיע משמעותית על קניות החגים, יפגע גם במוצרים של Apple, שלא ידועים כזולים במיוחד – אך המציאות, כאמור, שונה בתכלית.

העתיד נראה ורוד בשביל Apple ובעלי המניות שלה, והדו"חות הכספיים מתפרסמים בתזמון מושלם עם השקת מחשב הטאבלט החדש, ה-iPad, שהוצג היום לראשונה ומעורר התלהבות רבה ברחבי העולם – מה שכנראה יאפשר ל-Apple להציג דוח"ות מרשימים לא פחות גם ברבעונים הבאים.