אסוס מתפרעת עם מחשב נייד שכולל עמדת קירור מים

רוצים נייד גיימינג מאסיבי שמתחבר לארגז חיצוני וידע לשמור על קרירות בכל מקום ובכל מצב? הכירו את ה-GX700 של אסוס, שמשלב גאונות וטירוף באריזה אחת

יתכן שזה בדיוק מה שקפץ לכם בראש כשקראתם כי אינטל השיקה רשמית דגם מעבד נייד ראשון מסוגו הכולל מכפלה פתוחה ותיאבון להמהרה נוספת מצד המשתמש, אך ספק אם האמנתם שזה באמת יקרה – מחשב נייד עם קירור מים חיצוני, זוהי בדיוק היצירה החדשה של חטיבת ה-ROG של אסוס.

נייד ה-GX700 הוא נייד גיימינג מאסיבי בעל מסך 17.3 אינץ' מבוסס פאנל IPS ברזולוציית 4K, ומבוסס על מעבד ה-Core i7-6820HK החדש של אינטל – הראשון שמיועד למחשבים ניידים וכולל מכפלה פתוחה, שהופכת את ההמהרה לאפשרית וקלה יחסית. אז מה עושים כדי לאפשר למעבד בעל מעטפת תרמית של 45 וואט שנמצא בסביבה צפופה להגיע לתדרים שיהיו קרובים לאלו של ה-Core i7-6700K הנייח? יוצרים למחשב הנייד מערך קירור מים חיצוני במסלול סגור, באופן טבעי.

arog6 arog7

התוסף החיצוני ל-GX700 לא מיועד להיות נישא יחד עם המחשב נייד עצמו (ספק אם גם תרצו בכך), אלא מהווה עמדה שולחנית נייחת שאליה מתחבר המחשב הנייד – ומאפשרת לו לפעול בתדרים גבוהים משמעותית תוך שמירה על טמפרטורות קרירות.

במילים אחרות, במצב נייד ה-GX700 וה-Core i7-6820HK שבתוכו יפעלו במצב דומה לניידי גיימינג גדולים אחרים (אולי עם תוספת תדר מינימלית שבה כן ניתן לעמוד בהתבסס על קירור אוויר מסורתי של מחשב נייד), ואילו בעת הגעה לבית או למשרד והתחברות ליחידת הקירור החיצונית, הביצועים של המעבד, וכנראה של הכרטיס הגראפי גם כן, יקבלו דחיפה קדימה וישמשו כתחליף מחשב נייח עם עוצמה גבוהה.

arog8 arog10

מעבר למעבד המשוכלל והגיבנת עם קירור המים, ה-GX700 כולל גם כרטיס מסך סופר מתקדם, ככל הנראה מדגם GeForce GTX 990M (לא, זו לא טעות הקלדה) עליו נספר לכם יותר בקרוב, זכרון DDR4 בנפח של עד 64GB, אחסון מבוסס שבבי הבזק בתקן ה-NVMe העדכני ובשילוב עם כוננים מכאניים ושלל חיבורי USB Type A, USB Type C ו-HDMI. הזמינות לרכישה עתידה להגיע מתישהו במהלך שלושת החודשים הקרובים, והמחיר צפוי להיות מאסיבי ביותר – בין 3,000 ל-4,000 דולר (!) לפי הערכות שונות ברחבי הרשת.

מקור: notebookcheck.net
מקור: notebookcheck.net

אין וויכוח על כך שמדובר בגימיק, וקשה מאוד לראות מצב שבו נראה אותו תופס תאוצה, אפילו בשוק הגיימינג הנייד העילי. מדובר בגימיק שאסוס הצליחה לגרום לו להיראות נאה ומדליק בהחלט, אך כל זה לא משנה את מהותו וייעודו. אם כבר לחבר קופסה חיצונית גדולה למחשב הנייד שלנו – היינו הולכים על הקופסה שכוללת כרטיס מסך שולחני לשיפור ביצועים גראפיים משמעותי, כמו זה שהוצג בקו ה-Alienware של דל וכמו זה שאנחנו חולמים לקבל במסגרת דור ה-Thunderbolt העדכני.

מקור: theverge.com
מקור: theverge.com

לצידו של ה-GX700 המטורף אסוס הציגה גם משפחת ניידי גיימינג 17 אינץ' מעודכנת "פשוטה" יותר תחת השם G752, שתחליף את קו ה-G751 עם עיצוב מעודכן אגרסיבי ועמוס מתכות מוברשות, מעבדי Core i7-6700HQ (תהיה גם אופציה ל-Core i7-6820HK בדגם העליון), כרטיסי מסך מדגם GeForce GTX 970M, GeForce GTX 965M או GeForce GTX 980M, זכרון RAM בתקן DDR4 ובנפחים שמגיעים עד 64GB, פאנלים בתקן IPS ברזולוציות של FullHD או 4K הכוללים תמיכה בטכנולוגיית G-Sync ניידת, משקלים שמתחילים בקצת יותר מ-4 קילוגרים – ומחירים שיחלו ב-1,500 דולר.

arog5 arog4

זיל הזול בהשוואה ל-GX700, לא?

arog2 arog1 arog

קישורים נוספים