אסוס מציגה: לוח אם ראשון שמבוסס על ה-Apollo Lake של אינטל • HWzone
מחשביםמעבדים

אסוס מציגה: לוח אם ראשון שמבוסס על ה-Apollo Lake של אינטל

רוצים לבנות מערכת קומפקטית וצנועה לשימוש ביתי? כדאי שתקחו בחשבון את ה-J3455M-E

לא נופתע לגלות שלא הייתם מודעים לקיומו של דור מעבדי האטום החדש מבית בשוק – ההשקה הרשמית עברה בשקט מופתי בצילו של דור מעבדי ה- העוצמתי והפופולרי יותר, אבל הוא כאן איתנו, וכעת אנחנו מקבלים סיבה ראשונה לשקול אותו בתור אלטרנטיבה עבור השוק הנמוך.

דור ה-Apollo Lake מכוון למערכות נייחות וניידות מבוססות חלונות או לינוקס, לאחר הביטול של תתי הדגמים אשר יועדו לעולם המובייל, ואסוס מציגה לוח אם קומפקטי ראשון עם מעבד Celeron עדכני שמובנה בו – ה-J3455M-E.

לוח האם תואם לתצורת ה-Micro-ATX עם אורך של 22.6 סנטימטרים ורוחב של 17.8 סנטימטרים, עם מעבד Celeron J3455 מרובע ליבות Goldmont שיוצר בתהליך של 14 ננומטר בתדר מירבי של עד 2.3GHz וכולל גם ליבה גראפית מובנית מדגם HD Graphics 500 עם 12 יחידות ביצוע ותדר מירבי של 750MHz, צמד חריצים עבור זכרונות DRAM מסוג DDR3/DDR3L במהירות של עד 1,866MT/s ונפח של עד 16GB, שני מחברי SATA 3 עבור אחסון וחריץ PCI-Express 2.0×16 אחד עבור , לצד צמד מחברי 2.0×1 לתוספים אחרים.

לוח חדש ומעניין - בהנחה שהמחיר יהיה שפוי
לוח חדש ומעניין – בהנחה שהמחיר יהיה שפוי

הלוח של אסוס מספר יציאת HDMI אחת עם תמיכה ברזולוציות ויציאת VGA (או D-Sub) אחת, מחברי PS-2 "עתיקים" עבור עכבר ומקלדת וגם ארבעה חיבורי 3.0 ועוד ארבעה חיבורי 2.0, מתוכם צמד כאלו וצמד כאלו נמצאים בפאנל האחורי של הלוח והרביעייה הנותרת זמינה על הלוח עצמו כ-Header. יש גם מחבר Gigabit Ethernet שמבוסס על בקר חברת Realtek, וכרטיס קול מובנה של שמונה ערוצים מבוסס בקר של Realtek.

ajj
חריץ ה- 2.0×16 פועל ברוחב פס של x1 בלבד – מה שמבהיר שאין אפשרות ליצור כאן מערכת גיימינג ממשית על ידי צירוף של כרטיס מסך למערך, והחיבור מיועד לממשקים אחרים שדורשים מחבר גדול יותר מ- 2.0×1

 

מעבדי ה-Apollo Lake החדש אמור להציע שיפור ביצועים של כ-20 עד 30 אחוזים לעומת מקבילו מדור האטום Cherry Trail, זאת בתוספת לתמיכה בפענוח של תקני ה-HEVC וה-VP9 ברמת החומרה, שאמור להיות אפקטיבי הרבה יותר מהפתרון ההיברידי שבדור הקודם – כך שהלוח של אסוס בהחלט עשוי להוות בסיס טוב להכנת מערכת שתצליח להתמודד עם 10 בצורה ראויה עבור שימושי עבודה משרדית, גלישה וצפייה באינטרנט וכדומה.

ajj4

לא ידוע לנו כמה בדיוק יעלה ה-J3455M-E, אך אנחנו מקווים לעלות של 150 דולר או פחות, שתעניק הזדמנות להרכיב מערכת מלאה במחיר של מעט יותר מ-1,000 שקלים, מה שיהווה רמת מחיר נמוכה משמעותית ממיני מערכות דומות שמבוססות על דגמי יקרים יותר.

תגיות

7 תגובות

  1. בפחות מ-800 ש"ח ניתן לקנות היום שילוש המבוסס על מעבד Pentium G, לוח אם בגודל micro ATX וזיכרון DDR4 בנפח של 8GB. אם הלוח הנ"ל, שכולל מעבד, יעלה 150 דולר, מה שאומר שבארץ העלות תהיה בסביבות ה-600 ש"ח לפחות, אז לא מדובר כאן במשהו משתלם בכלל – הלוח הוא בגודל micro ATX, הזיכרון מוגבל ל DDR3 והמעבד, שלא ניתן לשדרגו ולמרות שהוא בעל 4 ליבות, כנראה יהיה חלש יותר ממעבד Pentium G (כמובן שצריך לחכות ולראות מבחני ביצועים). לא ברור מי בדיוק יהיה קהל היעד של מערכת כזו.

      1. G4400 + H110M-K + 8GB DDR4 עולים ביחד 280+230+180 שקלים ברוב חנויות הגיימינג בארץ. לא קשה.

  2. נשמע כמו חומרה מצויינת לשוק המשרדי "והלייט ביתי"
    מדהים שהוא תומך ב-4K!

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close