אנרמקס מציגה: ספקי כוח עוצמתיים

3 תגובות
החבר'ה הוכיחו, פעם נוספת, שהם יודעים לעשות ספקי כוח
 
כמו מספר חברות שכבר ראינו בתערוכה, גם לאנרמקס היו בדוכן ספקי כוח שיוצרו בהתאם לתקן ה-80 PLUS Platinum. אומנם יש זמן עד שגם הספקים האלו יגיעו לתחום ההמוני של 100 דולר ליחידה, שכן עדיין מדובר בספק שנותן 600W של הספק מתמשך, אבל מגוון הספקים שראינו בתערוכה שמציגים תאימות לתקן זה רומז שאנחנו בהחלט בכיוון.
 
כאן גם הפגינו בפנינו אנשי אנרמקס את האיכות הגבוהה של ספקי הכוח שלהם. מזהים בתמונות את ה-Platimax 1200W? ספק הכוח הזה מחובר לשתי מערכות מחשב, כל אחת עם יותר משני כרטיסי מסך זוללי הספק דוגמת ה-GTX 480 הידוע לשמצה מבית NVIDIA או כרטיס כפול מבית AMD, ובעוד יכולתו המוצהרת המקסימלית של הספק היא 1200W, משכו שתי המערכות ביחד 1800W, תוספת של 50 אחוז (!) מעל המוצהר. באנרמקס מסבירים שזו תוצאה של תהליך הבדיקה הקפדני שעוברים ספקי הכוח שלהם, שכולל בין היתר הרצתו בטמפרטורת סביבה של 50 מעלות בכדי לוודא שגם בתנאים קיצוניים אלו הוא יעמוד בדרישה המוצהרת עליו.
 
מלבדם, מנסה החברה לחדור גם לשוק גופי הקירור למעבדים. מה שראינו בתערוכה היה אבות טיפוס, שיושקו ככל הנראה בחודשים הקרובים, ולמרות שעדיין לא מדובר בעיצובים הזויים כמו אלו של זלמן, עדיין טוב לראות שחקן נוסף בשוק. מלבדם ראינו גם מארזים חדשים, ה-Fulmo וה-Fulmo GT. מארזים אלו מגיעים עם פטנט חדש שמאפשר סוף סוף לכרטיסי המסך הארוכים ולכוננים הקשיחים לחיות בשלום, על ידי כך שהיא ממקמת את הקשיח בצורה אנכית ולא אופקית. מדובר במסילה שגם מאפשרת לשלוף ולהחליף את הקשיח בקלות. קהל הגיימרים יאהב את תאורת הלדים של המארזים, אבל למרותם נוכחותם, המארזים משדרים סולידיות ופשטות, מה שמזכיר דווקא את סגנון העיצוב של LianLi. קונספט נוסף מעניין אבל לא חדש שראינו בדוכן החברה הוא מאווררים נתיקים. הרעיון מאחורי הגישה פשוט: מאוורר מעצם פעולתו שואב גם אבק, והאבק הזה מצטבר בו ומפריע לפעולתו התקינה. בכדי לסייע במניעת התופעה, ניתן לנתק את המאווררים בקלות מהציר סביבו הם מסתובבים, לנקות אותם, ולהחזירם למקום תוך דקות.
סיקור תערוכת Computex 2011 התבצע באמצעות מחשב Portege R830 באדיבות חברת טושיבה