אנטק חוזרת אל שוק ספקי הכח, עם מספרים גדולים במחיר סביר • HWzone
מחשביםמארזים וספקי כוח

אנטק חוזרת אל שוק ספקי הכח, עם מספרים גדולים במחיר סביר

הכירו את הדגמים החדשים שמצטרפים אל משפחת ה-High Current Gamer המפורסמת

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


סדרת ספקי ה-High Current Gamer נחשבה לאחת הפייבוריטיות בקרב חובבי הגיימינג כשהושקה, אי שם בתחילת העשור, תודות להספקים נאים ביעילות גבוהה ובמחירים הגיוניים שהעניקו תחרות לשחקניות מרכזיות דוגמת Seasonic.

מאז עבר לא מעט זמן והרבה שמות חדשים החלו להתחרות בתחום הספקים הצפוף, בעוד ש- (אנטק) לקחה צעד לאחור במידה מסויימת, והעדיפה להתמקד בקטגוריות מוצרים אחרות – אבל ההפסקה הזו הסתיימה לה לשמחתנו, כך נראה, עם קאמבק של של ה-HCG בגרסאות עם הספקים מוגדלים המותאמים לעידן החדש.

ספקי כח הם לא המוצר המעניין ביותר בשוק החומרה, אך הם ללא ספק הכרחיים וחשובים בכל מערכת באשר היא – אז כדאי מאוד להיות מעודכנים בהיצע הקיים

צמד דגמי High Current Gamer Bronze טריים הגיעו אל החנויות, גם בחו"ל וגם בארצנו הקטנה, מצויידים בתאימות לתקן ה-80Plus Bronze עם נצילות מעשית של בין 81 אחוזים ל-88 אחוזים בתלות בהספק הנצרך, והספקים כלליים של 750 וואט ו-850 וואט – אותם ניתן למשוך במלואם ממסילות ה-12 וולט, באופן אשר הופך אותם למתאימים גם למערכות מתקדמות עם ריבוי כרטיסים גראפיים.

ככה נראים החדשים של אנטק מבפנים, עם רכיבים אלקטרוניים מתוצרת יפן בלבד
מקור התמונה: elchapuzasinformatico.com

הספקים הינם מודולריים לגמרי, מיוצרים בפועל באמצעות חברת Andyson הטאיוואנית, כוללים מאוורר בודד גדול בקוטר 135 מילימטרים שמיועד לשמור על טמפרטורות עבודה ראויות ברמת רעש שפויה וגם אחריות לתקופה של חמש שנים – הכל במחירים מוצהרים של 90 דולר לגרסת ה-750 וואט ו-100 דולר ל-850 וואט. העלויות נכון לעכשיו לא ממש תואמות את היעד שנקבע בידי אנטק, אך אם נצא מנקודת הנחה שההיצע בשוק יתייצב בעתיד הלא רחוק ואיתו גם תגי המחיר – אין ספק כי יהיה מדובר פה בעוד מתמודד מעניין מאוד לבחינה עבור המערכת הבאה שתרכיבו לעצמכם או לאחרים.

נותר רק להמתין לירידה הדרגתית במחירים


תגיות

8 תגובות

 1. אהבתי את סדרת ה HCG של אנטק שהיו מבוססים על ספקי סיסוניק והם בהחלט היו מוצלחים ועמידים , לא בטוח שהבחירה ביצרן הOEM כמו ANDYSON תעשה טוב לסדרה.
  נקווה שאני סתם שמרן ומיושן בדיעותי…

 2. פעם אנטק היו שם דבר בשוק.
  אני לא רואה סיבה אפילו לשקול לקנות את הספקים הנ"ל במיוחד שניתן כיום לקות ספקים עם נצילות גבוהה יותר ובעלי ציונים בביצועים טובים יותר.

 3. בשעת כתיבת תגובה זאת סדרת הספקים החביבה עליי (תמורה מבחינת ביצועים,. ודולאריות, אמינות ואחריות לעומת המחיר + הזמינות שלה) כמעט לכל שימוש שגרתי במערכת ממוצעת היא ה-SeaSonic FOCUS Gold.

  החסרון היחסי היחיד הוא שהמאוורר מתחיל להסתובב רק ב-30% עומס והוא לא תלוי בטמפ'. היה עדיף אם היה מתחיל להסתובב בטמפ' מסוימת ולא רק כפונקציה של עומס, אבל מניסיוני עם ספקים בעלי מנגנון דומה לא נתקלתי בבעיות מיוחדות גם בחודשי הקיץ החמים בשימוש שבו המערכת כמעט שלא צורכת חשמל, קרי עבודה משרדית.

   

  אני חא רואה איזו בשורה מיוחדת בגרסה הנ"ל של סדרת HCG. הפחת רוח חיים חדשה במותג ותיק כשמה שנשאר ממנו בפועל הוא בעיקר המדבקה עם שם המותג מעידה בדרך כלל על ניסיון לסחוט את המוניטין שנצבר בעבר ולרוב האשראי הזה נגמר במהירות.

  יצרני OEM נמצאים בבעיה בכל התחומים, ובשוק הספקים העניין בעייתי פי כמה כי כמעט לכל יצרן OEM יש כמה ספקים שהם בבחינת שומר נפשו ירחק ומי שלא כל כך מעורה בכל שמות הסדרות והדגמים ומי היצרן שלהם בפועל ניצב לרוב מבולבל ויש כמובן מי שמנסה לנצל את הבלבול הזה מסחרית.

   

 4. אנטק היא דווקא אחת שידועה בתור יצרנית בעלת בקרת איכות מאוד גבוהה למוצרים שלה, גם אלה שמכילים יחידה פנימית דומה לאלו שקיימים בספקי מדף של יצרן ה-OEM. לפני שש שנים ה-HCP שלהם קטף שבחים מקצה לקצה.

   

  גם ספקים כמו VP500 הפשוט הם מיוחדים, עם שבירת שיאים אירופאים של אחוזי RMA נמוכים. אני מחכה לראות מה אנטק תעשה בשביל לרענן את הסדרות היוקרתיות שלה בקטגוריית HCP.

 5. אין ויכוח על כל זה וההערה שלי לא כוונה דווקא ל-Antec.

  יותר התכוונתי להעלות את הנקודה ששמות של סדרות לא אומרות הרבה בפועל כי המדבקה היא רק הסוף של שרשרת האספקה ובין דורות שונים של אותה סדרה, ולפעמים אפילו בתוך אותו דור של אותה סדרה, יכולים להיות הבדלים משמעותיים מבחינת האיכות.

  גם העובדה שמוצר מסויים מבוסס על פלטפורמה מסוימת לא תמיד מספרת את כל הסיפור מכיוון שמדובר ביותר מסתם אריזה מחדש של מוצר מוגמר. המוצר משתמש אמנם בתכנית מבנה ורכיבים של פלטפורמה מסוימת, אבל עדיין יכולים להיות הבדלים (לטוב, אבל לרוב זה לרע) לעומת מוצרים נוספים שמובססים על אותו תרשים מבנה ופלטפורמת בסיס.

   

  שלא יובן שאני נגד Antec, כי זאת ממש לא הייתה הכוונה שלי. מצד שני, אני גם לא רואה מה היתרון בסדרה הזאת אם היא אכן תהיה זמינה באותו סדר גודל של מחיר ובאותם תנאי אחריות פחות או יותר כמו הפלטפורמה שעליה היא מבוססת. יש אכן גם עניין של בקרת איכות ואמינות, אבל זה לרוב מידע שלומדים בדיעבד אחרי שהצטברו נתונים וקשה לחזות אותו מראש. בהינתן שני יצרנים אמינים ובהעדר דיווחים ראשוניים על בעיות קריטיות בדגם אחד לעומת האחר (המבוססים על אותה פלטפורמה), אני באופן אישי אעדיף לרוב לקנות ישירות מהיצרן.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close