אל 32 ליבות ומעבר - הכירו את Prime TRX40-Pro של אסוס • HWzone
מחשביםמעבדיםביקורותכתבות נבחרות

אל 32 ליבות ומעבר – הכירו את Prime TRX40-Pro של אסוס

היום באופן רשמי מושקת פלטפורמת האקסטרים החדשה של שמביאה שני עוצמתיים במיוחד – אנו מביאים בפניכם סקירה חיצונית של מועמד ראוי ללוח אם עבור אלה – Prime -Pro של אסוס

העת הגיעה לפלטפורמת אקסטרים חדשה מהמחנה של . היום באופן רשמי משיקה סדרה חדשה של בעלי כמו ליבות גבוהה במיוחד, ויחד איתם מגיעה גם פלטפורמה חדשה לחלוטין את לוחות האם המחליפה את ה-TR4 וערכת השבבים .

אחד מלוחות האם החדשים של ענקית החומרה הגיע אלינו ואנחנו מעניקים תצוגה מעט יותר טכנית לפרטים ולתכונות אותן אפשר להשיג בלוח האם הזה. הכירו את Prime -Pro.

ישנם שלושה לוחות אם שזמינים החל מהיום מאסוס בפלטפורמת . לוח אחד הוא ה--Pro.

ה-TRX40-E Gaming דומה ברכיביו ל-Prime ומקבל בעיקר צבעים שונים, וה-Zenith II שנחשב למתקדם ביותר, וגם עולה בהתאם עם כלי מתקדמים במיוחד.

ה-TRX40-Pro בעיקר בא לעבוד. לא תמצאו כאן RGB מפוצץ על גבי הלוח ושלל גימיקים של גיימינג שמחשב לעבודה באמת צריך. פלטפורמת ה-TRX40 כמו קוודמתה מכילה שמונה ממשקי זיכרון בארבעה ערוצים. נפח הזיכרון הכולל בו הלוח תומך הוא 256GB מסוג , שהם 32GB לכל מקל .

ל-TRX40-Pro גם ארבעה ממשקי לכרטיסי הרחבה. שלושה מהם במהירות X16 מלאה ואחד תחתון במהירות X4. כולם בתקן 4.0 בלי יוצא מן הכלל.

התושבת עצמה, TRX4 זהה במימדיה לתושבת TR4 של הדור הקודם, אך אין תאימות בין התושבות כלל. כן ישנה תאימות בין גופי הקירור, כך שכל המתאים לתושבת TR4 יתאים גם לתושבת TRX4.

אחד החידושים החשובים ביותר בפלטפורמה הזאת של היא שכולה פועלת ב-PCI-Express 4.0, בהשוואה לדור 3.0 הקודם. כל ממשקי ה-PCI-Express הפיזיים וממשקי ה-M.2 לכונני , כולם בלי יוצא מן הכלל פועלים בדור 4.0 כך שאם יש חומרה מתאימה התמיכה קיימת.

לחץ להגדלה
לחץ להגדלה

לא רק שהתקן חדש ומהיר, אלא גם שהמעבדים שמגיעים לתושבת הזאת מכילים כמות אדירה של נתיבי תעבורה כאלה. ה-TRX40-Pro מגיע עם שלושה חיבורי M.2 התומכים ב-PCI-Express 4.0 X4 לכונני . זאת, בנוסף לשמונה יציאות SATA 3.0 סטנדרטיות לכוננים. אין כאן ממשקים שמכבים ממשקים אחרים בזמן שימוש, הכל זמין בעת ובעונה אחת.

מערכת הספקת הכח למעבד היא משהו שאסוס מתגאה בו, ויש במה. הספקת הכח למעבד מגיעה מ-22 שלבי יצוב שהופכים את מתח הכניסה של 12V למתח נמוך אותו המעבד מבקש, בדרך כלל בטווח 0.9V ל-1.4V. הפעולה פולטת חום ולכן ישנו גוף גדול במיוחד העשוי אלומיניום על המערכת.

16 מתוך אותם שלבי הספקת כח נמצאים מעל למעבד. הם מספקים מתח לליבות העיבוד עצמן. דגם מייצבי המתח הוא TDA21462. מדובר במייצב שמוגדר לעבודה בזרם מירבי של 60A כאשר שיא היעילות שלו עובר באיזור 20A. עם מערכת בעלת הספקת זרם מירבי של 960A ובקשת זרם בטווח של 175-250A מהמעבדים לתושבת הזאת, היחס הוא בהחלט נכון מצד . זו מערכת שתוכננה לעבוד קרוב לשיא היעילות בעת מאמץ מעבד וכך פליטת החום שלה תהיה נמוכה.

היציאות האחוריות בלוח האם הזה הן בעיקר מה שהופך אותו ל-"זול" שבין לוחות TRX40 של אסוס. יש סאונד ב-7.1 ערוצים שמגיע משבב S1220 של Realtek, שש יציאות USB 3.2 Gen1, ארבע יציאות USB 3.2 Gen2 (בטורכיז, כולל Type-C), כפתור לצריבת ביוס מהתקן ב-USB בצורה אוטומטית וחיבור RJ45 סטנדרטי לחלוטין במהירות 1Gbps. כמות היציאות מכובדת, אך היה נחמד אם אסוס הייתה מוסיפה חיבור נוסף, אולי במהירות גבוהה יותר.

תוספת נחמדה שמקבלים בלוח האם היא כפתור הדלקה על הלוח עצמו לצד צג LCD לפתרון תקלות קל. ישנה תקלה בעת עליה? מספר יכוון לפי ספרון ההדרכה לסיבת התקלה. בתמונה אפשר גם לראות את כרטיס הקול המובנה בלוח, המבוסס על אותו Realtek S1220. אפשר לצפות לאיכות ראויה עבור הרוב המוחלט של משתמשים. כפי שרואים בתמונה, ה--Pro מגיע עם תושבת המיועדת לכרטיסי WiFi שזה דבר שאשמח לראות בעוד הרבה לוחות אם, בהתחשב במחיר הנמוך של אותם כרטיסי WiFi.

אם אני צריך לסכם את ה-TRX40-Pro בפשטות, אגיד שזה סטנדרטי למדי בתוספת מערכת חשמלית אדירה לתושבת המעבד, שעבור משתמשים רבים זה באמת כל מה שצריך. יש מספיק כלי ופתירת תקלות שבאה יחד עם אותה מערכת חשמלית. אין בעיה בכלל בתמיכה והתמודדות עם מעבדי 3960X בעל 24 הליבות ו- 3970X בעל 32 הליבות.

ה-Prime TRX40-Pro של צפוי להיות זמין בזמן הקרוב לרכישה במחיר מומלץ של 2,099 שקלים לצרכן או כ-400 דולר מעבר לפני מיסים. אני מאמין שרוב המחיר מגולם בחיבוריות המהירה ובמערכת החשמל העסיסית.

השארו מעודכנים, אנו צפויים להביא בקרוב כיסוי נוסף על לוח האם בפעולה ופלטפורמת TRX40 עם מעבדי החדשים!

תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close