אל תמהרו לעדכן: מנהל ההתקן החדש של NVIDIA גורם לקריסות מערכת

הדרך לגיהנום רצופה בכוונות טובות: הגרסה החדשה של מנהל ההתקן החדש של NVIDIA גורמת לפי שעה לקריסה של מחשבים מסויימים בעת תהליך ההתקנה שלה

שלשום הפיצו החברות AMD ו-NVIDIA כמקובל גרסה חדשה למנהל ההתקן שלהם עבור תמיכה במשחקים החדשים, Tom Clancy’s The Division, Need for Speed, Hitman ו-Ashes of the Singularity. כמו כן הוסיפה NVIDIA שיפור ביצועים נוסף עבור Rise of the Tomb Raider.

אבל לפעמים אחת מהחברות עושה טעות אנוש ומפיצה אל המשתמשים עדכון גרסה שבור במיוחד (למעשה, זה קורה לחברות הללו ואחרות לעיתים די תכופות), והפעם תורה של NVIDIA, שבשוגג הביאה עם העדכון החדש שלה קריסה מאסיבית של מערכת ההפעלה בעת ההתקנה שלו – דבר המצריך עליה דרך Safe Mode והסרה של הדרייבר כולו כולל השאריות לצמיתות.

לאחר מספר תלונות חוזרות ונשנות החברה הגיבה רשמית והכירה בבעיות הכרוכות בעדכון הגרסה החדש, 364.47. ניכר שצוות הפיתוח עובד כעת על גרסה מתוקנת, וזו אף הדריכה את המשתמשים "הנגועים" כיצד יש לנהוג על מנת להסיר את הדרייבר לצמיתות ולהעלות את מערכת ההפעלה כהלכה.

גרסה 364.47 – שימו לב לקריסה אפשרית

כמו כן, החברה הודיעה מאוחר יותר שמצאה קשר בין הקריסות הללו לבין מערכות מרובות מסכים והמליצה לכבות את שאר המסכים בעת ההתקנה. חלק מהמשתמשים מדווחים שהצליחו להתקין את העדכון בדרך זו. במידה ותרצו להמר על זה – העדכון עדיין זמין דרך GeForce Experience.

האופן היחיד שבו יש להסיר את הדרייבר בהצלחה הוא דרך עליה ישר ל-Safe Mode (שכן עליה רגילה תלווה במסך שחור או הפעלה מחדש). על מנת להסיר "שאריות" הנמצאות בקובצי ה-Registry, ניתן להשתמש בתוכנות עזר דוגמת Driver Sweeper ו-Driver Display Uninstaller המסוגלות לתפקד במצב בטוח.

כעת עד שתצא גרסה מתוקנת, המומלץ הוא להשאר עם הגרסה הקודמת (362.00). סביר מאוד להניח שהמחכים לא ימתינו זמן רב מדי.