אלוף במשקל נוצה: Gigabyte משיקה את ה-GeForce GTX 1080 הקטן ביותר

חשבתם שכבר לא נותרו לדגם הגיימינג הפופולרי של דרכים להפתיע אתכם?  תחשבו שוב

ה-GeForce GTX 1080 הוא אחד מכרטיסי המסך היעילים ביותר שניתן למצוא בחנויות החומרה, וזה בא לידי ביטוי גם בכך שהוא זמין בתצורות שונות ומשונות, החל מדגמים שולחניים מאסיביים עם תדרי עבודה מרשימים וכלה בדגמי Max-Q שמשולבים במחשבים ניידים דקים וקלים – כשאל אלו ניתן להוסיף מעכשיו גם את ה-GTX 1080 Mini-ITX 8G של , שהופך לאחד מהכרטיסים הגראפיים העוצמתיים ביותר שניתן לשלב במחשבים שולחניים זעירים וקומפקטיים במיוחד.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


כרטיס המסך החדש מציע מעגל מודפס בעיצוב ייעודי עם אורך כולל של 169 מילימטרים בלבד, קצר ב-37 אחוזים מגירסת ה-Founders Edition הסטנדרטית של אותו דגם, ומבוסס על שמורכב מגוף אלומיניום, שלוש צינורות נחושת להולכת חום ומאוורר 90 מילימטרים בודד, בתוספת למחבר 8Pin בודד לאספקת האנרגיה הנדרשת (מעבר למה שמתקבל מחריץ ה-PCI-Express).

כבר ראינו כרטיסי GTX 1080 באורך של פחות מ-200 מילימטרים, אך היצירה של היא ללא ספק שיא חדש עבור הדגם הזה

הכרטיס הינו בעובי כפול, עם מערך חיבורים שכולל HDMI בודד, DVI-D בודד ושלושה חיבורי DisplayPort, ונהנה מתדרי עבודה של 1,632MHz כבסיס ו-1,771MHz במצב Turbo Boost מירבי – שיפור מתון מאוד של אחוזים ספורים בהשוואה לתדרי העבודה המקוריים, במוצר שללא ספק לא נולד על מנת לשבור שיאי , אלא לשבור שיאי שאותם ניתן לקבל במערכת בתצורת ה-Mini-ITX הזעירה.

מחיר מומלץ של בין 500 ל-550 דולר נשמע לנו כמו הערכה סבירה

סביר להעריך כי התמחור המומלץ הרשמי של ה-Mini-ITX 8G יהיה דומה למחיריהם של דגמי ה-GTX 1080 העממיים ביותר בשוק (כ-500 דולר), אם כי השאלה האמיתית היא מה יהיה המחיר המעשי שלו, בשוק בו הביקוש לכרטיסי מסך לטובת כרייה וירטואלית מביא לדלדול מלאים ולהקפצות מחירים רחבות היקף. אנחנו נשתדל לשמור על אופטימיות למרות הכל, ונקווה שיהיה מספיק כרטיסי GTX 1080 ממוזערים לכל מי שזקוק ומעוניין בהם.

השלב הבא – GTX 1080 Ti במימדים כאלה? תמיד אפשר לפנטז