אכזבה מרה: Black Ops III למחשב האישי שבור לגמרי (עדכון: עכשיו קצת פחות)

16 תגובות

עדכון: נראה שחברת Activision הפיצה כעת טלאי המסדר את בעיות היציבות הללו או חלק מהן. משתמשים מדווחים על חווית משחק חלקה בהרבה. חשוב כמובן להזכיר שהשיפורים ימשיכו לבוא, בין אם בדמות מנהלי ההתקנים של ו- ובין אם בדמות פאטצ'ים נוספים. שאפו.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


הכתבה המקורית: רוצים להריץ על המחשב האישי את הכותר החדש בסדרת בצורה חלקה? אולי כדאי שתחכו קצת, כי הוא שבור לחלוטין


כבר היינו בסרט הזה: עוד משחק AAA עטור ציפיות יוצא אל השוק בגרסת המחשב האישי כשהוא שבור לגמרי ולא ניתן להרצה בצורה חלקה גם על המחשבים החזקים, והפעם – הכותר החדש של לסדרת Call of Duty שיצא לא מכבר, Black Ops III.

מה שמשתקף כרגע במבחני הביצועים ברחבי הרשת דווח כבר קודם לכן, כאשר נעשה ניסיון הרצה של המשחק בגרסתו הסופית עם מפרט של מעבד i7 מרובע ליבות מסדרת Hasewall, זיכרון בנפח 12GB וכרטיס מסך מסוג Ti, על רזולוציה של 2560×1600.

גם עם מפרט שכזה, הרצת המשחק בהגדרות ה-Ultra הובילה לחווית משחק מקורטעת למדי, ולגילוי העובדה התמוה – המשחק עושה שימוש בכל זיכרון ה- של המערכת, כ-12GB של . בחינה נוספת נעשתה על מערכת בעלת נפח זיכרון של 8GB "בלבד", שם נרשמו קריסות הולכות ונשנות במהלך המשחק.

bob1 bob2

זה לא נגמר בזיכרון ה- הראשי: עבור כרטיס המסך, GTX 980 Ti כאמור, העושה שימוש ב-6GB של , הראתה התוכנה GPU-Z צריכת זיכרון הנושקת ל-100% גם כן. כאשר הותקן במערכת זו כרטיס מסך מסוג GTX Titan X, כרטיס מסך בעל זיכרון של 12GB, חווית המשחק המקורטעת נעלמה, ואף צריכת זיכרון ה- של המערכת כולה ירדה לאזור ה-8.4GB.

מבחני ביצועים: עדיין לא יציב

מבחני הביצועים לאחר יציאתו של המשחק מראים תמונה זהה, אם כי פחות שבורה: מערכות בעלות 8GB וכרטיסים בעלי זיכרון מועט מסוגלים להריץ את Black Ops III, זאת בתנאי ששומרים על הגדרות מסויימות תחת רמת ה-Ultra, כגון הגדרות ההצללה. במידה ותפרצו את הגבולות האלו – תקבלו את אותה חווית משחק מקורטעת. אף על זאת, ברחבי הרשת עדיין ישנם תלונות על חוסר יכולת להריץ את המשחק באופן נורמלי או בכלל.


אם מתעלמים מכל אלו, עדיין ניתן להבין ממבחני הביצועים שהמשחק די תובעני, וכרטיסים בעלי נפח זיכרון גדול יותר מטפסים מעל המתחרים מולם גם אם אלו חזקים מהם. כמו כן, הבוחנים מקפידים להזכיר שמדובר בקצב פריימים ממוצע, וגם אם כרטיס המסך שלכם מרנדר אזור מסויים על קצב של 60 פריימים לשניה, סביר מאוד שתקבלו בהרבה מצבים אחרים קצב פריימים נמוך יותר, עד כחצי מזה.

untitled-2 untitled-3 untitled-4

מקור: guru3d.com

מה הלאה? כמו בשאר המשחקים שעמדו במצב זה, יש לקוות שנראה פאטץ' רשמי בקרוב הפותר את בעיות האופטימיזציה הללו. כמו כן, יש לצפות לשיפורי ביצועים גם מצד מנהלי ההתקנים של ו-. עד אז – הרצה חלקה של Black Ops III עומדת בגדר מותרות.

קישורים נוספים