אירופה מאמצת את ה-Wii • HWzone
מחשבים

אירופה מאמצת את ה-Wii

אירוע ההשקה העולמי של ה-Wii הגיע השבוע לסיומו באירופה (שישי) ואוסטרליה (חמישי), לאחר שהחל בארה"ב ועבר ליפן. גם באירופה כמו בשאר העולם, נצפו תורים ארוכים בכניסה לחנויות שבהן נמכרה הקונסולה. על פי הערכות, מכרה נינטנדו עד כה 1.2 מיליון קונסולות, כשסוני עומדת על כ-400 אלף בלבד. אולם יש לזכור שבסוני יש בעיות בפס הייצור והמצב בהחלט עלול להשתנות ברגע שבעיות אלו ייפתרו. מיקרוסופט מובילה כמובן את הרשימה עם 8.2 מיליון קונסולות Xbox 360.

לדברי מנהל המוצר באנגליה, נינטנדו מכרה 50 אלף יחידות ב-12 השעות הראשונות מרגע ההשקה. לפי נתונים לא רשמיים, במהלך הסופ"ש האחרון נמכרו באנגליה בלבד בין 100 ל-200 אלף קונסולות בסף הכול. נינטנדו מסרה מספרים רשמיים לאירופה כולה, ולפיהם, ביומיים הראשונים של ההשקה נמכרו 325 אלף קונסולות, מספר מדהים לכל הדעות.

מה בהמשך החודש? נינטנדו, אשר הבטיחה מיליון ואף 2 מיליון קונסולות Wii באמריקה עד סוף השנה הנוכחית, חוזרת מהצהרתה. החברה מבקשת להתעלם מההצהרות הקודמות, ומודה שהיא לא תצליח לספק עוד מאות אלפי יחידות לקראת סוף השנה. ייתכן כי חלק גדול מהקונסולות נותבו מחדש לאירופה ויפן, על מנת לענות על הביקוש הרב.

ולידיעה מעט שונה. בוודאי שמעתם על המקרים שבהם רצועת ה-Wiimote נקרעה ממנו תוך כדי משחק והביאה לנזק ברכוש. נינטנדו החלה לחקור את הנושא וייתכן כי החלה ליישם בשקט את הפתרון. נמשיך לדווח ברגע שיהיה מידע נוסף.

תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close