אינטל תשחרר מעבדי Skylake לשוק הגבוה כבר ברבעון השלישי של 2015 • HWzone
מחשביםמעבדים

אינטל תשחרר מעבדי Skylake לשוק הגבוה כבר ברבעון השלישי של 2015

בניגוד לדיווחים המוקדמים, נראה כי תפתיע ותשיק לשוק הבינוני והגבוה מדור ה- החדש כבר בעוד קצת יותר מחצי שנה

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


intel_roadmap_broadwell_unlocked_skylake1-1024x320
לוח הזמנים שהודלף בשבוע שעבר המציג את ההשקה של מעבדי ה-Skylake לשוק הגבוה של ברבעון השלישי של השנה

חובבי מחשבים, היכונו. שמועות חדשות מצביעות על כך שאינטל אכן תשיק מעבדים לשוק הגבוה המבוססים על ארכיטקטורת ה-Skylake החדישה שלה כבר ברבעון השלישי של השנה הנוכחית. מלוח הזמנים שהודלף רק בשבוע שעבר (אותו ניתן לראות למעלה), ניתן לראות כי לצד מעבדים המבוססים "Skylake-S" כפולי ומרובעי ליבה, תשיק גם מעבדי "Skylake-K" עם תושבת ה-LGA 1151 המיועדים לשוק הגבוה ושבאים עם מכפלה פתוחה, בנוסף לדירוג TDP של 95W בלבד.

העובדה כי אינטל מתכוונת לשחרר מעבדי Skylake לשוק הגבוה, באותו הזמן שהיא כבר צפויה להציע מעבדי Broadwell גם כן לשוק הגבוה, תגרום להרבה בלבול ומלחמה פנימית בין מוצריה של אינטל עצמה. שני המעבדים השונים מיוצרים בתהליך ייצור דומה של 14 ננומטרים (תהליך ייצור ש-AMD מתכננת להגיע אליו רק ב-2016) ויהיו בעלי מכפלה פתוחה, מה שיגרום לחובבנים בין ארכיטקטורה חדשה לבין ארכיטקטורה חדשה מעט פחות, כאשרי לא ניתן יהיה לשלב בינהם לאור העובדה כי שני הארכיטקטורות משתמשות בשני תושבות שונות (מעבדי ה- פועלים עם תושבת ה-LGA 1150).

מהמאפיינים היותר מעניינים שיש לארכיטקטורת ה-Skylake להציע ניתן למנות את התמיכה ב-IPC (או Instructions per clock) מהירים יותר, תמיכה בהתקן ה-Thunderbolt 3.0, תמיכה בזיכרון RAM מסוג DDR4 ותמיכה טבעית בטכנולוגיית ה-SATA Express, המאפשרת לחיבור כונני העובדים עם מהירויות קריאה של 2 ואף 4 טרה-ביט לשניה.

broadwell-u-core-processor-100538793-orig
מעבד ה-Broadwell U שחשפה בתערוכת CES 2015

השאלה הגדולה היא איך תתמודד עם חמישה ארכיטקטורות פעילות שונות בשוק מתוצרתה, כאשר חלקן (סקיילייק וברודוול) חופפות אחת עם השניה במגזר השוק אליהן הן מכוונות?


תגיות
Back to top button
Close
Close