אינטל תהרוג את מעבדי הסלרון • HWzone
מחשבים

אינטל תהרוג את מעבדי הסלרון

אינטל הורגת את הסלרונים, תחליף אותם במעבדי פנטיום
 
מעבדי הפנטיום שירתו אותנו ואת נאמנה במשך תקופה ארוכה. אנחנו עדיין זוכרים את התקופה בה ראינו פרסומות בנוסח "פנטיום 4 במהירות 3 גיגה-הרץ, המעבד המהיר בעולם", אך עם חלוף הזמן אלה הוחלפו במעבדי ה-Core i. מעבדי פנטיום עדיין נמצאים איתנו גם היום ומשתייכים היום למעבדים מסדרה E של , כשבין שורותיה נמנים גם מעבדי ה- 2.
 
עם זאת, נראה כי אינטל רוצה לצמצם מעד את מצעד המותגים שלה ועל-פי דיווחים שמגיעים אלינו מאתר Tweak Town יצרנית השבבים מתכוונת למתג מחדש את מעבדי הסלרון, סדרת מעבדים חלשים יותר המיועדים בעיקר לעבודה משרדית, ולשווק אותם בתור מעבדי פנטיום מן המניין. ככל הנראה, את מעבדי הפנטיום העכשוויים מתכננת למכור עד גמר המלאי, ולמתג עתידיים רק תחת סדרת i.
 
היום, מציעה ארבעה דגמים של מעבדי סלרון למחשבים נייחים ותשעה דגמים למחשבים , והיא אמורה להתחיל את המיתוג מחדש בכל רגע. אנחנו לא יודעים אם מדובר כאן בשינוי שם בלבד או שהחברה מתכננת להציע דגמים חדשים, או שאולי פשוט תפסיק את מכירתם כליל ותמכור רק מעבדי חלשים יותר.
 
שמועה זו רק מחוזקת על-ידי העובדה כי אינטל שחררה לאחרונה את מעבד הפנטיום 350 המיועד למערכות שרתים ואמור להיות תחליף זול וחסכוני בחשמל למעבדי ה- שלה. אנחנו לא מתרגשים במיוחד מהמיתוג מחדש, אך בהחלט נשמח לראות את מותג הפנטיום שב לחיים לאחר שנעלם מהרדאר.


תגיות
Back to top button
Close
Close