אינטל שומרת על ה-i7

אינטל לא ממהרת לנטוש מותגים מבוססים היטב. מעבדי Sandy Bridge E ימכרו תחת מותג ה-i7.
 
מעבדי ה-i7 של חברת אינטל שולטים ללא עוררין מזה זמן מה בשווקי האקסטרים. החברה המתחרה, AMD, אמנם כן מציבה לאינטל תחרות כלשהי בשווקי הביניים, אך לא באמת יכולה להתחרות במעבדי ה-i7.
 
כנראה לאור נתונים אלה וביסוס מותג ה-i7 בתור סדרת מעבדים לה אין שווה בביצועים, בוחרת אינטל שלא לזנוח את המותג שביססה ואינה מתכוונת לקרא למעבדי ה-Sandy Bridge E העתידיים שלה בשם אחר, זאת בהתבסס על מסמך סודי שהגיע לידי האתר Xbit Labs.
 
לפי המסמך, אינטל מתכוונת להציג 3 דגמים חדשים במהלך הרבעון הרביעי השנה. 2 מהם, הדגמים בעלי ששת הליבות, יגיעו עם מכפלה פתוחה במהירויות של 3.3Ghz ו-3.2Ghz בהתאמה ועם 15 או 12 מגה-בייט זכרון מטמון. דגם אחד נוסף יגיע עם 4 ליבות ועם מכפלה פתוחה חלקית, כאשר זכרון המטמון בדגם זה יעמוד על 10MB. המעבדים ידרשו לוח אם מבוסס ערכת שבבים מסוג X79 ויתאימו לתושבת LGA2011.
 
ערכת השבבים X79, אגב, תתמוך גם בתושבת LGA1366 ההולכת ומזדקנת. מהלך מוזר למדי מצד אינטל משום שלחברה אין שום סיבה לתמוך במספר פלטפורמות Enthusiast במקביל. חובבי המחשבים שימהרו לשדרג לערכת השבבים החדשה ודאי יחליפו גם את המעבד. אולי אינטל מנסה להשאיר את התושבת בחיים על מנת להקשות על AMD להכניס את מעבדי ה-Bulldozer וה-LIano לשוק. ככל הנראה, אינטל מתכננת להרוג את ערכת ה-X58 ללהשתמש בערכת השבבים החדשה שלה לכל מעבדי האקסטרים.
 
נותר רק לחכות ולראות האם AMD תוכל להתחרות באינטל בסיבוב הזה, או שמה מותג ה-i7 ימשיך לשלוט בשווקי ה-High End.