אינטל עשתה זאת שוב? הפרטים הטכניים אודות המחשב בגודל של כרטיס אשראי נחשפים

מעבדי Core ואחסון מבוסס במארז שניתן לשלב בכל מוצר בגודל של ומעלה

אנחנו תוהים כבר מספר שנים מתי יגיע הזמן שבו תחליט כי הטכנולוגיה שלו בשלה ומתקדמת יחסית בכדי לבצע את הצעד הגדול הבא ולהציע בארכיטקטורת ה- שלה לכל עולם המובייל, ולמרות שאי אפשר לטעון כי היום הזה הגיע – נראה שאנחנו צעד משמעותי נוסף לעבר האפשרות הזו, כשאנחנו מקבלים פרטים טכניים חדשים וגם תאריך השקה עבור מיזם ה-Compute Card המדהים.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


מה שהוצג לנו במסגרת תערוכת CES 2017 בינואר בתור שלם במעטפת מהפכנית עם עובי של 5 מילימטרים בלבד ומימדים כוללים שגדולים רק במעט מאלו של כרטיס ביקור ממוצע מקבל עתה פרטים הרבה יותר מוחשיים ואפילו המחשבות לכמה מהשימושים המדליקים אשר מפותחים עבורו בידי כמה מהחברות הגדולות ביותר בתחום הטכנולוגיה.

המהפכה הבאה של עולם ה-PC?

הדור הראשון של ה-Compute Card, עם אורך ורוחב של 95 מילימטרים ו-55 מילימטרים בהתאמה (ועובי של כ-5 מילימטרים בלבד, כמובטח), יוצע בארבע תצורות חומרתיות מרכזיות: הבסיסית תספק מעבד Celeron N3450 מרובע ליבות מדור ה-Apollo Lake של משפחת האטום (זו לא ארכיטקטורת ה-Core של החברה, אלא ארכיטקטורת Goldmont) ונוספת תציע את מעבד ה-Pentum N4200 מרובע הליבות המשופר, שניהם עם מעטפת תרמית של 6 וואט ובתוספת של זכרון דינאמי מסוג DDR3 בנפח 4 ג'יגה-בייט ו-64 ג'יגה-בייט של נפח אחסון מובנה מבוסס תקן eMMC, וכמו כן כרטיס אלחוטי של שמספק קישוריות Bluetooth 4.2 וקישוריות בתקן 802.11ac.

עמדה שולחנית שהציגה , אליה ניתן להכניס את ה-Compute Card ולהפעיל בתור מחשב נייח לכל דבר – ואז לשלוף החוצה ולהעביר ליחידה הבאה בתור

שני הדגמים המתקדמים של ה-Compute Card יציעו מעבדי Core m3-7Y30 ו-Core i5-7Y57 כפולי ליבה מדור ה-Kaby Lake העדכני, עם מעטפת תרמית מינימלית עוד יותר של 4.5 וואט וליבות גראפיות מובנות מתקדמות יותר מדגם ה-HD Graphics 615, בתוספת לאותו זכרון דינאמי של 4 ג'יגה-בייט, אחסון מובנה של 128 ג'יגה-בייט (שכנראה מבוסס על כונן אמיתי בהלחמת BGA, עם משודרגים בהתאם) וקישוריות אלחוטית שכוללת Bluetooth 4.2 ו-Wi-Fi בתקן 802.11ac עם צמד אנטנות שידור וצמד אנטנות קליטה. כל הדגמים יתבססו על חיבור USB Type-C "משודרג" (עם תוספת פיזית עבור החיבור המוכר) ברוחב פס כפול שיעניק תמיכה בהעברת מידע, העברת והעברת האנרגיה הנדרשת עבור היחידה מהיישום "המאמץ".

אב-טיפוס ליחידת "עגינה" של ה-Compute Card שהציגה חברת שארפ

באינטל לא סיפקו מידע רשמי אודות מחירים, אך ההערכות ברשת מדברות על תג של פחות מ-150 דולר לדגמים הפשוטים ועלות של כ-450 דולר לערך עבור הדגם המוביל, שהם אולי לא זולים באופן קיצוני אך עדיין בעלי פוטנציאל חיובי למדי בהתחשב במימדים חסרי התקדים של המוצר.

רלוונטי לא רק לצרכנים תעשייתיים – אלא גם למשתמשים הביתיים של המחר

חברות כמו פוקסקון, LG, שארפ, לנובו, דל ו-HP נמנות על אלו שמשתפות פעולה עם בפיתוח מגוון גדול של מוצרים שיתבססו על ה-Compute Card בתור יחידת העיבוד המוכללת שלהם, שאותה ניתן יהיה להוציא ולהעביר בקלות ממכשיר למכשיר בעת הצורך ואף לשדרג באחת מתקדמת יותר בעתיד – קווי יצור רובוטיים, מערכות פרסום, נקודות שירות ממוחשבות, מחשבים אישיים מכל הסוגים והמינים וגם מגוון מערכות חכמות מקוונות מעולם 'האינטרנט של הדברים', כולן יוכלו להפיק הרבה תועלת מיצירה זו.

מחשב נייח, מחשב נייח, טאבלט ואפילו שיופעלו בעתיד באמצעות אותה יחידת עיבוד?

על מנת להמחיש זאת, באינטל הציגו קונספט ליישום לימודי במסגרתו מחשב Compute Card בודד ישמש תלמיד למחשב בכיתה, להצגת העבודות שהכין על הלוח המוקרן בפני כל הכיתה (פשוט להוציא מהנייד האישי ולהכניס אל החריץ הייעודי שבלוח) – ולאחר מכן גם בעמדת מחשב נייחת בבית להמשך העבודה. האם זה רעיון שיוכל לעבוד מבחינתכם?

בדור ה- נראה דגמים עוצמתיים עוד יותר של ה-Compute Card תודות לתהליך הפיתוח הממוזער?

מחשבי Compute Card ראשונים אמורים להגיע לשותפות הייצור של כבר בחודש אוגוסט הקרוב, וזה אומר שיש סיכוי שנראה מוצרים ממשיים ראשונים שמבוססים עליהם מוכרזים עוד לפני סוף השנה, ואנחנו ללא ספק ממתינים לזה בקוצר רוח, ומקווים שנראה רעיונות מטורפים באמת הופכים למציאות – כאלו שלא היינו מאמינים כי ניתן ליצור אותם רק לפני שנה או שנתיים.