אינטל מתכננת להגביר משמעותית את נוכחותה בשוק כונני ה-SSD

ענקית השבבים מתכננת לקרוא תיגר על סמסונג במסגרת שוק ה-SSD הפורח, כבר במהלך השנה הקרובה

אף אחד כנראה לא יוכל להתווכח עם הקביעה שאינטל מציעה כמה מכונני ה-SSD הטובים והמתקדמים ביותר בשוק כולו,הן הביתי והן העסקי-מקצועי. עם זאת, סדרות הכוננים שלה מכסות רק מספר זעיר מהנישות ורמות התמחור השונות של השוק – ונראה שזה משהו שעתיד להשתנות בקרוב.

לפי דיווח של האתר digitimes, באינטל נמצאים בעיצומן של ההכנות לתיגבור והוזלה משמעותיים של סדרות כונני ה-SSD שהם מציעים לצרכנים, זאת במטרה להשיב מלחמה לסמסונג שמובילה את הדרך בביטחה וליצרניות הקטנות שנוגסות בעוד ועוד מנתח השוק שלה.

לאינטל עדיין קיים נתח שוק מוביל בתחום הכוננים לשימושים עסקיים וארגוניים, ויחד עם האטסטרגיה המעודכת לשוק הביתי בחברה מאמינים שיש להם סיכוי להעפיל על סמסונג בחישוב הכללי – אולי אפילו בשנה הבאה.

insdinsd1

הדרך עוד ארוכה ומפותלת, אבל באינטל מאמינים שהם יוכלו לבצע מהפך מהיר מאוד
(מימין: חלוקה לנתח שוק לפי מספר הכוננים שנמכרו, נכון לרבעון הראשון לשנת 2015, ומשמאל: חלוקה לנתח שוק לפי נפח האחסון הכולל שנמכר, נכון לרבעון הראשון לשנת 2015)

המקור לא נכנס לפירוט אודות הפעולות הספציפיות שינקטו בכדי לשפר את המכירות והתחרותיות מצידה של אינטל, אך אנחנו יודעים שממש לא נתנגד לראות כוננים דוגמת אלו מסדרות ה-530 וה-535 של החברה במחירים קצת (הרבה) יותר תחרותיים מאלו שזמינים כעת.

אין ספק, היינו שמחים לראות פלא טכנולוגי כמו ה-SSD 750 במחיר קצת יותר נעים לכיס
אין ספק, היינו שמחים לראות פלא טכנולוגי כמו ה-SSD 750 במחיר קצת יותר נעים לכיס