אינטל משיקה רשמית מעבדים נטולי ליבות גרפיות - לקיצוץ במחיר? • HWzone
מחשביםמעבדיםכתבות נבחרות

אינטל משיקה רשמית מעבדים נטולי ליבות גרפיות – לקיצוץ במחיר?

משפחת ה- של הדור התשיעי נמצאת על המדפים כבר כמה חודשים במחירים גבוהים למדי – ועתה נראה כי יהיה פוטנציאל לקבלת עלויות קורצות מעט יותר תודות לדגמים ראשונים מסוגם בהם הליבות הגראפיות המובנות אינן פעילות

בשנים האחרונות התרגלנו לקבל ליבה גרפית מובנית עם המעבד השולחני שלנו. אותו המעבד הידוע כ-Intel HD Graphics מלווה אותנו באופן קבוע מאז נטמע בסדרת מהדור השני עוד בתחילת העשור.

הליבה הגרפית המובנית של מאז הפכה ללהיט גדול למדי בקרב משתמשים ביתיים אשר זקוקים לכח גרפי מינימלי להרצה של תוכנות פשוטות וסרטים בלבד.

הליבה הזאת אמנם מסוגלת יותר מלבד להציג מסכים ולהאיץ תוכן וידאו. טכנולוגיות כמו QuickSync של מאפשרות שימוש במקודד המובנה שבליבה הגרפית כדי להאיץ פעולות המרת וידאו למשל. תוכנה ידועה שמשתמשת בטכנולוגיה הזאת היא Handbrake. עצם זאת, ליבה הגרפית שכזאת מהווה בונוס טהור אפילו לבעלי המותקנים בלוח האם.

כדי לחסוך עלויות מכריזה על סדרת ה-F של מעבדי הדור התשיעי. אלו מגיעים ללא גרפית מובנית כלל. אמנם, עד כה לא ציינו מי חוסך ולצערינו התשובה היא כנראה לא הצרכן.

ללא גרפית, כעת במחיר זהה

המעבד i5 9400F הוא למעשה i5 8500 אשר הליבה הגרפית בו מנוטרלת. הוא מכיל 6 ליבות בארכיטקטורת Coffee-lake בתדר מירבי של 4.1Ghz. בעוד שה-8500 מתומחר במחיר של 210 דולר נכון לעת כתיבת שורות אלו, ה-i5 9400F יתומחר גם כן באיזור 210 דולר כמחיר-רחוב מצוי. אנו מתקשים להבין את מיקומו של מוצר זה בשוק, שכן הוא מסיר תכונה טכנית אך לא מפחית במחיר. להזכירכם, את מעבד ה- i5 8400 היה ניתן להשיג בכ-165 דולר לפני שהחלו עליות המחירים. כיום הוא מוצע ב-194 דולר.

בנוסף למעבד ה-9400F הושקו גם i7 9700KF ו-i9 9900KF שגם הם מכילים עוצמת עיבוד דומה למקביליהם נטולי ה-F אך ללא גרפית כלל.

אין ספק שרואים כעת את בשיא הקושי אליו נתקלה אולי בשני העשורים האחרונים בכל הנוגע ליצור והספקה של מוצרים. אנו מקווים שתקופה זאת תעבור במהרה שכן תחרות במחירים טובה לצרכן.

תגיות

13 תגובות

 1. קשה למצוא הגיון, אם כי חייבים להודות 

  שדו"חות רבעוניים מראים אחרת, 

  אבל להבדיל מבעלי המניות, אני לא מוצא

  טעם במעבדים המדוברים בטח לא בתימחור 

  הזהה שבו הם משווקים.

  עם חזירות כזאת, לא איכפת לי שאינטל תיעלם 

  ולעזאזאל התחרותיות, שאם קיימת ( והיא כן )

  זה בטח לא בגלל אינטל !

 2. משער שהם מכווונים לכל הפראיירים ש"מכירים" וקונים רק אינטל, ומשום שהספרה מתחילה ב-9 במקום 8 (ואוו דור חדש!), או שיש עוד אות שמצטרפת לשם, אותם קוני "רק אינטל" יחשבו שהם קונים מעבד חזק יותר.
  חוץ מזה, כל הרעיון באמת מגוכח.

  1. כן אני בדיוק אותו הפרייר שקונה רק NVIDIA גם
   תביא לי מלאי נורמאלי של כרטיסי מסך דור 10 עם קירור מים וכל ההיצע שיש בדור 20 ואני יקנה את דור 10 כי אין שום תועלת ב RTX אני בחיים לא יפעיל וסתם מבזבז כסף!!!!!!

 3. דוחות רבעוניים לא מראים באמת את התמונה הנכונה, כי רוב ההכנסות משם זה כתוצאה מחוזים חתומים למשך שנים, ככה הם יכולים גם לשער את ההכנסות בעתיד, אבל תיהיו בטוחים שליפני חידוש של החוזים ולפני חתימת חוזים חדשים – לרייזן של AMD יש השפעה רבה מאוד, אם זה באילוץ לקיצוץ מאסיבי במחירים שאינטל הייתה דורשת ועד למעבר למוצרים מבוסיסי AMD. את כל אלה ניראה בדוחות הכספיים ב2019~2020.

   

 4. אפשר למחזר פס יצור, לדרוש יותר מחיר(8 הפכה ל9) ולמכור למי שרוצה הכי חדש,בלי לדעת מה בדיוק הוא רוצה, רק מתוך הנחת בסיס שחדש יותר=טוב יותר,המון העם לא יורדים לפרטים, רוצים מחשב לפורטנייט או למשרד. ממקסמים רווח מול השקעה. גאוני, חזירי, אבל כל הגאונים הסמי\מונופולסטים הם כאלה.

  למי שלא יודע לא כואב, לכן "יוסיף דעת יוסיף מכאוב" במקרה הזה על כל פנים.

  1. הם עושים את זה יותר חזירי מפסיקים ייצור של דור 8 ואצל NVIDIA את הדור 10

 5. רק אינטל מאמינה שלמכור ללקוח פחות באותו מחיר זו משהו שכדאי לעשות. עצוב.

 6. למרות שאני נוטה להסכים שאינטל חזירה יתר על המידה, זה מחזור של משהו קיים. מוציאים משהו קיים ונותנים לו שם אחר,

  זה לא פעם ראשונה שהם עשו את זה, פשוט הצורה שזה נראה ( נטרול ליבה גרפית ) נראה לכם משום מה.. מוזר.

   

 7. coch – זה לא "משהו קיים". זה משהו קיים בקיצוץ פיטצ'רים באותו המחיר. אינני רואה שום סיבה לקחת את המעבדים הללו ולא את המקבילות שלהם עם ה IGP כשהמחיר זהה.

Back to top button
Close
Close