אינטל משיבה מלחמה: היכרות ראשונה עם מעבדי ה-Kaby Lake-X • HWzone
מחשביםמעבדיםכתבות נבחרות

אינטל משיבה מלחמה: היכרות ראשונה עם מעבדי ה-Kaby Lake-X

איך מתמודדים עם מתחרה שמציעה יותר חומרה בפחות כסף? מרחיבים את ההיצע בדרכים בלתי שגרתיות, כמובן

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


כל שמועה חדשה אודות המעבדים החדשים של חברת המיועדים לשוק הביצועים הביתי מקרבת אותנו למסקנה המתגבשת על כך שהתחרות בתחום זה עומדת להתחזק משמעותית – ונראה שגם מודעת לכך ומבצעת הכנות משלה בנסיון למזער את הפגיעה שבדרך עוד לפני שזו הגיעה.


ניתן לתהות האם דגם ה-Core i3-7350K הייחודי שכבר הושק והחזיר את יכולות ההמהרה לרמות מחירים של פחות מ-200 דולר מהווה גם הוא חלק מההכנות של יצרנית השבבים – אך הפרטים שאנחנו מקבלים כעת על צמד שישתייכו למשפחת ה--X החדשה מצביעים על כך שהם נמצאים בלב מתקפת הנגד של דור ה- המדובר.

את התוכניות של להשיק דור Skylake-X עוצמתי במיוחד עם דגמי 6 ליבות עיבוד, 8 ליבות עיבוד ו-10 ליבות עיבוד, ולצידו (במקביל) דור Kaby Lake-X שיציע מעבדי 4 ליבות עיבוד בהתבסס על פלטפורמה מתקדמת משותפת הכרנו עוד מאמצע שנת 2016 – אך דיווחים חדשים שופכים עוד קצת אור על הרעיון שמאחורי ההפרדה הזו, ועל ה- i5-7640K וה- i7-7740K.

מתכוננת לקרב שלא היה לה כמותו מאז העשור הקודם

צמד דגמי ה-Kaby Lake-X הללו אמורים להיות אלו שעוזרים להוריד את פלטפורמת ה-HEDT (ר"ת High End Desktop) של לרמת מחיר נגישה מעט יותר, בדיוק כפי שמעבדי ה-Ryzen מיועדים לעשות, ובעוד שדגם ה- i7-7740K עתיד להיות דומה מאוד ביכולותיו ל- i7-7700K שאנחנו כבר מכירים, עם ארבע ליבות פיזיות ושמונה ליבות לוגיות במכפלה פתוחה (לכאורה בתוספת תדר קלה של 100MHz), דגם ה- i5-7640K עשוי להביא בשורה משמעותית לתת המשפחה שלו עם תמיכה ב-HyperThreading לקבלת שמונה ליבות לוגיות, בפעם הראשונה בדגם i5.

שני הדגמים יציעו מכפלת תדר פתוחה כלפי מעלה, כפי שניתן להבין מהאות 'K' שמלווה את שמם, שניהם לא יכללו ליבה גראפית מובנית פעילה, שניהם כן יכללו לכאורה שכבת משחה תרמית פנימית (TIM) מתחת למכסה המגן על האלמנט המוליך למחצה, ושניהם יאופיינו גם במעטפת הספק מוגדלת משמעותית של 112 וואט, שתעניק להם פוטנציאל משופר (בשילוב עם פתרון ההולכה התרמית המשופר) , לפחות על הנייר, ובעיקר יכולת לפעול בתדרים גבוהים יותר למשך פרקי זמן גדולים יותר בהשוואה לדגמים המובילים מדור ה- הרגיל שמאופיינים במעטפת הספק של 91 וואט.

מעבדי HEDT מבית בפחות מ-400 דולר? הפנטזיה הזו עשויה להפוך למציאות בשנה הנוכחית

השיפורים הללו עשויים להישמע מינוריים יחסית כאשר לא מדובר על קפיצה במספר ליבות העיבוד בהשוואה לדגמים שכבר נמצאים בשוק, אך מאפיין בולט נוסף בדגמי ה-Kaby Lake-X לא יהיה שייך לדגמים עצמם אלא לפלטפורמה עליה יתבססו – הפלטפורמה החדשה של עבור מעבדי ה'אקסטרים', עם תושבת LGA 2066 חדשה לגמרי וערכת שבבים חדשה מסוג .

אנחנו עדיין לא יודעים על כל האלמנטים שמכינה עבור הפלטפורמה החדשה הזו, אבל ניתן להעריך בוודאות כמעט מוחלטת כי יהיו שם בקר זכרונות בעל ארבעה ערוצים שיתמוך במהירויות בסיס גבוהות ובנפחים מירביים גדולים במיוחד, כמות גדולה של עורקי PCI-Express 3.0 שמחווטים מהמעבד ויאפשרו יצירת מערכים מרובי כרטיסי מסך או שילוב של מספר כונני M.2 ברוחבי פס מירביים במערכת בודדת, ללא צורך בשימוש בגשרי PCI ייעודיים שמתווספים אל הלוח. מי יודע – אולי גם נראה הפעם סוף כל סוף תמיכה מובנית ב-USB 3.1 Gen.2 עם מהירויות של עד 10 ג'יגה-ביט בשנייה, ואולי גם בטכנולוגיית ה- 3 המתקדם כפול יוצא, אך כל אלו הן הערכות והשערות בלבד, שראוי להתייחס אליהן בספקנות לעת עתה.


ישנן השערות על כך שגם פלטפורמת ה-X299 תחולק לשתי רמות מאפיינים שונות, אחת עבור ה--X בקצה העליון של סולם הביצועים ואחת עבור ה--X עבור שוק המיינסטרים הגבוה

מפות דרכים מודלפות של אינטל מהשנה שעברה הציגו את הרבעון השני של 2017, כלומר חודשי האביב שמתקרבים אלינו במהירות, בתור העיתוי להשקת משפחות ה-Skylake-X וה-Kaby Lake-X במשותף – אולי בכנס ה-Computex 2017 בחודש יוני, למשל. מהלך שכזה יוכל לצמצם את הזמן שבו מעבדי ה-Ryzen של ישבו על מדפי החנויות ללא תחרות עדכנית מצידה של , ולנו נותר רק להחזיק אצבעות לכך שיצרנית השבבים תחליט להציע לנו רמות מחיר חדשות ומשתלמות יותר מאלו שקיבלנו בחצי העשור האחרון, על מנת לוודא שהלקוחות לא מתחילים "לברוח" לכיוונו של המחנה האדום מעבר לכביש.

ההשקה בקרוב? נקווה שמפת הדרכים הזו אכן אמינה וגם מדוייקת

אין ספק ששנת 2017 תהיה שנה מעניינת ומסקרנת מאוד בשוק החומרה, הן עבור תחום המעבדים הכלליים והן עבור הכרטיסים הגראפיים – צפו לעוד עדכונים מאיתנו בקרוב.תגיות

12 תגובות

 1. הכל רק שמועות עדיין אין שום דבר רשמי.
  במחיר משהו כמו 5820K או 6850K?
  לי זה לא נראה ראלי.
  זוכרים את ההשוואה בין 4790K ל E?
  כבר יש תוצאות של RYZEN אז נחכה ונראה מה קורה במציאות הגשמית ולא הטקסטואלית

  טוב הנה זה: זה ה AMD 1700X שם למעלה.

  https://cdn.videocardz.com/1/2017/02/AMD-Ryzen-Boostboxx.jpg

 2. זה כ"כ מראה כמה ההינו צריכים את AMD בחזרה בשוק…
  פתאום אינטל כן משווקת מעבדים זולים יחסית עם מכפלה פתוחה, פתאום אינטל מוסיפה HT ל מהבדים הזולים שלה.

  שנים שאנחנו תקועים עם מרובעי ליבות כשהליבה הגרפית הולכת וגדלה ללא שום שימוש אמיתי לרובנו, השטח של ה GPU גדול משמעותית משתי ליבות, כמה פה היו מעדיפים מעבד משושה ליבות באותו מחיר של I5/I7 מרובע ליבות פשוט במקום ה GPU ?

  כמה אנשים פה שילמו פרימיום עבור מעבדי "K" בשביל משהו שהיה נגיש לכולם בחינם שנים על גבי שנים ?

  אם ZEN קרוב בביצועים לאינטלים אני הולך על זה בעניים עצומות, בלי GPU מבוזבז, 6/8 ליבות.
  זה המעבד שאני רואה כממשיך אמיתי לQ6600 שהביא את הבשורה של מרובע ליבות לעם.
  ועם כלום פתוחים ל OC זה יהיה מחליף הולם לI7 920 האלמוותי, קונים את 8 ליבות הכי זול ונותנים לו בראש ב OC.

  1. צודק ב-100%
   זה רק מראה כמה אינטל קמצנים ורוצים רק כסף וכסף מהצרכנים, שנים על גבי שנים, בלי לתת שום תמורה הולמת.
   ועכשיו כש-AMD הוציאה משהו משתלם פתאום אינטל התחילו לגרד את הראש, פשוט מגעיל היחס לצרכנים!

 3. ידין לא תחרות כל המכלול חוץ מהמעבד עדין יותר זול בסך הכל …השנה הזו בהחלט של אי אם די אם לא יאכזבו בבנצים של משחקים ולא שטויות אחרות

 4. פעם אחרונה שקונה אינטל, שמתם לב לקניבליזציה שהם עשו כעת לi3 וi7?
  קניתי לפני חודש מחשב i3 6100 וכעת הם מוציעים לי מעבדי פנטיום לראשונה עם תמיכה בHT, בקיצור הוציעו מעבד עם ביצועים זהים כמעט לI3 6100 בפחות מחצי המחיר, ועכשיו גם דיגמי I5 יאכלו את דיגמי I7 שנימכרים לצידם כעת בחנויות, פשוט ביזיון של חברה שהציפה את העולם בזבל אלקטררוני עם סוקטים ולוחות חדשים כל חצי שנה עם הטיק וטוק המטומטם שלהם.

  שלום שלום אינטל, הZEN כבר מעבר לפינה :-).

 5. ציטוט של TheHwGeek

  פעם אחרונה שקונה אינטל, שמתם לב לקניבליזציה שהם עשו כעת לi3 וi7? קניתי לפני חודש מחשב i3 6100 וכעת הם מוציעים לי מעבדי פנטיום לראשונה עם תמיכה בHT, בקיצור הוציעו מעבד עם ביצועים זהים כמעט לI3 6100 בפחות מחצי המחיר, ועכשיו גם דיגמי I5 יאכלו את דיגמי i7 שנימכרים לצידם כעת בחנויות, פשוט ביזיון של חברה שהציפה את העולם בזבל אלקטררוני עם סוקטים ולוחות חדשים כל חצי שנה עם הטיק וטוק המטומטם שלהם. שלום שלום אינטל, הZEN כבר מעבר לפינה :-).

   

  Kaby Lake-X ו-Skylake-X זה לא אותה פלטפרומה כמו Kaby Lake-S, מדובר על מעבדים בסוקט 2066, במטרה להנגיש את פלטפורמת האקסטרים. 

  מעבר לזה, אף אחד לא אמר לך לקנות מעבד בן שנה וחצי חודש לפני ההשקה ואז להתלונן שיש מוצר טוב יותר מחבינת מחיר/ביצועים.

   

 6. אהם, תזכיר לי כמה שנים נישמר הבידול בין הפנטיום/I3/I5/I7? הרבה מאוד, רק עכשיו הם שברו ועירבבו הכל, הI3 6100 עדיין משווק ולא סתם ישן, עכשיו יש סלט בראש עם מיליון ואחר דגמים ותתי דגמים שהם חופפים בביצועים ביניהם במחירים שונים.

  זה כמו שתיקנה BMW סידרה 3 ואז פיתאום יוציאו לך רכב ברמה זהה מכל הבחינות בסידרה 1, לא תיהיה לקוח מרוצה בתור בעלים של סידרה 3. 

  בקיצור, לא סובל את ההתנהלות שלהם בשנים האחרונות שלוח הולך במיסגרת האחריות ואי אפשר לממש אחריות כי הוא כבר לא מיוצר ואז אתה צריך ליזרוק תמעבד לפח או להיתפשר מלוח ביד2 שאין לך מושג מה עבר והאם יהיה יציב.

  מחליפים תושבות וציפסטים כמו גרביים העיקר להמשיך להציף את השוק ולרמות כאילו יש היתקדמות (מעלים קצת בתדר ומציגים שיפור בימקום שיפור בIPC).

   

  מקווה שAMD תחזור לעצמה, נקבל מעבדים פתוחים לכל הסידרה, לוחות עם תמיכה עתידית וסוף למונופול והקיפאון שאינטל הכניסה את השוק אליו בהיעדר תחרות.

  אגב- לגבי הכותרת, האם יש הדלפות לגבי הZEN לשוק המיקצועי שביגללו אינטל משיבה מילחמה?

   

   

 7. קנית מעבד EOL שהוחלף בדגמים חדשים. אתה לא יוכל להגיד שום דבר אחר על העניין. ובמקום לקבל את הפניומים החדשים עם HT כשיפור ללקוח שעכשיו יכול לקנות מעבד זול יותר עם ביצועים סבירים, אתה מתוסכל שקנית מעבד בדיוק בסוף חיי המדף שלו, כשהמעבדים החדשים היו בחנויות כבר.. 

כתיבת תגובה

Back to top button
Close

זוהה שימוש בחוסם פרסומות

אנא שקול לתמוך באתר על ידי ביטול חוסם הפרסומות שלך