אינטל מציגה את תהליך היצור של הדור הבא

לאחר שנים של הכנות מציגה את תהליך היצור של 14 ננו-מטרים

בעוד אנו מתכוננים לדור האקסטרים הקרוב שינחת בהמשך הקיץ ויבוסס על תהליך של 22 ננו-מטרים, מציגה את תהליך היצור של דור המעבדים הבא – תהליך 14 ננו-מטרים.

אינטל נמצאת בתהליך מתמשך של הגברת היעילות שביצור השבבים ויצירתם מתקדמים ככל האפשר. עם הצגת מעבדי 22 הננו-מטר הראשונים עם דור אייבי-ברידג' (Ivy Bridge), הציגה גם טכנולוגיית טרנזיסטורים חדשה. במקום טרנזיסטורים שטוחים שתופסים שטח רב, עברה ליצר אותם לגובה בצורה תלת מימדית, וכך הציגה את טרנזיסטורי ה-Tri-Gate.


inteltrigate2 

בתהליך היצור המזערי של 14 ננו-מטרים, יכולה  אינטל לעבור למערך טרנזיסטורים יעיל משמעותית. באמצעות הגבהה וצמצום הרוחב, ניתן להצמיד כמות גדולה יותר של טרנזיסטורים בשטח נתון וכך למעשה לקבל כח עיבוד ויעילות גבוהים משמעותית. הדגמה הסרטון הבא:

המעבדים הראשונים שיזכו ליהנות מהטכנולוגיה החדשה של הם מעבדי ה-Core M החדשים. אלו שייכים לסדרת הברודוול (Broadwell) שתבוסס על תהליך היצור החדש, והם מיועדים בעיקר לשוק המחשוב הפשוט יותר, עם בקר ערכת השבבים מודפס על אותה פיסת לוח.

broadwell

 

מעבדים אלו יקבלו שיפור מכל הכיוונים. גודלו של איזור המעבד עצמו קטן משמעותית, ועוצמת העיבוד רק עולה. בנוסף לכך, צפוי שיפור משמעותי בצריכת החשמל וביחס שבינה לבין הביצועים. המעבד בתהליך היצור החדש מאפשר שליטה טובה מאי פעם בפליטת החום ובכמות כניסת החשמל למעבד לפי צורכי עיבוד. כשהמעבד ינוח, צריכת החשמל שלו צפויה להיות כה נמוכה, עד שנראה כי ימצא בתרדמת וכמעט ולא יפיק חום כלל.

amazing power

 

שימו לב לנתון הבא – טוענת כי היחס בין צריכת החשמל לביצועים של ברודוול והאסוול הוא 2:1. משמע, מה שמסוגל לעשות האסוול ב-100 וואט, יעשה ברודוול ב-50 וואט בלבד. בנוסף לכך, יש בונוסים כמו שיפור קטן בפועל באותו תדר הפעולה ושיפור יכולות חישוב נקודה צפה (floating point). 

Broadwell _14nm_Wafer_Dark

נכון להיום יש לאינטל שישה מתקנים ליצור בתהליך החדש של 14 ננו-מטר. רובם נמצאים בארה"ב ואנו מקווים שבקרוב גם ישראל תצטרף אל הרשימה הזאת. המעבדים השולחניים שמבוססים על ארכיטקטורת ברודוול יגיעו רק לאחר המעבדים הניידים וינחתו יחד עם תכונות כמו תמיכה בזיכרון החדש. כרגע לא ידוע הרבה על תאריך השקת אלו ומחירם.

נמשיך לעקוב אחרי פעולותיה של ענקית השבבים ומעבדיה שהופכים למהירים ויעילים משמעותית בכל דור.


7
הגב

avatar
3emi
3emi

בעקרון מתי אמור להגיע DDR4 ו 14 ננומטר? 2015 או רק 2016 ומעלה

Kurt
Kurt

בכל זאת הימור על תאריך? נראה אותם ב-2015? או שאין סיכוי

Gil28
Gil28

חדשות מצויינות לתחום הנייד. עכשיו רק נותר לצמצם את צריכת החשמל של מסכי ה-LCD

Cahiml
Cahiml

חדשות טובות – ממתין בקוצר רוח – איך מדפיסים את הסקירה/חדשה ? לאן נעלם כפתור 'הדפס'

MM
MM

לפני 2016 לא היה משהוא חש מהסדרה ואם לא היה שיפור של 50 אחוז שיפור בליבה הגרפית וטכנולוגיות חדשות
וקירור תרמי של המעבד יותר איכותי לא כמו הפשלה שלהם עם הדור הזה זה היה טוב ועם לא אז זה היה מאכזב מאוד

mmemorex
mmemorex

ישראל קיבלה לפניי חצי שנה את הכבוד להיות בין הראשונות לייצור 10 ננומטרים. כך שאנחנו לא הולכים להצטרף לשום רשימה של 14, אלה קופצים ל 10.
אלפים ישוגרו לארה"ב בזמן הקרוב להתלמדות ויחזרו ללמד את השאר.

trackback
HWzone | הכירו את Core M – מעבדי אינטל החדשים בתהליך 14 ננו-מטר

[…] למדנו להכיר בעיקר במעבדים השולחניים דוגמת Core i7 4790K. כך, מקיימת אינטל את ההבטחה לה ציפו רבים שאחד מדורות המעבדים הפופולריים ביותר אכן […]