אינטל מכינה מתחרה משלה למחשבי ה-Steam Machine של וואלב • HWzone
מחשבים

אינטל מכינה מתחרה משלה למחשבי ה-Steam Machine של וואלב

דיווח חדש מספר לנו אודות ה-Skull Canyon, שיהיה מחשב ה- העוצמתי ביותר עד כה עם גראפית מובנית מדגם ה-Iris Pro 580

אנחנו אוהבים מאוד את מחשבי ה-NUC של אינטל ואינספור הגילגולים והנגזרות שלהם, ובאופן כללי אוהבים מחשבים קומפקטיים שאפשר לשים כמעט בכל פינה בבית מבלי להתבייש או להסתבך – ועל כן יש לנו חיבה ועניין גם במיזם ה-Steam Machines הטרי של וואלב (שמנסה להפוך את המחשבים האישיים למכונות גיימינג סלוניות אשר יהיו טובות אפילו יותר מהפלייסטיישן והאקס בוקס).

כעת, נראה כי לאינטל יש כוונה לנסות ולשלב בין שני הטרנדים האלו. לפי האתר fanlesstech שמתמחה בכל הנוגע למחשבים זעירים, בענקית השבבים מכינים מחשב NUC קומפקטי חדש שיענה לשם הקוד המחייב משהו Skull Canyon (הלוגו המוכר של אינטל לכל מה שנוגע לגיימינג וביצועים גבוהים הוא גולגולת כחולה) – ויכיל מעבד מדגם מסתורי בעל ליבה גראפית מדגם ה-Iris Pro 580, הליבה המובנית החזקה ביותר שיצרה אי פעם, עם 72 יחידות ביצוע בתדר מירבי של 1GHz וגם 128MB של מטמון ייעודי מרמת L4.

skullc

ראוי לציין כי לא חשפה בינתיים אף דגם רשמי אשר יכלול את ליבת ה-Iris Pro 580, אך למיטב הבנתנו יהיה מדובר בדגם מרובע ליבות ממשפחת ה-HQ. בדיווח הנוכחי נטען כי המחשב החדש ייחשף במהלך הרבעון הראשון של השנה הבאה, כך שאנחנו מקווים בהחלט לשמוע על אותו דגם חדש בהקדם.

הגולגולת הנודעת תעשה קאמבק?
הגולגולת הנודעת תעשה קאמבק?

מדובר בהערכה כללית בלבד שלא בהכרח מעידה באופן מחייב על רמת הביצועים בפועל – אך נראה כי ליבת ה-Iris Pro 580 עשויה לספק רמת מירבית של כ-1,150GFLOPS (מיליארד פעולות נקודה צפה בשנייה), אשר יעמידו אותה היכנשהו באיזור של ה-GeForce GTX 560 Ti, או באיזור שבין ה-GeForce 940M וה-GeForce GTX 950M – הישג מרשים מאוד עבור מובנית, שיוכל לאפשר גיימינג צנוע בקצבים ראויים.

במידה ואינטל תצליח לקלוע למטרה עם תג מחיר אטרקטיבי, מחשב ה-Skull Island בהחלט עשוי למצוא לעצמו נישה בתור מכונת גיימינג זעירה במיוחד, ולקדם את אינטל צעד נוסף כמי שמספקת אלטרנטיבה ממשית בשוק הנמוך והבינוני-נמוך לכרטיסים הדיסקרטיים של ו-.

הזדמן לנו לראות מחשבים דמויי NUC עוצמתיים בעבר, כולל כאלו עם כרטיסי מסך ייעודיים - אך אנחנו מאמינים כי Skull Canyon יוכל להציע את רמת הביצועים הגבוהה שלו תוך שהוא לא חורג באופן משמעותי (או בכלל?) מגדליהם של דגמי ה-NUC הסטנדרטיים והקומפקטיים ביותר
הזדמן לנו לראות מחשבים דמויי NUC עוצמתיים בעבר, כולל כאלו עם ייעודיים – אך אנחנו מאמינים כי Skull Canyon יוכל להציע את רמת הביצועים הגבוהה שלו תוך שהוא לא חורג באופן משמעותי (או בכלל?) מגדליהם של דגמי ה- הסטנדרטיים והקומפקטיים ביותר

נמשיך לעקוב ולעדכן אתכם.

תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close