אינטל מזהירה: המחסור במעבדים עדיין איתנו • HWzone
מחשביםמעבדיםכתבות נבחרות

אינטל מזהירה: המחסור במעבדים עדיין איתנו

הנתונים הכלכליים של יצרנית השבבים לרבעון הראשון של 2019 היו חיוביים – אך ההערכות להמשך הביאו לנפילה בערך המניה

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


אנחנו כבר יודעים שלפעמים אין קשר ישיר בין ההצלחה הכלכלית של חברה להצלחתה בשוק המניות – והמחשה נוספת לכך מגיעה בימים אלה מאינטל, שהעריכה כי תכניס "רק" 15.6 מיליארד דולר ברבעון הנוכחי והביאה לאובדן של כמעט עשירית משווי השוק שלה בתוך שעות בודדות.

הנתונים הכלכליים של יצרנית השבבים הגדולה לחודשי ינואר-מרץ השנה עמדו בהצלחה בציפיות המומחים עם הכנסות של 16.1 מיליארד דולר לרווח נקי של 4 מיליארד דולר – ירידה לעומת הרבעון הראשון של 2018 אך לא רע בכלל עבור חברה שנמצאת בעיצומו של משבר ייצור, לכאורה, עם העיכובים הגדולים בתהליך הייצור ב-10 ננומטר שיוצרים קושי לספק את הביקוש הקיים במוצרי ה- העדכניים.

המספרים לתחילת השנה החדשה של – גדולים מאוד, אך לא כמו בעבר

החדשות החיוביות פחות הגיעו בשלב בו סיפקה הערכה עבור הביצועים לרבעון השני של השנה, זה שנמצא בעיצומו – עם הכנסות צפויות של 15.6 מיליארד דולר, בהשוואה ל-16.8 מיליארד שהעריכו האנליסטים תחילה. הנתון המשונמך הזה, יחד עם ההכרזה על פרישה מעסקי המודמים עבור דור הסלולר החמישי, הביאו להבעה בלתי מבוטלת של חוסר אמון בטווח הארוך מצד המשקיעים – מניית החברה רשמה צמיחה של כתשעה אחוזים ביום מסחר בודד, ואף יותר מכך ביחד במבט של היומיים האחרונים.

הצפי לירידה הן ברבעון השני של השנה והן לשנה כולה הלחיץ לא מעט משקיעים – אם כי יש סיכוי שעוד נראה תיקון של המגמה בשבוע המסחר הקרוב

נראה כי רבים מעריכים שהחברה תתקשה לשחזר את הימים בהם שברה שיאים ללא הרף – גם כאשר לוקחים בחשבון כי מעבר לאופק ניצבת הכניסה המסקרנת אל יקום מוצרי העיבוד הגראפי הייעודיים.

גם הפרישה המפתיעה ממירוץ ה- תרמה לירידות בשווי השוק?

אינטל צופה כי המחסור בחלק מדגמי מעבדיה יימשך לכל הפחות עד לרבעון השלישי של שנת 2019, על אף השקעות בהיקף של 1.5 מיליארד דולר שבוצעו בתקופה האחרונה במטרה להתמודד עם האתגר הזה – כך שמשאלות למחירים מקוצצים עבור מוצרי החברה הן כנראה לא ריאליסטיות במיוחד. עם זאת, באינטל הצהירו כי החלו בתהליך ההכשרה של מעבדי , הראשונים מעידן ה-10 ננומטר שיהיו זמינים באופן מסחרי נרחב.

הבכורה של ארכיטקטורת ה- מתקרבת, עם הבטחה לשינויים מעניינים רבים הן מבפנים והן מבחוץ, ברמת ערכת השבבים שתלווה אותה

בחברה הצהירו כי שיפורים טכנולוגיים שונים יאפשרו להם להגדיל את היקף התפוקה של מעבדי ה-10 ננומטר החדשים, כאשר אבן הדרך הנוכחית מחזקת את ההנחה כי נוכל לראות מחשבים ראשונים המבוססים על העידן החדש (דגמי ה-Ice Lake הראשונים יהיו חלק ממשפחת ה-U, ככל הנראה עם ארבע ליבות עיבוד פיזיות במעטפת הספק של 15 וואט) כבר בסוף השנה הנוכחית – מה שיקל את צוואר הבקבוק במעבדי ה- ובעיקר יבשר את בואו של עידן חדש עם ליבות ארכיטקטורת ה-.

מחשבים ניידים מדור חדש, בתהליך ייצור של 10 ננומטר ועם תמיכה מובנית ב- 3, ב-LPDDR4X וב- בסוף השנה – בהנחה שלא נגלה תקלות טכניות נוספות בדרך לשם

שנת 2019 עשויה להיות מאתגרת משהו עבור – אך יתכן מאוד כי בסופה מצפה לנו זינוק גדול קדימה וחזרה למוטב.


תגיות
Back to top button
Close
Close