אינטל מורידה מחירים ומעלה הילוך • HWzone
מחשבים

אינטל מורידה מחירים ומעלה הילוך

E6x50 – מהיר וזול מתמיד

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


מאז השקת ארכיטקטורת ה-Core, זו שהגדירה מחדש את כללי המשחק בשוק המחשבים כיום, היה שקט למדי בזירת המיקרו-מעבדים. יש שיגידו שבשנה החולפת היו תהפוכות רבות – ניסיונות נואשים של המתחרה – AMD – להתחרות בארכיטקטורה העדיפה של אינטל ע"י מיצוי עד תום (ואף מעבר לכך) של מעבדי ה-K8 (הזכורים לטובה ע"י רובינו בעיקר בשל תקופת שלטונם בעידן ה-Netburst הידוע לשמצה), כמו גם \'התבגרותה\' של ליבת ה-Conroe, שהכינה את הקרקע לאחיותיה המאוחרות יותר – ליבת ה-Allendale (סדרת ה\'מיינסטרים\' – E4000), וליבת ה-Kentsfield (מרובעי הליבה).
אין וויכוח על כך שהשינויים היו רבים ותכופים, אך לאורך כל הזמן שחלף לא זכינו לראות התקדמות של ממש, אלא הדהוד זהה החוזר על עצמו, שמטרתו להסיח את דעת הקהל בתקופת הביניים הארוכה. למעשה, מאז שהצגנו לפניכם לראשונה את ה-X6800 השייך לסדרת ה\'אקסטרים\', לא השתנה דבר ועדיין מדובר בדגם המוביל, בעל תדר רשמי של 2.93GHz. אך כיום, משעבר די זמן והרעב לחידושים חזר לקנן בקרב חובבי החומרה, מצב זה עומד להשתנות.

לפני מספר שבועות השיקה סדרת חדשה, והחברה מנצלת את ההזדמנות גם כדי לתמחר מחדש את מוצריה. בסקירה זו נציג בפניכם הצצה מקצועית ראשונה על תפקוד המעבדים מסדרת ה-E6x50 כפולת הליבה, והחידושים שהם מביאים עמם.

בראש הרשימה ניצב ה-E6850, ה\'מלך\' החדש של מעבדי ה-, ובעל התדר הרשמי הגבוה ביותר – 3.0GHz. כפי שעיניכם בוודאי רואות, התחילית \'E\' מעידה על כך שמדובר בדגם \'רגיל\' לחלוטין שאינו שייך לסדרת האקסטרים. מכאן נובע, שבניגוד ל-X6800 מכפלת המעבד החדש אמנם נעולה, אך הוא אינו פונה לשוק הגבוה בלבד, ובשל כך מחירו יהיה נמוך בהרבה מקודמו שעד היום שמר על ערכו הגבוה.

בנוסף ל-E6850 מצטרפים בהתאמה הדגמים הבאים: E6750, E6550, וה-E6540, כאשר האחרון נבדל מהם בפרט בודד בסה"כ – אי הכללתה של טכנולוגיית ה- Trusted Execution Technology, הידועה בקיצור כ-TXT. למקרה שמישהו תהה, אין קשר לקבצי טקסט או לעיבוד תמלילים, אלא לפטנט טכנולוגי שאמור להגדיר מחדש את דרך התמודדותנו עם אבטחת המידע והגנה מפני תולעי , רוגלות, ווירוסים למיניהם. אנו סבורים שלמשתמש הפרטי, נכון להיום, אין שימוש של ממש בטכנולוגיה המדוברת, שכן ייעודה הוא לשוק העסקי והיא תפעל בשיתוף עם טכנולוגיית ה-vPro החדשה שבלוחות האם המבוססים על ערכות השבבים המשרדיות (Q35).


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13העמוד הבא
תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close