אינטל מגבירה קצב: מחירים משתלמים פי 2 בדור מעבדי האקסטרים החדש • HWzone
מחשביםמעבדים

אינטל מגבירה קצב: מחירים משתלמים פי 2 בדור מעבדי האקסטרים החדש

יצרנית השבבים הגדולה נענית לקריאות התיגר של בשוק הביתי, כך נראה – ומבטיחה לספק לנו תגי עלות מפתיעים בדור ה-Cascade Lake המתקרב

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


לא רק מעבדי ה-Core i9-9900KS במהדורה מוגבלת מדור ה-Coffee Lake Refresh מצפים לנו מבית אינטל בחודש הבא – גם חשיפה של דור מעבדי HEDT (ר"ת High End Desktop) חדש תחת השם Cascade Lake-X, אשר הופך למעיין פי כמה לפתע במסגרת הבטחה של אינטל להכפלת יחסי עלות-תועלת בדגמים החדשים, בהשוואה לאלה של דור ה-Skylake-X Refresh/Basin Falls Refresh.

שקופית טיזר יחידה של אינטל בתערוכת ה-IFA בגרמניה אודות המשפחה החדשה הבטיחה שיפור של פי 1.74 ל-2.09 בביצועים היחסיים פר דולר של מחיר מומלץ בהשוואה לדור ה-Skylake-X של החברה – מה שלכאורה יאפשר להם להציע יחס עלות-תועלת טוב יותר מדגמי ה- העדכניים מהדור השני עם 16 ליבות, 24 ליבות ו-32 ליבות עיבוד.

תמונה קטנה אחת שמבטיחה המון – עולים לנו הרבה סימני שאלה, ואנחנו כבר ממתינים בדריכות לחודש הבא בכדי לקבל את התשובות

באינטל לא פירטו מה תהיה השיטה שתאפשר להם להציע זינוק שכזה שללא ספק אמור לקרוץ לכל צרכן ביתי מתקדם, וגם לא סיפרו מה בדיוק בחינות הביצועים שקובעות את ההשוואה הזו, אך אין ספק כי מדובר בהבטחה מסקרנת מאוד מצד היצרנית – ובהתחשב בכך שדור ה-Cascade Lake-X יבוסס גם הוא על תהליך ייצור וותיק ב- המסקנה המתבקשת היא שצפוי לנו קיצוץ משמעותי במחירים המומלצים אשר יאפשר את ההישג הזה.

המעבר של לייצור בליטוגרפיית 10 ננומטר, בשילוב עם טכנולוגיות ה-EMIB וה-, יוכל לאפשר לה גמישות גדולה הרבה יותר במוצרי השרתים וה-HEDT העתידיים שלה (שכבר לא יהיו מחוייבים להתבסס על פיסת סיליקון שלמה ובודדת)

אינטל צפויה להמשיך את השימוש בתושבת ה-LGA2066 המוכרת שלה גם הדור הקרוב, כך שלא צפויים לנו דגמי עם יותר מ-18 ליבות עיבוד בתחום זה – מה שאומר כי צפוי כאן קרב עיקש גם מול דגמי ה-Threadripper 2000, גם מול דגמי ה- 3000 העליונים עם 12 ו-16 ליבות וגם מול דגמי ה- 3000 העתידיים. אין ספק כי לאינטל יש אתגר גדול שניצב לפניה – אך אנחנו שמחים לראות סימנים לכך שהיא לוקחת אותו ברצינות ומתכוננת לקרב.


תגיות

6 תגובות

 1. כדור הארץ לאינטל, ברוך שובכם למציאות. נחיתה רכה לא תהיה כאן…

 2. הם סתם מנסים להוציא משהו שAMD מוציאים את הTR החדשים, קשה לי מאד מאד להאמין שתהיה שם איזושהי בשורה

 3. בטח שהם לא מספרים מה השיטה.
  אבל אפשר לנחש מאחר ואנחנו אוטוטו מתכווצים.
  (אפרופו מתכווצים) השיטה:
  כל השאריות, וכל הREJECTS, כל היתרות וכל מה שנשאר במגירות ההנדסה של ה FINFET, הם הולכים לדחוף שם. מה שאומר (לפי ההיסטורי) שמדובר על תדרים יותר גבוהים. _ (אבל מגיע להם קרדיט על זה כי הם באמת אלופים בתדרים).
  אז זהו, לפני ה10NM או 7NM או מה שזה לא יהיה, הם הולכים למצוץ את הלשד ל FINFET _ (כאילו ממש עד שהפיזי לא יוכל יותר להיות משהו שנקרא "מוצר מוגמר"…. ןעובד)

 4. מה שמעניין אותי, זה אם הם יוציאו סדרות חדשות של X299, ואם הן יכללו מימוש של PCI EXPRESS 4.0 – אחרת הם לא ממש מהווים תחרות לדור השלישי של רייזן. לוחות כאלה עם המעבדים החדשים יכולים להוות סיבה בשבילי לשדרג מ-X99

   1. ואם אתה מחכה לשדרג, חכה עוד שנה, למה X299 היא פלטפורמה "מתה" כלומר זה יהי הדור האחרון לאותו לוח, שנה הבאה הם כבר ישנו תושבת מה שייתן טווח שדרוג רחוק יותר בהמשך.

    ואם יעברו ל10 MM זה בהחלט יהיה שווה להמתין.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close