אינטל וקוואלקום, ראש בראש אצל HP

אחרי שקיבלנו את דגם ה-Envy x2 ההיברידי בתור אחד מדגמי החלונות הראשונים עם Snapdragon 835 – מגיעה גם גירסת ה- שמאפשרת לבצע השוואת נתונים ויכולות

חברת HP מספקת לנו שלל מוצרים מעניינים לבחון במסגרת מסעותינו לאורכה ולרוחבה של תערוכת CES, כשלצד נייד ה-Kaby Lake-G הראשון בהחלט קיבלנו הזדמנות להתרשם גם מה-Envy x2 בשנית – הפעם בגירסה אלטרנטיבית עם שבב מדור ה-Kaby Lake של אינטל, ולא עם שבב ה-Snapdragon בגירסה אשר התפרסמה לפני מספר שבועות כאחד מהמוצרים הראשונים במיזם Windows on המסקרן.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


ה-Envy x2 החדש כולל מעבד כפול ליבה אולטרה חסכוני ממשפחת ה-Y, אשר הותאם למעטפת תרמית מוגדלת של 6 וואט שאמורה לשפר את יכולותיו בכ-20 אחוזים לעומת אלו של שבבי Y ממוצעים אחרים, מסך מגע בגודל 12.3 אינץ׳, ברזולוציית 1,920×1,280 פיקסלים וחיפוי מגן מסוג Gorilla Glass 4 וגם 4 ג׳יגה-בייט או 8 ג׳יגה-בייט של זכרון דינאמי מולחם, נפח אחסון של 128 ג׳יגה-בייט או 256 ג׳יגה-בייט שמבוסס על כונן תומך NVMe, מערכת 10 בגירסת Home, סטריאופוניים של Bang&Olufsen מצלמת 5 מגה-פיקסל קדמית, מצלמת 13 מגה-פיקסל אחורית – וגם כיסוי משולב מקלדת שמתחבר מגנטית ועט מגע שיהיו כלולים במחיר המוצר.

הדגם החדש כולל כיסוי-מקלדת בעיצוב מעודכן ושטוח יותר

המפרט דומה בחלקו לזה של ה-Envy x2 שמבוסס על ה-Snapdragon 835, כולל שילוב של מודם LTE של אינטל מסוג XMM 7360 לקישוריות אלחוטית כמעט בכל זמן ובכל מקום ומערכת קירור פאסיבית חרישית – אך מימדיה של גירסת החלונות הם מוגדלים במעט, עם עובי של 7.9 מילימטרים לעומת 6.9 מילימטרים בגירסת ה- (לרכיב הטאבלט בלבד) ומשקל של כ-800 גרם לעומת 700 גרם.

דגם ה-Snapdragon 835 (מימין) והדגם של – דומים, אבל גם שונים

הביצועים של גירסת ה- אמורים להיות עדיפים, לפחות בחלק גדול מנקודות הבחינה, כשגם התמיכה המלאה לאחור ביישומי x86 היא בונוס – אך חיי הסוללה יהיו טובים משמעותית בגירסת ה-, עם הבטחה לכ-20 שעות עבודה לעומת כ-16 שעות עבודה בגירסת ה-, שגם הן נתון מרשים למוצר דק וקל שכזה. תהיה גם תמיכה בטעינה מהירה, של עד ל-90 אחוזים מהקיבולת הכוללת בתוך שעה וחצי.

יהיה מסקרן מאוד לקבל ביקורות ראש-בראש של הצמד הזה – זה יעזור להבין האם לחלונות על אכן יש סיכוי להצליח, או שהכשלון הוא כמעט בלתי נמנע

דגם ה-Envy x2 המעודכן יוצע למכירה בחודש מרץ הקרוב, כאשר הנעלם המרכזי הוא המחיר נכון לעכשיו. אחת מנקודות המשיכה העיקריות של מחשבי חלונות עם שבבים של קוואלקום אמורה להיות תגי מחיר נמוכים יותר מכל מה שמאפיין מוצרים המבוססים על מעבדי Core של אינטל, ונכון לעכשיו אין לנו עדיין נתונים בנושא – האם מחיר נמוך בכמה מאות דולרים, חיי סוללה מוגדלים ומימדים קומפקטיים יעניקו ל-Windows on את הנצחון בקרב הזה, על אף המגבלות התוכנתיות המובנות של הפלטפורמה? כנראה שבעוד כמה חודשים, עם בואן של הביקורות הרשמיות, נוכל לספק תשובה.