אינטל בוחנת שדרוג מעבדים בעזרת תוכנה • HWzone
מחשבים

אינטל בוחנת שדרוג מעבדים בעזרת תוכנה

אינטל בוחנת בתקופה האחרונה אפשרות מכירת מעבדים מוגבלים באופן מלאכותי, שפתיחת תכונותיהם המלאות דורשת רכישת "כרטיס שדרוג" המאפשר, בעזרת הקוד שבו, להוריד מאינטל תוכנה שמקנה למשדרג את יכולותיו המלאות של המעבד. מדובר בינתיים בניסוי מוגבל מאוד, שמבוצע בכמה מערכות מחשב של מספר קטן של חברות. הבסיס למערכות הללו הוא מעבד פנטיום חדש יחסית (הושק בסוף הרבעון הראשון של 2010) שגם זכה לקידוד שונה מהקידוד הרגיל של המעבדים: G6951.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


מדובר במעבד דו-ליבתי שפועל במהירות 2.8 ג'גה-הרץ אך אינו תומך, כברירת מחדל, בעבודה בריבוי נימים (Multi Threading). המעבד גם מגיע כשרק 2MB מזיכרון המטמון ברמה L3 זמינים לשימוש.
המעבד שייך למשפחת מעבדי ה-Clarkdale, מה שאומר שהוא מיוצר במיקרו ארכיטקטורה הנוכחית של , Westmere, כולל תמיכה בזיכרון וכולל תצוגה מובנה באותה אריזה כמו המעבד – כך שלמעשה מדובר במעבד שזהה לחלוטין ל-G6950, אלא שהמעבד "בר השדרוג" אינו משובץ בדומה לחברו, אלא משתמש בתושבת LGA1156 תקנית.

האתר שחשף את הסיפור, Engadget, גילה שעל המדפים נמצא גם כרטיס השדרוג, שעלותו 50 דולרים, והוא מיועד לשדרוג למחשב מדגם SX2841-09e של Gateway (שכזכור נרכשה לפני קצת יותר משנתיים על ידי Acer). על גב הכרטיס כתובות הוראות ברורות וקלות להבנה: צריך לבקר במרכז השדרוג המקוון של , להתקין את יישום השדרוג, להכניס את הקוד המופיע בכרטיס ולאתחל את המחשב.
אתחול המחשב הופך את המעבד, אם ההתקנה עוברת ללא תקלה, לכזה שתומך בריבוי נימים (2 נימים לכל ליבה) וכן פותח שימוש את כל ה-L3 (שנפחו הכולל הוא 3MB).

לפי אינטל, שפתחה מיני אתר מיוחד לשימוש אנשי המכירות שרוצים למכור את מעבדי ה-G6951, מדובר בניסוי שנערך בינתיים במספר מדינות בלבד (ארצות הברית, קנדה, הולנד וספרד) ומטרתו לספק אפשרות לבוני מערכות להציע ללקוחות מחשבים זהים לחלוטין עם שתי רמות שונות של עיבוד, ובו זמנית להציע אפשרות לרכוש מחשב זול יותר אותו הלקוח יכול לשפר לבד, אם ירגיש צורך, בקלות יחסית – כשהמוכר כמובן יכול לבצע את השדרוג עבור הלקוח בעזרת שירות מיוחד שמיועד לבוני ומשווקי המערכות.

"הדבר מציע למוכרנים גמישות חסרת תקדים. כעת ללקוחות שלכם יש יותר אפשרויות עם מסלול שדרוג קל לביצועים או מאפיינים נוספים עם מעבדי G6951 של אינטל", טוענת החברה.


תגיות

13 תגובות

 1. ניתן לשדרג גם כלפיי מטה ?
  החלום של כותבי הוירוסים :)

 2. יפרץ תוך שניות
  מה הם חשבו לעצמם?

  זה טמטום-עכשיו הלקוחות יקבלו פחות מהירות על אותו "חומר"-משהו שיאיט את הורדת המחירים והתחרות בכללי.

  מה הלאה? נשלם 50$ כדי לפתוח את האפשרות לעשות OC?

 3. מה לעזאזאל INTEL חושבת לעצמה?
  תגידו לי מה זה צריך להיות?
  מוכרים מוצר נעול, שלא ימכרו וזהו, מניח שמשעמם להם מאחר ו-AMD לא בתמונה בזמן האחרון.
  המונפול שלהם תפס יותר מדי תאוצה, יאללה AMD כנסו לתמונה ותראו לענקית הזו מי הבוס (או שלא -.-, אבל כולי תקווה שכן!).
  2011 תהיה השנה ש…

 4. אכן, ייפרץ במהירות
  בעידן שבו משחקי מחשב נפרצים לפני שהם מגיעים לחנויות (ראה מקרה Assassin's Creed 2), גם זה ייפרץ.

 5. DLC למעבדים
  יאי, עכשיו כמו שמוכרים לך חצי משחק במחיר מלא ועוד חצי בחתיכות שמצטברות למחיר מלא, יהיו מעבדים שמוכרים לך חצי מהירות במחיר מלא, ועוד חצי מהירות במחיר מלא.

 6. 2 נימים לליבה?
  אני מאמין שהמשורר התכוון לטכנולוגיית Hyper Threading שמדמה (עבור מערכת ההפעלה) כל ליבה כשתי ליבות.
  כמות ה"נימים" (Threads) שרצים בכל ליבה לא מוגבלת ולא יכולה להיות מוגבלת בשום צורה. מערכת ההפעלה היא זו שמנהלת אותם.

 7. ל 5 ו 6
  מה ניסגר איתכם אנשים ?
  איזה פחות מהירות על אותו "חומר" ? איזה מוצר נעול ?
  5, מה אכפת לך לקבל פחות מהירות על אותו "חומר" ? מה שקורה אכשיו זה שאתה מקבל פחות מהירות על "חומר" שונה ! אז במקום לייצר i5 למיינסטרים שהוא יותר יקר וגם לייצר i3 לשוק הנמוך שהוא יותר זול. פשוט ייצרו i5 מלא במחיר מלא, ו i5 מוגבל לרמה של i3 במחיר של i3. ואז למי שיהיה i3 יוכל לשדרג ל i5 בלי להחליף מעבד. גם אכשיו מעבדים שמתאימים טוב ל OC עולים יותר.
  6, אל תחשוב שזה יהיה i5 נעול. תחשוב שזה יהיה i3 רגיל במחיר של i3 רגיל אם אפשרות שידרוג לi5. לפי הטענה שלך עדיף לא למכור את i3 וזהו ? יהיו גם i5 מלאים במחיר מלא, אל תדאג :)
  יש לי הרגשה שחלק מהצרכנים דווקא ינצלו את זה. יקנו i5 מוגבל במחיר של i3, ואז יפרצו אותו ויקבלו i5 יותר זול.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close