AMD לא עוצרת: דור Zen 4 כבר בפיתוח

ההצלחה הנוכחית של ארכיטקטורת ה- מכתיבה המשכיות עבורה בעתיד הנראה לעין – יש גם דור חדש של האצה עבור למידה עמוקה בתכנון

מפות הדרכים המקוריות של במעבד לשימוש בליבות ה-Zen כלל שלושה דורות ראשיים שיקחו אותנו אל תחילת העשור הבא, אולי בתור אמצעי זהירות יחסי לאחר שתכנון מראש לארבע דורות עבור ליבות ה-Bulldozer גרר את לסחרור של פיגור טכנולוגי מובנה. עם זאת, כבר עכשיו אפשר להצהיר שהסיפור של Zen הוא שונה לגמרי ומוצלח הרבה יותר – מה שכנראה מסביר למה ב- מדברים על ליבות 4 עתידיות, אי שם עבור שנת 2021.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזוןמפת הדרכים המעודכנת ציינה כי ליבות 2 נמצאות בשלב הייצור המוגבל שלהן, באופן די טבעי, וכי ליבות ה- 3 מתקדמות לפי התכנון עם מטרה להתבסס על ליטוגרפיית 7 ננומטר משופרת של TSMC בטכנולוגיית EUV (שתאפשר ליהנות מתהליכי ייצור קומפקטיים, מהירים וזולים יותר). ליבות 4 בתורן כבר נמצאות בשלב התכנון שלהן, ונראה כי יש סיכוי שיותאמו לייצור בליטוגרפיה עתידית ומתקדמת עוד יותר – 5 ננומטר, או אולי שם מסחרי רשמי אחר שיותאם לה בבוא העת.

בהנחה שהתנופה הנוכחית תתרחש גם בשנה הקרובה – לא ממש נופתע לגלות תכנון גם לדורות חמישי ושישי

מפת דרכים אחרת של החברה הציגה את הדור הבא של כרטיסי Instinct, שיירש את ה-MI60 וה-MI50 שהושקו זה עתה באמצע שנת 2020, בינתיים תחת השם הכללי MI-Next. הדור הבא מבטיח לספק קישוריות מוגדלת, תמיכה תוכנתית מורחבת וכמובן גם גבוהים יותר במשימות ולמידה עמוקה. הדור הזה יבוסס ככל הנראה על ארכיטקטורת ה- העתידית, בהתבסס על ליטוגרפיית 7 ננומטר מהדור הנוכחי – כזו שצפויה להופיע עוד השנה במוצרי עיבוד גראפי לשוק הביתי ולשוק המקצועני, לפני שתבשיל עבור הבמה היוקרתית של תחום ה-HPC.

AMD תקדים בהצלחה את במירוץ לליבות עיבוד מקביליות ב-7 ננומטר – אך האם הארכיטקטורה העתידית תאפשר לה להשיג גם את כתר הביצועים בתחום?

כל זה נשמע מעניין מאוד, אם כי ראוי לזכור כי בשנת 2020 שוק העיבוד הגראפי עשוי להשתנות באופן יסודי – עם כניסתה הצפויה של אינטל לתחרות ישירה מול AMD וגם מול . כיצד המהלך הזה ישפיע על התמונה הגדולה? נמשיך לעקוב ונקווה לראות רמזים ראשונים כבר בחודשים הקרובים.


העתיד יהיה תחרות משולשת, גם בתחום הגיימינג וגם בתחום ה-DL


5
הגב

avatar
איציק
איציק

אם ישאירו את המחירים התחרותיים גם בייצור 7 ננו אז אני חושב שהם יתנו לאינטל בראש, כי בתהליך כזה פיצפון אפשר וצריך לספק ביצועים לפחות זהים אם לא יותר טובים משל אינטל.

TheHwGeek
TheHwGeek

בנוסף נאמר שגם הZEN2+ יתמוך בסוקט הקיים, בקיצור אחלה סוקט יצא להם שגם תורם בעקיפין לאיכות הסביבה ופחות פסולה אלקטונית לעומת חברה אחרת שמחליפה ציפסטים וסוקטים כמו גרבי ריצה!.

1stcowgirl
1stcowgirl

הפיסקה האחרונה היא הכי ראלית כרגע!
לדעתי זן טעות חמורה מצד AMD להתקבע על 2021! _ (אלא אם הם כבר יודעים מה יש לאינטל במגרה)
עד 2021 כל השוק הולך להשתנות והמילה "מהיסוד" נכונה ביסודה!
הגראפיקה החישוב ובאופן ישיר גם התקשורת. הכל יקבל סטנדרטים חדשים. _ (יהיה מצער אם AMD תציג לנו בואותו הזמן טכנולוגיה שתהיה שווה ל 24 חודש אחורה ולא לנקודת הזמן העתידה לבוא)

איציק
איציק

צריך להיות רלוונטי לא רק למשוגעים שמחליפים מחשב כל שנה או פחות.
לאינטל אין כלום בשרוול, אמר אדם חכם "אין דבר מסוכן מאשר התבצרות בהצלחה" אינטל הובילה במשך עשור בשוק וכעת עושה את כל הטעויות האפשריות וממש מגישה על מגש כסף את המלכות למתחרה.

EA
EA

בקשר כל מה שקשור לכרטיסי המסך של AMD…יכול להיות שהם אלה שימציאו את הגלגל ולא יתקעו עם גלגל ישן ידוע שAMD רצו אצו לכיוון הליטוגרפיה הכי קטנה ועדיין ממשיכים ומצד שני כולם יודעים שהם עדיין מפתחים את כל מה שקשור לINFINTY FABRIC
המתמתיקה הפשוטה שלי אומרת שכנראה ככל שיהיה יותר מזערי כך יוכלו ביתר קלות ליצור טכנולוגיה בעולם הגרפי(הצליחו בעולם המעבדים(הלא גראפים) ובזכות זה אפילו לא יצטרכו כרגע לעבוד על מעבדים שהם HIGH END אלא לחבר שני MID RANGE שביחד יתנו HIGH מה אתם אומרים נשמע הגיוני? אה ואיך שכחתי בזכות כך המחירים שיוכלו למכור לצרכנים יהיו זולים משל אינטל או נוידיה…אז מה אומרים הגיוני?