אייפון אייפון שעל הקיר

 
כבר דיווחנו כי אפל תאחד, ככל הנראה, את מערכות ההפעלה של כל מכשיריה השונים למערכת אחת שתוכל לעבוד גם על כל המכשירים מתוצרת אפל, מהאייפון ועד המק פרו. אחרי הכל, אם הגלאקסי אס 2 קיבל מעבד כפול ליבה, למה שהאייפון לא יקבל?
 
עם זאת, לא ציפינו שאיחוד המערכות גם יאחד את המכשירים. פטנט אותו מבקשת לרשום חברת אפל מרמז כי היא מתכוונת להטמיע מקרנים זעירים בתוך מכשירי ה-iOS ולשווק מקרן נייד למחשבי מק. מקרנים אלה לא ישמשו רק להצגת התמונה על הקיר הקרוב, אלא יאפשרו למשתמש להרחיב את שולחן העבודה שלו ולהשתמש בתצוגה המוקרנת כהארכה וירטואלית של שולחן העבודה שלו. המצלמות של המכשירים יזהו צללים על ההקרנה ויאפשרו למתשמש לבצע אינטרקציה עם המסך באמצעות תנועות ידיים.
 
שילוב של מספר מכשירים יגדיל עוד יותר את שולחן העבודה הוירטואלי. לדוגמה, שילוב של אייפד ומק יאפשר לכם לחלק את שולחן העבודה בין המכשירים, וכמובן לקבל הקרנה גדולה יותר על הקיר. שיתוף מרחב העבודה בין מספר מסכים ומספר מקרנים בהחלט יכול להפוך את העבודה של אוהבי המולטי-טאסקינג לפרודוקטיבית יותר, זאת מבלי להזכיר בכלל את מערכת השליטה המגניבה שנלקחה היישר מסט הצילומים של "דו"ח מיוחד".
 
שמועות וקונספטים בדבר מקרנים זעירים במכשירים ניידים כבר לא בגדר חדשות מרעישות, אבל כשזה מגיע לאפל – זה לא אותו הדבר. אפל אוהבת להשיק גימיקים מגניבים ועושה עבודת שיווק מצויינת. מי בכלל חשב לקנות טאבלט לפני שאפל הציגה את האייפד? והנה, היום כבר חוזים את נפילתו של המחשב האישי. עם זאת, אל תבנו על אחד כזה כבר בדגם הבא של האייפון.