אייסר מציגה מחשבים ניידים ומסכים עם USB 3.1 מתקדם וזריז

קו המחשבים והמסכים המעודכן של היצרנית הטאיוואנית אשר מוצג ב-CES 2016 אפוף בתקן התקשורת החדש והזריז

אייסר הייתה אחת מהחברות הראשונות שהציגו את קו המוצרים החדש שלהן במסגרת תערוכת CES לשנת 2016 (למעשה, היא עשתה את זה לפני שזו החלה רשמית), ונכון לעכשיו נראה שהמוטיב הבולט של מרבית המוצרים שלה הוא חיבורי ה-USB Type C הקומפקטיים והסימטריים, אשר כבר עכשיו מאיימים להפוך לאחד החידושים הכי פופולריים בעולם הטכנולוגיה בשנת 2016 באופן כללי.

הדגם הראשון והמעניין ביותר של החברה הוא כנראה ה-Aspire Switch 12S, אשר מהווה עוד נייד-טאבלט היברידי שינסה לטעום קצת מההצלחה של מכשירי ה-Surface Pro ודומיהם. באייסר החליטו לבחור במעבדי ה-Core M החסכוניים יותר (מדור הסקיילייק, כמובן) והעוצמתיים פחות מדגמי ה-Core U, בשילוב עם מסכי 12.5 אינץ' מבוססי פאנל IPS שיהיה זמין ברזולוציה של 1080p או 2160p, זכרון RAM של 4GB או 8GB ונפח אחסון מובנה של 128GB או 256GB.

sw1

עד כאן הכל נשמע סטנדרטי יחסית, אך ראוי לציין כי ה-Switch 12S מיישם את ההיברידיות שלו באופן קצת שונה, עם חיבור בין רכיב המקלדת לרכיב הטאבלט שניתן לחבר משני הצדדים, כך שמקשי המקלדת תמיד נשארים במקום מוגן מלחיצות אקראיות מוטעות (התמונות יסבירו זאת טוב יותר) – ומעניין לא פחות הוא חיבור USB Type C שלו, אשר תומך לא רק בתקן ה-USB 3.1 אלא גם בתקן ה-Thunderbolt 3 העדכני, למהירויות העברת מידע ווידאו של עד 40 ג'יגה-ביט בשנייה. מדובר באחד מהיישומים הראשונים של התקן במחשב PC, ועל זה מגיע לאייסר שאפו. מחירו של ה-Switch 12S יחל ב-1,000 דולר, החל מחודש פברואר.

עוד כפיל ל-Surface Pro - וגם במקרה הזה המחיר ההתחלתי גבוה מדי, לטעמנו
עוד כפיל ל-Surface Pro – וגם במקרה הזה המחיר ההתחלתי גבוה מדי, לטעמנו

הבא בתור הוא נייד ה-TravelMate P648 העסקי, עם מסך 15.6 אינץ' ומעבדי Core U מדור הסקיילייק, שכולל גם הוא חיבור USB Type C עם תמיכה בתקן ה-Thunderbolt 3 – אך גם מגדיל לעשות ומהווה למעשה את הנייד הראשון אשר כולל תמיכה מובנית בתקן ה-WiGig, או 802.11ad בשמו המקצועי, שעושה שימוש ברוחב פס גדול באיזור תדר ה-60GHz לקבל רוחבי פס גבוהים במיוחד של כ-4.5 ג'יגה-ביט בשנייה למרחקים קצרים. לא ברור כמה יעלה הדגם הכולל את התמיכה ב-WiGig (בהתחשב בכך שתחנת עגינה של לנובו עם תמיכה בו תוצע לצרכנים ב-250 דולר), אך הדגם הבסיסי של הנייד הזה עתיד להגיע אל איזור המזרח התיכון בחודש אפריל, במחיר של כ-800 דולר.

sw5 sw4

האח הלא-ממש-אובד של משפחת ה-ThinkPad זוכה למאפיין ייחודי 

ניידים מעודכנים נוספים הם דגמי ה-Nitro V ב-15 ו-17 אינץ' לביצועים גבוהים וגיימינג ברמה בינונית, אשר מתקדמים גם הם למעבדי סקיילייק בדגמי U ו-HQ, לכונני SSD מבוססי תקשורת PCI-Express ותקן ה-NVMe, לכרטיסי מסך עד דגם ה-GeForce GTX 960M עם 4GB של זכרון GDDR5, כוללים מצלמות RealSense מובנות לתמיכה ב-Windows Hello – ועם כל זאת לא כוללים חיבור Type C, למיטב ידיעתנו. המחיר הוא 1,000 דולר ומעלה.

עודכן עם מצלמת RealSense לאבטחה נוספת ומחוות אוויריות מתוחכמות
עודכן עם מצלמת RealSense לאבטחה נוספת ומחוות אוויריות מתוחכמות

עם או בלי Thunderbolt ו-USB עדכניים, דגמי ה-Nitro V היוו עד כה הצעה טובה לכל מי שמחפש נייד בעל רמת ביצועים גבוהה במחיר תחרותי – נקווה שבסיבוב הזה נראה נוכחות קצת יותר משמעותית שלהם גם כאן אצלנו בישראל.

 הגירסה הנאה ביותר של ה-V Nitro עד היום, לטעמנו
הגירסה הנאה ביותר של ה-V Nitro עד היום, לטעמנו

לקינוח, בתחום המסכים הציגה אייסר צמד מסכים חדשים ממשפחת ה-H7 שלה, בגדלים של 25 ו-27 אינץ' ועם פאנלים מסוג IPS ברזולוציה של 1,440×2,560 פיקסלים, עם כיסוי של 100 אחוזים ממכלול ה-sRGB, עם מעטפת דקה (אך לא הדקה ביותר שראינו) למסך – וחיבורי HDMI 2.0 ו-USB Type C, כשהשני מביניהם מסוגל להעביר מידע ותמונה בחיבור בודד למחשב נייד תואם, וגם לטעון אותו, בדומה למה שראינו במסכים הטריים של לנובו.

sw3 sw2

באייסר ניסו לטעון כי מדובר במסכים הראשונים בעולם עם חיבור USB 3.1, אך למעשה נראה שהם בתיקו אל מול לנובו