אייסר מציגה: נייד גיימינג תקציבי על טהרת מוצרי AMD

משפחת ה-Nitro 5 המשתלמת של היצרנית הטאיוואנית זוכה לדגם חדש ובלתי רגיל

הנתונים הראו כי במסגרת מבצעי בלאק פריידיי וסייבר מאנדיי האחרונים, בסוף השנה שעברה, נייד ה-Nitro 5 של אייסר נחטף כמו לחמניות טריות במיוחד – עם מחיר מבצע של 700 דולר שקשה מאוד לסרב לו בעבור מערך חומרתי שכלל מעבד Core i7 מרובע ליבות וכרטיס מסך מדגם GeForce GTX 1050 Ti לגיימינג בינוני וסביר.

עכשיו נראה כי יש דגם נוסף בסדרת ה-Nitro 5 שאותו כדאי יהיה לחפש בעלות מוזלת באמאזון בכל הזדמנות – שכולל גם מעבד כללי וגם כרטיס גראפי מבית המתחרה העיקרית של אינטל ו-NVIDIA כאחד.

דגם מעניין נוסף של אייסר נחשף, בעלות של פחות מ-1,000 דולר

שאר המפרט הטכני, כמו המראה, של הנייד החדש דומה מאוד לאלו שאנחנו כבר מכירים מהמותג, ומהווים נקודת אמצע שנשמעת אופטימלית בין מחיר ראוי ליכולות מודרניות הולמות. תמצאו בו מסך IPS בגודל 15.6 אינץ׳ עם רזולוציית 1080p, זכרון DDR4 בנפח של בין 8 ג׳יגה-בייט ל-32 ג׳יגה-בייט, אחסון מבוסס כונן SSD בנפחים של בין 128 ג׳יגה-בייט ל-512 ג׳יגה-בייט, קישוריות Wi-Fi 802.11ac כפולות ערוצי שידור וקליטה, רמקולים סטריאופוניים עם שיפורי אודיו של חברת דולבי, מערכת חלונות 10, חיבור HDMI 2.0 וחיבורי USB Type-A בתוספת חיבור USB Type-C אחד – הכל ביחד עם שבב עיבור מרובע ממשפחת ה-Ryzen Mobile העדכנית וכרטיס גראפי מסוג Radeon RX 560 בתצורה ניידת עם זכרון GDDR5 בנפח 4 ג׳יגה-בייט.

אנחנו ממתינים בקוצר רוח להשוואות ביצועים מול הגירסאות האחרות של אותו Nitro 5

ביצועי המערכת המתקבלת אמורים להיות בנקודת אמצע כלשהי בין ביצועיה של מערכת ניידת עם מעבד אינטל מרובע וכרטיס GTX 1050 נייד לבין מערכת עם כרטיס GTX 1050 Ti נייד, כאשר לא ברור האם נראה כאן יכולת שילוב כלשהי דמויית טכנולוגיית Dual Graphics בין ליבת ה-Vega המובנית במעבד ה-Ryzen הכללי ליחידה ה-Polaris הייעודית – אנחנו מנחשים כי התשובה היא 'לא', בעיקר בשל השוני הבסיסי בין הארכיטקטורות.

יוצע עם שבבי Ryzen 7 2700U – וכנראה שגם עם ה-Ryzen5 2500U

כך או כך, יהיה מעניין מאוד לראות השוואות בין דגמי Nitro 5 שונים עם חומרות שונות, משום שעד היום ראינו מעט מאוד מחשבים ניידים שכללו את ה-RX 560 – וכמעט אף פעם לא ביחד עם מעבד שגם הוא מ-AMD.

ה-Nitro 5 האדום (מבפנים וגם מבחוץ) יגיע אל החנויות בחודש אפריל הקרוב, במחיר התחלתי של 800 דולר. האם יצליח להיות יעיל ומשתלם יותר מהמתחרה עם ה-GeForce וה-Core? נחיה ונראה.