אייסר ומיקרוסופט יציעו לנו מחשב נייד עם חלונות 10 ב-170 דולר • HWzone
מחשביםמחשבים ניידים

אייסר ומיקרוסופט יציעו לנו מחשב נייד עם חלונות 10 ב-170 דולר

ה-Acer Aspire One Cloudbook הוא נייד אולטרה זול ברוח הכרומבוקים, שיתומחר בכ-650 ש"ח בלבד

השקתה של 10 מתקרבת בצעדי ענק, והפרטנריות הרבות של מיקרוסופט מתחילות לנצל את הבמה בכדי להכריז על המכשירים החדשים (וגם החדשים-ישנים) שלהן, אותם ניתן יהיה לרכוש עם 10 כבר במהלך השבועות הקרובים.

אחד מהמכשירים המעניינים ביותר שהזדמן לנו לשמוע עליו בימים אלה הוא נייד ה-Aspire One Cloudbook החדש של אייסר – שמיועד לעלות 170 דולר בלבד (כ-650 ש"ח בהמרה ישירה), ולהוות סיפתח לגל חדש של מחשבי 10 שיהיו פשוטים וזולים ביותר, ויאבקו ראש בראש בפופולריות של הכרומבוקים של אשר נוקטים בגישה דומה מאוד.

ascwn2ascwn1

כל מה שאנחנו יודעים כרגע בוודאות הוא שה-Cloudbook של אייסר יוצע בגדלי 11 אינץ' (שיעלה 170 דולר כאמור) ו-14 אינץ', אם כי בהתבסס על המחיר המאוד בסיסי ניתן להעריך כי מה שנראה כאן יהיה פאנל בסיסי מאוד ברזולוציית 768×1,366 (או אולי אפילו 800×1,200), שבב אטום Bay Trail או אולי אטום Cherry Trail במקרה קצת יותר טוב, זיכרון RAM של 2GB ומערכת 10 שתוגש כנראה בפורמט חינמי כלשהו, ברוח 8.1 With Bing.

ה"טריק" במקרה הזה, שיאפשר להביא את המחיר למקום הנמוך מאוד שבו הוא נמצא, נגזר כבר משמו של המחשב – ה-Aspire One Cloudbook עתיד לחקות את הפורמט של הכרומבוקים המתבססים בעיקר על נפח ייעודי בענן, ולהציע נפח מקומי מינימלי (16GB?) הדרוש בעיקר למערכת החלונות 10 עצמה, ואולי לעוד כמה תוכנות בסיסיות יחסית.

כל שאר המידע יהיה מיועד לאחסון בענן – כנראה בסיוע של 500 ג'יגה-בייט או טרה-בייט של נפח אחסון בשירות ה-OneDrive של . יהיה מעניין לראות האם בענקית התוכנה יציעו את נפח האחסון בענן באופן קבוע או במגבלת זמן (לשנה או שנתיים), שאחריה הם יכוונו לגרוף רווח נוסף על חשבון הרשמה בתשלום לשירות מצד המשתמשים שיהיו מעוניינים לשמור על שימושיות ה-Cloudbook שלהם.

ascwn3ascwn4

המעטפת הפלסטיקית הפשוטה מאוד של ה-Cloudbook של לא הייתה מצליחה להפתיע אף אחד גם בשנת 2010, אבל במחיר שכזה קשה מאוד להתלונן והיי – לפי התמונות זה נראה שאתם מקבלים שלושה חיבורי שלמים עם המכשיר, שזה פי 3 ממספרם ב- שעולה 1,200 דולר

מחשב נייד כמו זה של , שללא ספק יצטרפו אליו 'קלאודבוקים' דומים בהמשך הדרך, עתיד לדרוש הרבה פשרות מהצרכן וממש לא יתאים לכל אחד, אך למרות כל זאת – במחיר של כמה מאות שקלים (קשה להאמין שמכשיר של 170 דולר יעלה בארץ מעל ל-1,000 ש"ח, גם כאשר לוקחים בחשבון את המיסוי ואת 'תוספת היוקר' הכללית) מדובר במוצר שעשוי להיות מתאים מאוד לכל מי שזקוק אך ורק לגלישה ועריכת מסמכים ברמה בסיסית.

האם הנייד האולטרה זול הזה הוא סנונית ראשונה למהפכה שתסייע לחלונות 10 לצבור פופולריות בקצב גבוה, או סתם גימיק שלא באמת יצליח לצבור תאוצה?

קישורים נוספים:

תגיות

2 תגובות

  1. לא מאמין 16GB, כנראה יותר בכיוון של 32.

    בכל מקרה, זה בוודאי יהיה גרוע יותר מהכרומבוקים שיציעו זמן סוללה ארוך בהרבה ומהירות טובה לאורך זמן.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close