אותו המחיר, מספר כפול של ליבות: מיקרוסופט שדרגה את ה-Surface Book 2 • HWzone
מחשביםמעבדיםמחשבים ניידים

אותו המחיר, מספר כפול של ליבות: מיקרוסופט שדרגה את ה-Surface Book 2

הנייד ההיברידי המתקדם זמין כעת בגרסת בסיס עם מרובע ליבות מודרני – בזמן שגרסה כפולת ליבות זוכה לירידה במחיר

מכשירי משפחת ה-Surface של כוללים כמעט תמיד תצורות ייחודיות, עיצוב נאה וגימורים יוקרתיים – אך גם לוקים בחסר בכל הנוגע לעדכניות רכיבי החומרה שבפנים, עם עדכונים אחת לשנה וחצי אפילו שנתיים בהשוואה לקצב זריז הרבה יותר אצל מתחרות גדולות יותר בעולם ה-.

לשמחתנו, נראה שגם בחברת הענק מבינים כי רענון חומרה אינו חייב להגיע אך ורק במסגרת דור חדש של המוצר – ומשיקים כעת גרסה נוספת של ה- Book 2 היוקרתי, עם שינויים אך ורק בכמה רכיבים פנימיים.

שינוי מרענן מצד – נקווה שזו התחלה של גישה חדשה שתסייע למוצרי ה- לשמור על רלוונטיות למשך תקופות זמן ארוכות יותר

ה-Surface Book 2 נמכר כבר קרוב לשנה וחצי עם מחיר בסיס קשה לעיכול של 1,500 דולר, עבור דגם בעל מסך 13.5 אינץ׳ שכולל בתוכו כונן בנפח 256GB, זכרון RAM של 8GB וגם Core i5-7300U עתיק משהו בעל זוג ליבות עיבוד פיזיות בלבד. מעתה, במחיר של 1,500 דולר יקבלו הצרכנים את ה- i5-8350U, עם ארבע ליבות עיבוד פיזיות אשר יקפיצו את פוטנציאל הביצועים ברוב היישומים הקיימים.

עט המגע ותוסף ה- Dial עדיין נמכרים בנפרד (וביוקר יחסי)

מדובר בשדרוג הגיוני ונדרש בהחלט, הן בהתחשב בכך שדגמים מתקדמים יותר של ה-Surface Book 2 הגיעו כבר בתחילת הדרך עם מעבדי i7 מרובעי ליבות והן משום שגם ה- i5-8350U המדובר הוא דגם וותיק משהו שאף זכה ליורש בשנה שעברה במסגרת דור ה-.

לצערנו, לא היה שינוי ברמות המחיר של דגמי ה-Core i7 המרובעים שכוללים גם כרטיס מסך ייעודי מבית – כאן עדיין תזדקקו לשלם 2,000 דולר ומעלה

במקביל לדגם המעודכן שיוצע באותה רמת מחיר של 1,500 דולר, מיקרוסופט תציע כעת גרסה של ה-Surface Book 2 עם שבב ה-Core i5-7300U, כונן אחסון של 256GB ו-8GB של RAM במחיר מוזל של 1,300 דולר – וכמו כן גם גרסה חדשה עם Core i5-7300U, זכרון דינאמי של 8GB וכונן מינימלי של 128GB בעבור 1,150 דולר.

בישראל, הדגם הבסיסי ביותר של ה-Surface Book 2 שזמין לרכישה כולל מעבד i7 ועלות של יותר מ-9,000 שקלים – כך שבהחלט יש לאן להשתפר ובעיקר להצטמצמם

אנחנו לא משוכנעים כי רכישה של עם 128GB של זמין היא רעיון טוב בשנת 2019 – אך נחמד לראות שהאפשרות קיימת עבור הצרכנים, במחיר נמוך משמעותית מבעבר. האם ניתן לקוות עכשיו להוזלה בסגנון דומה גם לדגמי ה- Pro? נחזיק אצבעות.

תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close