אורנג' הופכת לספקית אינטרנט

7 תגובות

אורנג' מרחיבה את פעילותה לתחומי האינטרנט, הטלפוניה הקווית, והמדיה הדיגיטלית.
 
חברת הסלולר פרטנר, הפועלת תחת המותג אורנג', החלה בתהליך הרחבת היצע שירותיה לתחומי האינטרנט, הטלפוניה הקווית, והמדיה הבידורית. בכך הופכת אורנג' בפועל מחברת סלולר, לספקית שירותי תקשורת כוללים. במסגרת המהלך האסטרטגי החדש, אותו התווה המנכ"ל דוד אבנר מיומו הראשון בחברה, תציע פרטנר מגוון רחב של שירותים לצד שירותי התוכן ושירותי הסלולר אשר היא מספקת כיום.
 
לדברי אלון ברמן, סמנכ"ל טכנולוגיות, אינטרנט ותקשורת קווית, פרטנר מתכוונת לנצל את היתרונות
הטכנולוגיים שלה על מנת לאפשר לצרכן הישראלי חוויה טלפונית חדשנית ורלוונטית, יכולות אינטרנט וחוויית מולטימדיה עשירה. "אנו נערכים מזה זמן לקראת השקה מסחרית מלאה של שירותים אלו, הערכות זו כללה בניית חיבור עצמאי לשדרת האינטרנט הבין לאומית ושנות אדם רבות בפיתוח. כמו כן, בימים אלו אנו נמצאים בעיצומו של תהליך גיוס והכשרת מערך שירות ותמיכה ייעודי, ובשבועות הקרובים אנו מתחילים בניסוי של שירותים אלו בקרב עובדים ולקוחות" לפי דברי ברמן.
 
במסגרת הרחבת שירותיה, פרטנר תרחיב את שירותי הטלפוניה הקווית, אשר מבוססת על טכנולוגיית VOB (ר"ת Voice Over Broadband) גם לצרכן הפרטי. כבר כיום פרטנר מספקת שירותי טלפוניה קווית פנים ארצית לחברות ועסקים גדולים תחת הקידומת 074. החברה קיבלה את הרשיון לכך כבר מינואר 2007 ובימים אלה היא החלה בנסיון והחדרת השירות גם לצרכן הפרטי. בנוסף, פרטנר מתכננת להיכנס לעולם ה-ISP, ובכך בעצם תהפוך לספקית אינטרנט לכל דבר ועניין, אשר תפעל על גבי התשתיות הקיימות של בזק ו-HOT.
 
חלופה ישראלית ל-iTunes?
יתרה מכך, פרטנר תשיק אתר מולטימדיה חדש באינטרנט ובו היא תספק קטלוג נרחב של וסדרות אשר יהיו זמינים לצפייה לכל משתמשי האינטרנט, ללא ההכרח להיות מנוי של פרטנר. התוכן המוצע (אשר חלקו יוצע בתשלום וחלקו בחינם) הושג על ידי ניהול מגעים וחתימת הסכמים במהלך השנה האחרונה, עם ספקי תוכן כגון , Warner Bros, NBC, FOX ועוד. 
 
לפי פרטנר, האתר גם יציע שירות של הורדת שירים בתשלום ומתן בחירה מתוך רפרטואר של מאות ואלפי שירים, ומבחר עצום של אלבומים מלאים הן מן הארץ והן מן העולם. אורנג' חתמה על חוזים אל מול הלייבלים הגדולים כגון NMC, EMI, הד ארצי, הליקון ועוד. בשלב הראשון יהיה ניתן להוריד את התכנים למכשיר הנייד, ובשלב מאוחר יותר גם למחשב האישי. כמו כן, האתר יציע גם שירות הורדה של משחקי , אשר יתמקד בעיקר בתחום משחקי ה-Casual, שהינם משחקים פשוטים וקלים.
 
לא נמסרו לוחות זמנים מדוייקים להשקת כלל השירותים הללו לצרכן הפרטי, אך בחברה מעריכים שחלק משירותים אלו יחלו להיות זמינים כבר לקראת סוף שנת 2008, וכלל השירותים יושקו בהשקה הדרגתית במהלך המחצית הראשונה של 2009.