אופיס בעננים

מהיום ניתן יהיה לסנכרן מסמכים מה-Office בין מחשבים בעזרת מיחשוב ענן
 
מיקרוסופט אולי לא תהיה מרוצה מזה, אך גוגל שחררה השבוע תוסף לחבילת התוכנות המשרדיות Office, אשר מאפשר למשתמשים לערוך את המסמכים שלהם בקלות ונוחות מכל מחשב, וכל זאת בעזרת שירותי מחשוב הענן של גוגל.
התוסף החדש נקרא Cloud Connect for Microsoft office, והיתרון המרכזי שבו הוא האפשרות לערוך את המסמכים שלכם בעזרת תוכנות ה-Office ולסנכרן את עבודתכם לשירות ה-Google Docs בכל פעם שתשמרו את המסמך, כך שתוכלו להמשיך לעבוד על המסמכים שלכם גם מחוץ לבית. התוסף תומך אפילו בעריכה של יותר ממשתמש אחד, אולם השינויים במסמך לא מוצגים לכולם באופן שוטף, בניגוד לשירות ה-Google Docs הקיים, מה שעלול לגרור בעיות שונות.

בשונה מעורך המסמכים של גוגל, הסינכרון בתוכנות ה-Office לא מתבצע באופן תמידי אלא ע"י לחיצה על המקש המיועד לכך. לטענת גוגל זו אינה טעות, אלא פיצ'ר: מנהל המוצר של Google Docs, ג'ונתן רושל, טוען כי "מכיוון שמאז ומעולם תוכנות ה-Office דרשו מהמשתמש לשמור בעצמו את המסמכים, אין סיבה לשנות זאת עכשיו".

מאידך, אם אתם בכל זאת לא סומכים על עצמכם שתזכרו לשמור את המסמך, מרבית תוכנות ה-Office מסוגלות לשמור אוטומטית את המסמכים – תכונה שכאמור חסרה בשלב זה בתוסף של גוגל.

תוסף ה-Cloud Connect מגיע כשנה אחרי שגוגל רכשה את חברת DocVerse, אשר בנתה את שירות ה-Google Docs המקורי. נכון לעכשיו התוסף זמין רק לחלק מלקוחות

Apps for Business, ואם אינכם נמצאים ברשימה זו (וסביר להניח שאתם לא), תאלצו לחכות עד שהתוסף יהפוך זמין לציבור הרחב, עם שחרורו הרשמי.

ה-Cloud Connect יהווה את החלופה היחידה, נכון לעכשיו, לשירות ה-SkyDrive של מיקרוסופט – גוגל אומנם לא המציאה את הגלגל, אך תחרות בעננים תמיד תיטיב עם הצרכן.