אוזניות Sennheiser GSP 500 בביקורת: הנסיון נשמע היטב • HWzone
מחשביםציוד הקפיביקורותכתבות נבחרות

אוזניות Sennheiser GSP 500 בביקורת: הנסיון נשמע היטב

לקחנו לסיבוב את הטייק החדש של ענקית האודיו לעולם הגיימינג, ה-GSP 500 המאסיביות, ויצאנו עם מסקנות מעניינות בהחלט

עבור רבים את סנהייזר (Sennheiser) אין צורך להציג. מדובר באחת מהיצרניות הידועות ביותר בתחום הסאונד העולמי. מוצריה הרבים לרבות מיקרופונים, ומגברים מבלים רבות באולפנים הגדולים ביותר בתעשיה.

בשנים האחרונות מראה סנהייזר גם הרבה עניין בתחום הגיימינג והמשתמשים הביתיים וכאן המוצר שבביקורת זה נכנס. קוי מוצריה מוצעים במגוון רחב למדי של מחירים וישנן תכונות מפתח אותן תפגשו כאשר תגיעו לתגי מחיר מסויימים.

חשוב מאוד לציין שלא תמיד סנהייזר הוא מותג תקציבי. אמנם ישנן זולות למדי אך כשזה מגיע לסדרות הבינוניות והגבוהות, לאוזניות רבות תג מחיר מכובד המצריך חשיבה והשקעה מסוימת.

בביקורת זו אנו מציגים את ה-GSP 500, אחת הכניסות הטריות של סנהייזר לגיימר וליוצר התוכן שרוצה להינות מכל העולמות. מטרת האוזניות הללו היא לאפשר איכות גבוהה, נוחות לבישה וגם לראשונה בסגמנט זה עירנות מלאה לסביבה עם עיצוב פתוח.

אריזה ותוכן

באריזה ישנן חוברות הדרכה, כבלים למחשב ולמכשירים וכמובן סט האוזניות. אוזניות אלו תומכות בכל מחשב פיסי, ולפטופים למיניהם. אורך הכבל למחשב הינו 2.5 מטרים.

ה-GSP של סנהייזר היא סדרה שממשיכה את סדרת האגדית שלה, כאשר הדגשים הכבדים ביותר נמצאים על איכות השמע ואיכות המיקרופון. בעידן היוטיוב, ה-Twitch וה-Discord היום איכות השמע היא מפתח לחווית שימוש רצינית וסנהייזר לא חוסכת במיקרופון אשר מגיע עם האוזניות הללו. בהמשך גם תוכלו לשמוע עד כמה.

העיצוב הינו פשוט למדי והוא מעוצב כדי להיות עמיד בנזקי הסביבה ונפילות. כל נסיון להוציא צלילי חריקה או שבר מהאוזניות הללו עלה בתוהו, הן בנויות בצורה יוצאת דופן!

ניתן להשתמש במנגנוני הארכה מחוזקים בברזל לכל אוזניה כדי לבצע התאמה בדיוק מירבי לראש. ההמלצה שלי היא לרוב להשתמש באוזניות כאשר הן משוכות עד הסוף או קצת לפני כדי להקל על הלחץ שהן יוצרות, שכן זרוע האוזניות גמישה כמעט לכל כיוון אפשרי.

למיקרופון מנגנון שמאפיין רבות של סנהייזר, ברגע שהוא מורד הוא פעיל, כאשר הוא נמצא בזווית של חצי הדרך חזקה, אפשר לשמוע קליק והמיקרופון נכנס ל-Mute.

כאן ניתן לראות את הזרוע שמאפשרת לאוזניות תנועה במימדים נוספים להגברת הנוחות. כמו כן, כיוון עוצמת השמע מתבצע דרך הכפתור באוזניה מצד ימין בתמונה. מדובר באחד המנגנונים הנוחים ביותר שנתקלתי בהם, וההתנגדות היא גבוהה למדי על מנת לא לשנות את העוצמה בטעות.

לאוזניות אלו כבל נשלף המגיע איתן באריזה. הכבל נכנס עמוק למדי ואין סיכוי גבוה לפגיעה בחיבור עצמו.

הכרית שמגיעה במגע עם הראש היא רכה במיוחד ומהסוג המועדף עלי, היא גורמת לסט האוזניות כמעט ולא להיות מורגש כלל.

גם האוזניות עצמן מכילות את אותו חומר בד נעים למגע וכריות גמישות למדי. כאשר לבישה לשעות ארוכות היא חלק מיעוד סט האוזניות, אני תמיד אמליץ על בד על פני חומד דמוי עור או גומי שיגרום להזעה.

בפנים כמובן שוכנים הדרייברים הדינאמיים של סנהייזר, איכותיים במיוחד בקוטר של 40 מילימטרים. טווח התדרים הוא 10 עד 30,000Hz שזה כשלעצמו נתון מרשים במיוחד.

כפי שצוין בביקורת, אלו הן מסוג Open-back, משמע פתוחות לחלוטין בצידן האחורי. דבר זה מאפשר למאזין להיות עירני לסביבתו, ולהיות מודע לאי-אלו תרחישים. אני מניח שרבים מכם שמנהלים משק בית פעיל יהיו שמחים לדעת מתי הילד זקוק לעזרה, או מתי מה ששמתם במיקרוגל מוכן.

בחלקן העליון של האוזניות ישנו מנגנון מעניין במיוחד הניתן להזזה. מנגנון זה משפיע על רמת סגירת האוזניות על הראש. כאשר מחליקים את המנגנון עד הסוף, עוצמת אחיזת האוזניות בראש תהיה המשוחררת ביותר. בהחלט מדובר במנגנון נהדר שנדיר כיום למצוא באוזניות.

חווית ההאזנה

האוזניות הללו של סנהייזר מסתמכות בעיקר על אמצעי השמע אליו תחברו אותם. הם כמובן מתחברים אנלוגית למחשב ולכן לא מגיעים עם תוכנה יעודית. התוכנה שתשלוט עליהם היא זאת ששולטת על כרטיס הקול שלכם.

כסט שמתומחר ב-230 דולר, מחיר שלא הייתי מחשב כתקציבי, דאגו מראש שכרטיס הקול בו תשתמשו יהיה איכותי למדי. מספר דוגמאות לכרטיסי קול איכותיים יהיו אלה שמתחילים בלוחות אם הנושאים כאלה כחלק מהם או בנפרד באריזה, דוגמת Realtek ALC1220 עם חיווי איכותי.

מעט יותר גבוה בספקטרום של כרטיסי הקול נמצאים ה-DAC, אותם כרטיסי קול חיצוניים ב- שמסוגלים לתת הגברה איכותית. כאלה אפשר למצוא מעבר לים כבר בטווח של 35-80 דולר. מעבר לכך כמובן יש את אותם המגברים המתקדמים תוצרת שלל מותגים שלרוב תראו נושאים תגי מחיר טיפוסיים של 100-300 דולר, וגם כמובן הרבה מעל.

סט "לגיימרים" בראש ובראשונה צריך להשמע טוב במוזיקה, זה הוא הרף שצריך להציב לכל סט לדעתי שכן אין דבר כזה "רק לגיימינג", איכותיות הן כאלה שמפיקות בצורה נקיה את כל התדרים הדרושים, ומסוגלות להתמודד עם אתגרים כמו מעבר משקט מוחלט לרעש חזק.

סט האוזניות הללו נבדק בשני כרטיסי קול שונים, האחד הוא ALC1220 בלוח האם Asus PRIME X299-A והשני הוא בכרטיס קול חיצוני מדגם FiiO E10K (מומלץ למחפשי ציוד מתחת לקו הפטור ממע"מ). זה הוא הציוד הטיפוסי שאני מצפה מקהל היעד של האוזניות הללו להשתמש בו, ולא מעבר בשימוש מגברים משוגעים במאות ואלפי דולרים.

עיקר המוזיקה לה האזנתי בחודש השימוש שלי באוזניות היא בעיקר שילוב של כלי נגינה וסינת', מדובר בערבוב בריא של טונים רבים. אמנים דוגמת Roosevelt ו-Foster the People גם כלולים ברשימות ההאזנה.

חווית ההאזנה ב-GSP 500 היא לא ניטרלית, וזה הגיוני למדי בהתחשב בזה שאלו שמשווקות לגיימרים. טון הסאונד העיקר נוטה לכיוון באס סמיך ועשיר, שזוכה להתבטאות מובהקת למדי. אמנם, על אף שהבאס עוטף את האוזניים, הוא לא מחזיק אותן בנות ערובה. בזכות העיצוב הפתוח של האוזניות, לחץ האוויר ועוצמת הבאס מתאזנים מאוד מהצד השני. הטונים הגבוהים יותר כן נשארים מעט ברקע, אך הם לא נעלמים כלל.

בכל הנוגע לעירנות סביבתית, זה ממש ללכת עם ולהרגיש בלי. כאשר אין מוזיקה או כלל מהאוזניות, השמיעה ברורה כמעט לחלוטין, כך שממש קשה להפתיע משתמש ששומע ב-GSP 500. אמנם, שימו לב שזה אומר שתשמעו גם רעשי רקע שאינם תמיד רצויים, כך שצריך לדאוג לסביבת עבודה שמתאימה לכם.

מבחינה ארגונומית ה-GSP 500 הם תענוג אמיתי. משקלם הקל יחסי עומד על 358 גרם ופשוט לא מרגישים את האוזניות הללו על הראש. כיוונון נכון של מידת לחץ עם שילוב של הכריות הרכות מביא לסט שבאמת אפשר ללבוש שעות ארוכות מבלי להרגיש כאבים או לחץ על הגולגולת. גמישות בכל מימד של כוסות השמע מאפשרת התאמה לגדלי ראש רבים.

עד כה לא מצאתי סגנון שלא נשמע טוב ב-GSP 500, הן באמת מוצר שרואים שהושקעה בו הנדסה רבה ומשאבים מעשה ידה של מכונה משומנת בת שבעים שנה בתחום.

כפי שניתן לשמוע, המיקרופון שמגיע עם סט האוזניות GSP 500 ראוי בהחלט לשימוש בשיחות ברשת, ולעיתים אפילו לשידור ופודקאסט. מלבד מעט חוסר בבאס בקול, דבר אשר ניתן לאזן באמצעות ציוד הגברה, אין לי תלונות כלפי המיקרופון הזה.

לסיכום, אני חושב שמדובר באחד ממוצרי השמע היותר טובים שעברו באתר. נראה שסנהייזר כמעט ולא מתפשרים כשזה נוגע למוצרי גיימינג. איכות הבניה של האוזניות הללו היא ללא ספק מהטובות שנתקלנו בהן מאז ומעולם עם חיזוקים מתכתיים בחלקים הצרים והמועדים יותר לפגע.

יש לי טענה אחת שאני חושב שרלוונטית לאותו קהל שהאוזניות הללו משווקים אליו – קהל הגיימרים. אני חושב שהמחיר מעט גבוה ביחס למוצרים רבים בעולם הגיימרים עם תג מחיר של 230 דולר או כ-1,000 שקלים בישראל. אמנם, אני לחלוטין מבין מאיפה הוא בא לאחר כמה שבועות טובים ומהנים של שימוש ב-GSP 500.

בחירת העורך – GSP 500

לסט אוזניות זה נוחות בלתי מתפשרת, איכות הקול עשירה ומלאה בבאס שוטף. המיקרופון הברור הוא הדובדבן שבקצפת ומגיע עם מנגנון השתקה נח. סנהייזר עשתה עבודה מעולה ויצרה סט אוזניות פתוח הפונה לקהל רחב של משתמשים חובבי איכותי. מחירו אינו נמוך כלל אך התמורה נמצאת שם בדמות מוצר מאוד בוגר ולא מצועצע.

תגיות
Back to top button
Close
Close