Logan מגיע: האם זה סרט הקומיקס הטוב ביותר שנוצר? (עודכן2x)

עדכון 2: מספרים מעודכנים מעידים על כך ש-Logan גרף למעשה כ-247 מיליון דולר בשלושת הימים הראשונים שלו בקולנוע ברחבי הגלובוס, שמורכבים מסכום של 159 מיליון דולר מחוץ לארצות הברית ועוד 88 מיליון דולר בה – והופכים אותו רשמית לסרט בעל דירוג המבוגרים (R-Rated) שגרף את סכום הגבוה ביותר בסוף השבוע הראשון מחוץ לארצו של הדוד סם. או במילים אחרות – Logan ממשיך להפתיע את כולם בפופולריות הענקית לה הוא זוכה, וכנראה שזה לא ייפסק בשבועות הקרובים. שאפו!

עדכון: הסרט אכן עושה חיל, כפי שהצהירו לנו העדויות הראשוניות, ומדלג בקלילות גם מעל התחזיות האופטימיות ביותר בדרך להכנסות של כ-238 מיליון דולר (!) בשלושת הימים הראשונים ב-82 מדינות שונות ברחבי העולם – כאשר הסיפתח הזה יסייע לו כנראה להגיע גם לרף הכנסות של 700 מיליון דולר ויותר בבתי הקולנוע, להפוך ללהיט ענק ולחזק עוד יותר את ההבנה בהוליווד שיש שוק גדול מאוד לסרטי קומיקס "למבוגרים".

הכתבה המקורית: ההופעה האחרונה בהחלט של יו ג'קמן בתור המוטנט המפורסם מכולם עשויה גם להיכנס לספרי ההיסטוריה

עוד כשצפינו בטריילר הראשון עבור הסרט Logan בסוף השנה שעברה, היה ברור שלא מדובר כאן בסרט קומיקס וגיבורי-על סטנדרטי, אלא בדיוק להיפך.

למרות שהוא נחשב באופן עקרוני לחלק מהעולם הקולנועי הכללי של סדרת 'אקס-מן' ואף כולל בתוכו את יו ג'קמן האחד והיחיד בתפקיד וולברין, בפעם התשיעית שלו, ואת פטריק סטוארט בתפקיד פרופסור אקסווייר – הגישה, המראה ובעיקר האלימות המדממת הבהירו כי Logan הוא כיוון חדש ומרענן שאותו בחרו באולפני פוקס עבור המותג, ככל הנראה גם תודות להצלחה המדהימה שהעניק להם Deadpool האלים לא פחות בשנה שעברה.

כעת, Logan מגיע אל בתי הקולנוע ברחבי העולם, ונראה שהוא בדרך הנכונה להפוך לאחד מסרטי הקומיקס הבולטים והטובים ביותר בדור הזה.

כשהוא מצוייד בציון ממוצע יפה של 77 מתוך 100 מ-50 מבקרים שונים ברחבי הרשת באתר Metacritic, בנתון מדהים של 94 אחוז ביקורות חיוביות בהתבסס על 208 כאלו באתר Rotten Tomatoes (אשר משווה את השיא עבור סרט קומיקס שאותו קבע Iron Man המקורי לפני קרוב לעשור) ובציון ממוצע נהדר של 8.8 מהגולשים באתר IMDb, הסרט החדש נכנס לאליטה של תחום סרטי גיבורי העל לצד יצירות כמו The Dark Knight, Spider-Man 2 ו-Guardians of the Galaxy – ונראה שיש לו את כל מה שצריך על מנת להפוך גם להצלחה קופתית גדולה כמו מקביליו, אם להתבסס על הנתונים הראשוניים שמתחילים להגיע אלינו.

זה כמעט בוודאות לא יהיה סרט הקומיקס המצליח ביותר בשנת 2017, אבל נראה שהוא כן יצליח לעמוד ובגדול בציפיות הגבוהות ביותר ממנו – הן בהיבט האומנותי והן בהיבט המסחרי

לפי הדיווחים העדכניים, Logan הכניס סכום של לא פחות מ-64 מיליון דולר בבתי הקולנוע בארצות הברית, מה שכנראה מעיד על הכנסות כוללות שנמצאות בדרך לסכום גבוה מ-85 מיליון דולר בסוף השבוע הראשון, כלומר בשלושת הימים הראשונים על המסך הגדול – וזה שיפור מהותי לעומת 60 עד 65 מיליון דולר שצפו עבור הכותר עד לפני כמה ימים. יחד עם משופרים דומים בשווקים הבינלאומיים, Logan עשוי להגיע להכנסות בינלאומיות של יותר מ-200 מיליון דולר בשלושת ימיו הראשונים, וזה סכום מרשים עד מאוד עבור סרט שזכה לדירוגים אשר מגבילים אותו לגילאי 16 ו-17 ומעלה במדינות השונות.

גם הכנסות של 85 מיליון דולר לא ממש ידגדגו את ההישג המטורף של Deadpool בשנה שעברה, שהושק בסוף השבוע של חג האהבה הבינלאומי וגרף 132 מיליון דולר בארצות הברית בלבד וכ-265 מיליון דולר באופן בינלאומי – אבל כל מספרי הפתיחה האיכותיים של Logan אמורים לסייע לו גם להמשיך ולהכניס סכומי כסף מרשימים בשבועות הבאים, ויוכלו לאפשר לו לשלש, וכנראה גם להכפיל פי ארבע, את התקציב בן 150 מיליון הדולרים (עבור ההפקה והשיווק יחד) שהושקע בו.

איך יראו סרטי אקס-מן העתידיים ללא צמד השחקנים הנהדר הזה? זה משהו שנגלה בשנים הקרובות, אחרי שירת הברבור שמספק לנו Logan

Logan מושק גם בארץ הקודם בסוף השבוע הנוכחי, תחת השם 'לוגאן: וולברין' שמסייע להבהיר את הקשר שלו לדמות המפורסמת ולסדרת הסרטים שנמצאת איתנו עוד משנת 2000. האם אתם מתכננים ללכת לראות אותו על המסך הגדול, או שלא ממש? ספרו לנו בתגובות.

כיאה לצמד שחולקים את אותו אולפן הפקה, אותו עולם עלילתי כללי ואותה החלטה להציע לצופים גישה בוגרת ואלימה יותר לתחום גיבורי העל – הקרנות של Logan כללו גם טיזר ראשון ייחודי עבור Deadpool 2, ההמשך ללהיט המפתיע משנה שעברה שיגיע ב-2018


שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר