לוח האם Z97X-UD5H של גיגהבייט: דור חדש בחצי מחיר

Z97X-UD5H הוא לוח האם החדש של גיגהבייט. הוא מגיע במחיר טוב ונושא תכונות רבות, אז מה הקאץ'?

תושבת LGA1150 של נמצאת כבר שנה בשטח. מאז שהושקההתושבת עם לוחות ה-Z87 מרגילה את משתמשיה המתקדמים לכמות נכבדת של ממשקים בלוחות אם. ממשקים שמאפשרים נפחי תעבורה כמו שלא נראו בעבר בשוק הזה.
 
סדרת מעבדי האסוול עוברת התחדשות עם דגמים חדשים ואל הדגמים האלה נוספים גם לוחות אם חדשים עם שתי ערכות שבבים חדשות – Z97 ו-H97. כמיטב המסורת, Z מיועד למתקדמים שבמשתמשים, אלו שזקוקים ליותר תכונות מלוח האם שלהם.
 
מתוך ארבע היצרניות הגדולות של לוחות האם, נראה כי גיגהבייט לקחה את השקת החידוש בצורה מעט יותר רצינית והשיקה את כמות לוחות האם החדשים הגדולה ביותר. למעשה, כמות הלוחות הגדולה ביותר לערכת שבבים שראינו בהשקה אי פעם.
 
היום בביקורת לוח האם הראשון אותו שולחת אלינו גיגהבייט בעל ערכת השבבים Z97 והוא ה-GA-Z97X-UD5H. מיתוג ה-UD5H קיים כבר כמה שנים בלוחותיה של גיגהבייט והוא מסמל קדמה וחיבוריות תוך הסתכלות על שוק ההמהרה.
 
 
הצעד הגדול ביותר מצד גיגהבייט בהשקה הזאת הוא לא רק תוספת החיבורים החדשים אלא גם המחיר. מחירו של לוח האם הזה נמוך משמעותית מזה של המקביל לו בערכת השבבים Z87
 
תעודת זהות – GA-Z97X-UD5H
  • תצורה: ATX
  • ערכת שבבים: Intel Z97
  • תושבת: LGA1150
  • זיכרון מערכת: מסוג DDR3 עד נפח של 32 גיגה-בייט
  • כרטיס קול: מובנה מדגם ALC 1150 של Realtek
  • בקרי רשת: Killer E2201 של עם תעדוף תעבורה תוכנתי, מובנה מבית אינטל
  • יציאות USB למארז: ארבע מסוג USB 2.0, שתיים מסוג USB 3.0
  • יציאות USB אחוריות: שתיים מסוג USB 2.0, שש מסוג USB 3.0
  • ממשקי אחסון: שמונה יציאות SATA3, שתיים מהן בשימוש בקר חיצוני. אפשרות ל-SATA Express במקום שתיים. ממשק M.2
  • מחברי מאווררים: שישה סך הכל, שניים למעבד וארבעה למערכת
ה-Z97X-UD5H של גיגהבייט הוא המכוון לשוק המקצועי והשאפתני כאחד. לצד חיבוריות מכובדת הוא מציע גם תמיכה ב-SLI וב-CrossFireX וגם בהמהרה רצינית למדי.

1
2
3
4
5

שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר
smalul
אורח

כן, הסוד של ממשק ה-SATA Express החדש לתעבורה כפולה הוא פשוט לקחת שני ממשקים מהדור הקודם.
זה לא נכון – ה"סוד" של SATA Express הוא בכך שהוא עושה שימוש בשני נתיבי PCI Express 2.0 שבאים מערכת השבבים, וזה מה שנותן לו רוחב פס של 10Gb/s (רוחב פס מעשי של 1000MB/s).
אגב, ממשק ה M.2 הוא פשוט מימוש פיזי אחר של ה SATA Express, ובלוח הזה, כמו ברוב הלוחות בעלי ערכת שבבים H97 או Z97, ניתן להשתמש רק באחד מהשניים בכל רגע נתון.

djelectric
אורח

זה הסוד. זה לא משנה מאיפה התעבורה מגיעה, היא תבטל לך שני ממשקים.

smalul
אורח

נכון, אבל מהניסוח המקורי משתמע שחיבור ה SATA Express פשוט מחבר 2 חיבורי SATA ובכך משיג רוחב פס גדול יותר (לא כפול, אלא שיפור של כ 67%), ורציתי להבהיר שזאת לא הסיבה. אין ממש דרישה שחיבור ה SATA Express יעשה שימוש בחיבורי ה SATA, אבל בגלל האופן שבה ערכת השבבים מתוכננת אותם ה"חוטים" (פורטים) יכולים לשמש ל-2 חיבורי SATA3 או ל 2 נתיבי PCI Express 2.0 או לחיבור SATA Express אחד או לחיבור M.2 אחד. אני מניח שהסיבה שעיצבו את חיבור ה SATA Express כך שיעשה שימוש ב שני חיבורי SATA פיזיים היא פשוט שאנשים לא יחברו התקנים לחיבורי ה SATA ואז כאשר הם יחברו התקן SATA Express התקני ה SATA יפסיקו פשוט לעבוד (אגב, זה בדיוק מה שקורה עם ה M.2, שהוא פשוט מימוש פיזי אחר של תקן ה SATA Express).

wpDiscuz