תרומת איברים - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תרומת איברים

iakovl

לתרום איברים?  

1100 הצבעות

1. 1. לתרום איברים?

• חובה על כל אדם
    • כן
    • לא
    • אסור לחלל את כבוד המת (גישה דתית)
    • תלוי (במה תלוי?, תכתבו)

Recommended Posts

איזה מין עולם את רוצה בדיוק ? עולם שעניים מוכרים חלקים מהגוף שלהם בשביל שעשירים יחיו והם ישארו עניים ודפוקים ?

אני מעדיף כבר את הקומוניזם של סטאלין.

אם יש סיבה להתנגד לתרומת איברים זה למנוע מהרפואה המודרנית להפוך ממקצוע של הצלת חיים ותרומה לחברה לשוק בשר שמספקים אנשים מתים או יותר גרוע אנשים חיים.

איזה דבר מעוות זה לקנות חלק מגוף של מישהו אחר ?! גם לקפיטליזם יש גבול.

נ.ב

זכותו של כל אדם לרצות לשמור על גופו שלם לאחר מותו להקבר שלם, זה עקרון בסיסי של דמוקרטיה... כבוד האדם וחירות האדם וזכות לקניין, שמעתם על זה ?

מה יכול להיות יותר בסיסי מהאיברים והעצמות שלך ? הבשר שלך ?

יש אנשים שקוברים את עצמם עם חלקים מהרכוש שלהם, וחלק ממכם מצווים על אנשים שביום מותם יפרקו אותם לחתיכות.

:kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 74
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

איזה מין עולם את רוצה בדיוק ? עולם שעניים מוכרים חלקים מהגוף שלהם בשביל שעשירים יחיו והם ישארו עניים ודפוקים ?

אני מעדיף כבר את הקומוניזם של סטאלין.

אם יש סיבה להתנגד לתרומת איברים זה למנוע מהרפואה המודרנית להפוך ממקצוע של הצלת חיים ותרומה לחברה לשוק בשר שמספקים אנשים מתים או יותר גרוע אנשים חיים.

איזה דבר מעוות זה לקנות חלק מגוף של מישהו אחר ?! גם לקפיטליזם יש גבול.

נ.ב

זכותו של כל אדם לרצות לשמור על גופו שלם לאחר מותו להקבר שלם, זה עקרון בסיסי של דמוקרטיה... כבוד האדם וחירות האדם וזכות לקניין, שמעתם על זה ?

מה יכול להיות יותר בסיסי מהאיברים והעצמות שלך ? הבשר שלך ?

יש אנשים שקוברים את עצמם עם חלקים מהרכוש שלהם, וחלק ממכם מצווים על אנשים שביום מותם יפרקו אותם לחתיכות.

:kopfpatsch:

אני רק רוצה למכור כליה כדי לממן לימודים כי אף אחד אחר לא יממן לי אותם, אני בחובות מפה עד קובה, והרעיון הוא שבית חולים/בנק איברים יקנה את האיבר והמדינה תממן אותו להשתלה במידת הצורך, בלי קשר למצב הכלכלי של האדם שצרייך את הכליה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה אמיתי?

מה אמיתי?

זה שהלב שמועבר הוא לא עובד תוך כדי?

בטח, לוקחים, מנתקים מעבירים לחולה מס2 , מחווטים (לכל הורידים/עורקים/וכו'...) נותנים מכת חשמל "קטנה" ויש לך :jump:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי, אני לא המצאתי את הדברים שאמרתי, הכל מהלימודים שלי, ורק לפני חודש עשיתי מבחני אמצע אז שאש!  :silly:

חוצמזה, ת'כליות שלי אני מוכרת וזהו זה. ישנם אנשים שרוצים לאשר חוק שבוא יתאפשר לאנשים מועטי אמצעים למכות את כליותיהם בצורה חוקית במקום לעשות את זה בחו"ל אצל אנשים ובמקומות מפוקפקים ולהסתכן במחלות או להסתבך עם החוק.

אבל כליה אחת פחות טובה מ-2 כליות :P

מילא אם זה לא היה הכרחי, כמו מח עצם, אבל כליה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רק רוצה למכור כליה כדי לממן לימודים כי אף אחד אחר לא יממן לי אותם, אני בחובות מפה עד קובה, והרעיון הוא שבית חולים/בנק איברים יקנה את האיבר והמדינה תממן אותו להשתלה במידת הצורך, בלי קשר למצב הכלכלי של האדם שצרייך את הכליה.

מצטער להגיד לך אבל בעיניי את חולה בראש.

אם אין לך כסף, תעבדי כאילו ?! בשביל מה את לומדת ? בשביל להרוס לך את החיים או לשפר אותם ?

ע"י מכירת חלקים מהגוף את רק דופקת לך את החיים, חוץ מזה כליה אחת זה בסדר בשביל לחיות ברמה בינונית אבל אי אפשר לזרוק כליה מהגוף ולחשוב שכלום לא קרה ולהמשיך כרגיל, תורמים כליה רק לתורם מתאים כאשר כל הסיכויים של החולה הלכו ורק ככה יהיה אפשר להציל את החיים שלו.

הגוף שקיבלת והחיים שלך זאת מתנה של ההורים שלך, של הטבע... של ה' אולי למי שמאמין, זה לא דבר שסוחרים בו.

ד"א מח עצם לא מוכרים, אלא תורמים ואתה לא מאבד כלום, זה כמו תרומת דם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שזה מסכם את הוויכוח ממי אפשר להוציא איברים:

מדוע הנצלת איברים מתבצעת רק מאדם שנקבע לו מוות מוחי?

משום שבמצב של מוות מוחי, שפירושו הפסקת החיים, ניתן למשך זמן מוגבל בלבד,

לשמר את תפקוד האיברים באופן מלאכותי. זה הזמן להנצלת האיברים. לאחר מכן ,

האיברים יפסיקו לתפקד ומערכות הגוף יקרסו למרות הטיפול המלאכותי.

נלקח מהאתר של אדי...

http://www.health.gov.il/transplant/index.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל כליה אחת פחות טובה מ-2 כליות  :P

מילא אם זה לא היה הכרחי, כמו מח עצם, אבל כליה?

צ'רצ'יל חיי עם כליה אחת עד גיל 92, ו-MORTAR, אני באמת חולה בראש, אולי תתרום לי מוח?

לא לכולם קל למצוא היום עבודה, במיוחד אם אין להם נסיון, אם הם גם לומדים בו בזמן, ובמיוחד אם הם מגושמים/מבולבלים. אבל זה כבר לדיון אחר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם יודעים כמה רווחי זה לקבור אנשים?!?!

עוד מליון שנה כל הגופות של האנשים בבתי הקברות יהפכו לנפט!!! ואז כל הישראלים שיגרו פה יהיו מיליונרים רק בגלל שאנחנו קברנו ולא שרפנו!

בעיקרון אני חושב שכן צריך לתרום איברים אבל לא לחייב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזוב יהיה קיים, בטוח יהיה תחליף לנפט (אני די בטוח שגם היום יש תחליף סינטטי לנפט, או לפחות לדלק כי במלה"ע 2 לנאצים לא היה מקור לנפט והם פיתחו דלק סינטטי כלשהו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...