תרומת איברים - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תרומת איברים

iakovl

לתרום איברים?  

1100 הצבעות

1. 1. לתרום איברים?

• חובה על כל אדם
    • כן
    • לא
    • אסור לחלל את כבוד המת (גישה דתית)
    • תלוי (במה תלוי?, תכתבו)

Recommended Posts

ואולי אם הרופא יראה שאתה לא מוכן לתרום איברים אז הוא יגיד שאתה סתם מאנייק אגואיסט שלא מגיע לו לחיות ואם אתה כן מוכן לתרום אז אתה אציל נפש שחייבים לעזור לו (גם כן בתת מודע)

אישית אני חתום על כרטיס אדי מאז גיל 19

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 74
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מור - אולי די לדבר על אפוטרופוס?... עברתי 18...

וכרגע אין לי אישה/ילדים...

אז אם רווק מבוגר חותם על כרטיס, עדיין יש פרוצדורה?

קרוב המשפחה הקרוב ביותר שלך צריך לאשר.

בכל מקרה חתימה שלך או אפילו הצהרה שניה לפני שאתה מתמוטט בבית חולים לא מספיקה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהעלון של אד"י (קיבלתי יחד עם כרטיס תורם):

בחייו של כל אחד

יש חיים של אחרים,

בכל אחד פועם לב

עם אהבה בחדרים.

בנשימתו של כל אחד

יש אד לזולת,

אך את חמלתו החבויה

כל אחד נושא איתו.

בקיצור לכו ותחתמו על הכרטיס כבר עכשיו - www.health.gov.il/transplant או בטלפון 1800-609-610

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב,

כמה הבהרות

הדת דווקא תומכת בתרומת איברים ולא כמו שאמרתם, מתנגדת. יש כמה סייגים קטנטנים, אבל בגדול, התורה והרבנים בעד מאוד.

כמו שאמרו, ברגע שאתם תורמים, אומנם צריכים את הדעה של המשפחה - אבל! מתי שאין כרטיס תורם, המון משפחות מוותרות על האקט הזה. לעומת זאת, אם חס וחלילה נהרג בן, ואימו רואה שהוא היה רוצה בחייו לתרום את איבריו, אני בספק, אם היא היתה מספיק אגואיסטית כדי להמרות את החלטתו. וזה בממש מאה אחוז מה שקורה.

אין שום אפשרות שרופאים יתאמצו פחות בהצלת בנאדם בשביל נושא תרומת האיברים. לחלוטין.

אני בעוד כמה ימים בעזרת השם הולך להצטרף לאדי, אני ממליץ לכל בנאדם הגון לעשות אותו דבר..

אגב - אם זה היה תלוי בי? הייתי נותן איזושהיא הטבה קלה, ואז היו עולים האחוזים של האנשים שהיו חותמים פלאים. אין בזה איזו פגיעה במוסריות, למרות שהיה נחמד אם 80 אחוז מהאוכלוסיה היו עושים זאת מיוזמתם, אבל אני חושב שאם תינתן הטבה קטנטנה, בונוס, החתימה על כרטיס כזו תעשה מאוד פופולארית, וכתוצאה מכך, מאות חולים פשוט ינצלו, חד וחלק..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא היה לי כוח לקרוא את כל הת'רד אבל הייתי חייבת לתקן את TOP GUN כאן בעניין פעוט...

איך אתה מסביר שמשתילים איברים של אנשים מתים בתאונת דרכים למשל? גם אדם שמת "סתם", האיברים ממשיכים לחיות במצב השהיה כ-6 שעות, אח"כ נוצר נמק והצתברות רעלים ואז האיבר מתחיל להירקב. אתה יודע, אם תיקח בנאדם חיי, ותוציא לו את הלב, הוא ימשיך לפעום לך ביד עוד איזה כמה שעות טובות, כן כן, אח"כ ניתן לתת לו הספקה של הורמון מסויים שיגרום לו לדפוק בצורה עצמאית כמעט בלי גוף, אך ברגע שמשתילים את האיבר לחולה כבר אין צורך בזה.

(עריכה: תוספת למה שכתבת.. אדם שמת כבר במכונית מבוזבז. אם אבל משהו מת על שולחן הניתוחים. נגיד היה לו קריש דם קטלני במוח. למשל. אז הוא מת מוות מוחי אבל הכל מתפקד. אם אני יקח בנאדם חי, ויוציא לו את הלב, הלב יפסיק לחיות. יקרה לו מצב של "התקף לב". יש גם עורק שמזין את הלב (שהוא שריר) ברגע שהלב לא מזרים דם בגוף, גם ללב עצמו לא יהיה תחלופה של דם, ואז ציק צאק, ענין של כמה דקות הלב יתבזבז.. אפשר לשמר לב באופן מלאכותי, אבל זה רק אם הוא עדין עובד..)

כאשר יש מוות מוחי, ז'תומרת שהגוף דווקא מתפקד סבבה, יכול להיות אחלה דופק, אבל נגרם נזק מוחי חמור והמוח הלך. זתומרת את יכולה לקחת כל דבר מהבנאדם, כי הגוף עדין חי, הלב מזרים דם לכל הגוף, הריאות מעשירות את הדם בחמצן, כל ה"ביפנוכו" מסנן רעלים שמצטברים.. ואפשר לקחת הכל.

לעומת זאת

כאשר הלב מפסיק לפעום (את יודעת, "אין לנו דופק, איבדנו אותו) ויש דופק אפס - אז אי אפשר לנצל יותר את האיברים ולהשתיל אותם בתור איברים.

כי כבר לא מגיע אלהם דם, האיברים בתור איברים מתנוונים. אני אומר את זה מתוך ידיעה, ואני בטוח במאה אחוזים.

את שואלת מה אפשר להשתיל אם הלב מת? כמעט שום דבר ממש בעל חשיבות ומבוקש.. (כאלו, הכל יחסי בחיים כמובן.) אפשר להשתיל עצמות,פרקים, קרניות, עור, ואת המסתמים (הדלתות) בלב. כל האיברים הסקסיים שהם באמת מאוד מבוקשים, לב, כליות, כבד, וכו.. ילכו איתך לקבר (או לכד החביב עליך) אם הלב שלך הפסיק לפעום..

מוות מוחי אגב (צמח), עדין לא מוגדר מפחינה משפטית/מוסרית וקשה מאד לשכנע קרובי משפחה להתחיל לקצור כשהפציאנט עודנו חיי-מת, וגם המתת חסד לפעמים נגררת חודשים בבית משפט וזה בלאגן. אם היינו מסתמכים רק על מוות מוחי להשתלות אז מצבינו היה בכי רע.

לא כל כך. יש וועדה עם כללים מאוד נוקשים, שקובעת אם יש או אין מוות מוחי. והקריטריונים מאוד ברורים. המתות חסד זה דבר אחר, כי אתה ממש ממית את החולה. (דבר שקורה גם בהשתלות אבל עבור סיבה מסוימת) ולפעמים אין מוות מוחי באנשים שרוצים לעשות להם המתת חסד. הם לא מתים מוחית, אבל הם מרותקים לחלוטין למיטה, הם לא יכולים לתקשר בשום צורה, הם מוגבלים בצורות מטורפות, אבל יש איזושהיא חשיבה\פעילות, תגובה של המוח. עדין זז שם משהו.. חלק גם סובלים, ומרגישים, (משמע המוח עובד)

ורוצים בעצם לעשות המתת חסד.

אז דווקא מוות מוחי מוגדר מאוד מכל הבחינות, חוץ מהבחינה הדתית שזה קצת מתנדנד שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאשר הלב מפסיק לפעום (את יודעת, "אין לנו דופק, איבדנו אותו) ויש דופק אפס - אז אי אפשר לנצל יותר את האיברים ולהשתיל אותם בתור איברים.

כי כבר לא מגיע אלהם דם, האיברים בתור איברים מתנוונים. אני אומר את זה מתוך ידיעה, ואני בטוח במאה אחוזים.

100% לא נכון

ובוא נראה למה:

איך מעבירים איברים להשתלה? בקרח!!! האם מחובר אליהם לב? NOP האם מוזרם בהם דם NOP אבל הם הולכים להשתלה

האיבר לא מת מיד עם הפסקת פעולת הלב

לוקח לו זמן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:bash:

מין הסתם, שהאיבר יכול להסתדר פרק זמן מאוד קצר בלי מערכת שתזין אותו!

בפועל, ברגע שאתה מאבד את הלב לא לך ישר קצירה, והאיברים מבוזבזים. ואז תק תיק תיק תק והאיברים מתו. אפשר להשתיל רק רקמות.

עריכה: תקרא, תחכים, לפני שאתה כותב "מאה אחוז לא נכון". יפה לחוכמה שתיקה.

בבקשה, זה מהאתר

קיימות שתי דרכים לקביעת מוות:

האחת דרך הפסקת פעולת הלב.

(מצב בו לא ניתן לנצל את האיברים להשתלה, ניתן לנצל רק רקמה)

והשניה באמצעות הוכחת הפסקת פעילות המוח באופן בלתי הפיך (מוות מוחי).

קביעת המוות המוחי מקובלת בישראל ובעולם ומעוגנת בחוק.

זהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא אני אתן לך הוכחה קטנה למרות שאני לא מוצא לה לינק (אבל ראיתי את זה בגינס)

חיברו יד (!!!) של איש מת( :screwy:.)(צריך לראות איזה מצב היא :o) לאיש חי

והיד עובדת

לא מדובר רק ברקמה אלא גם שרירים , עצם וכו'...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין שקשה לקרוא תגובות ארוכות?

את שואלת מה אפשר להשתיל אם הלב מת? כמעט שום דבר ממש בעל חשיבות ומבוקש.. (כאלו, הכל יחסי בחיים כמובן.) אפשר להשתיל עצמות,פרקים, קרניות, עור, ואת המסתמים (הדלתות) בלב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאמין שצריך לתרום איברים. לא פעם אחת קראתי בעיתון שמישהו קיבל את ראיתו בחזרה, ואף את חייו בחזרה. אם זה יכול להועיל למישהו אני לא רואה סיבה למה לא לתרום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי, אני לא המצאתי את הדברים שאמרתי, הכל מהלימודים שלי, ורק לפני חודש עשיתי מבחני אמצע אז שאש! :silly:

חוצמזה, ת'כליות שלי אני מוכרת וזהו זה. ישנם אנשים שרוצים לאשר חוק שבוא יתאפשר לאנשים מועטי אמצעים למכות את כליותיהם בצורה חוקית במקום לעשות את זה בחו"ל אצל אנשים ובמקומות מפוקפקים ולהסתכן במחלות או להסתבך עם החוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מין הסתם..

היה מגניב אם היה אפשר להוציא אותו במצב שהוא כבר לא פועם, ואז להכניס לסוויץ ו"להתניע" אותו חזרה.. לצערנו, או שהוא פועם, או שהוא כבוי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...