תרומת איברים - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תרומת איברים

iakovl

לתרום איברים?  

1100 הצבעות

1. 1. לתרום איברים?

• חובה על כל אדם
    • כן
    • לא
    • אסור לחלל את כבוד המת (גישה דתית)
    • תלוי (במה תלוי?, תכתבו)

Recommended Posts

לשריפת גופות יש קונןטציה מזעזעת... ולא רק בגלל זה, לא צריך לשרוף

מה קונוטציה, מה שהיה היא, + אף אחד לא מחייב אותך לשרוף את הגופה שלך

בוא נמנה את יתרונות השרפה:

- זול 5000~ (מול קבירה דתית שעולה סה"כ כ20000-50000~ תלוי באיפה אתה קובר את עצמך)

- אתה "חי" בכד (לעומת קבירה דתית שלא בטוח שעצמותיך ישארו בקבר שלהם, תראו TV חברת קדישא עושה דברים איומים)

- נטול דת (מי הם שיחייבו אותך להיקבר לפי הדת)

- אין שטח מבוזבז (לעומת קבירה באדמה , קבר הוא בערך אני משאר 2*0.5 מטר * המון גופות בשנה = המות שטח מבוזבז)

תן לי סיבה טובה אחת למען קבירה באדמה

ולפותח הדיון, זה נושא חשוב, אבל למה לדחוף שם סקר, למה?!

אני אגיד לך למה, יש לך ת'ראדים שנמשכים 20+ עמודים אבל מדברים בהם סה"כ 5 אנשים

אני רוצה לדעת מה הדעה של האנשים

לא לכולם יש כוח לקרוא 20-50 תגובות בשביל להבין מה הדעה הכללית, בגלל זה יש סקר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 74
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אם הפורום הזה לא קיים כדי לדון, אז בשביל מה הוא?

היית פשוט שולח קישור לסקר שהכנת.

מי שלא מתכוון לקרוא את הדיון ולהבין את הרוח, בעיה שלו..

אם הוא לא פה בשביל לדון, מה הוא עושה פה?

אני מניח שאף אחד פה לא עושה עבודה שבשבילה הוא צריך תוצאות מדוייקות בנושא.

אז סלח לי שאני מביע ביקורת, אבל לדעתי סקר בנושא שהעיקר בו הוא הדיון (ולדעתי זהו העיקר), מוריד את רמת הת'רד.

עריכה:

אבל חבל שאנחנו נעבור לנושא אחר. מפה אני לא מגיב בנושא (אלא אם ממש אני אתחרפן :cool2:).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הכוונה?

למעשה בישראל זה שחתמת על כרטיס לא נותן כלום. אם תגיע במצב קשה לבית חולים, ימצאו לך בארנק כרטיס אדי ולא עלינו, תמות בחדר ניתוח - עדיין לא יכולים לקצור אותך ולהוציא לך את האיברים גם אם בחדר השני יש בנאדם שבדיוק ממתין להשתלה והוא מתאים. עדיין צריכים למצוא את האופוסטרופוס שלך (או את אישתך/בעלך אם אתה נשוי) כדי שיאשר (אני לא בטוח שחובה בכתב) להוציא ממך איברים.

הכרטיס נותן בעיקר שני דברים.

א. מעין הצהרה שלך שאתה היית רוצה שיעשו את זה - להקל את ההחלטה של המשפחה ולהגיד להם מה אתה היית רוצה.

ב. זה אמור להקל במציאת האופוסטרופוס שלך - גישה למחשבי משרד הפנים היא בעייתית, אבל לכל בית חולים אמורה להיות גישה למאגר של אדי שם אתה השארת את הפרטים של האופוסטרופוס שלך.

אבל בסופו של דבר, עם הכרטיס ובלעדיו - עדיין יהיו צריכים למצוא את אמא שלך ולקבל ממנה אישור להוצאת האיברים והיא יכולה לסרב.

בכל מקרה, אני ממליץ (ואולי גם מבקש) לכולם ללכת ולהזמין כרטיס אד"י.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל אחד מותר....

עד שמוצאים משהו, ואז אוסרים עליו, אבל אפשר לגלות הרבה דברים מתרומת דם אחת.

לך תדע, אולי אתה נשא של איזה וירוס, רחמנא לצלן, ואתה לא יודע את זה?

אולי אפשר לטפל?

תרומת דם מגלה את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה לא יודע על מה אתה מדבר - אל תדבר. גם להומואים מותר לתרום דם. פשוט אתה מצהיר על זה בטופס לפני זה.

וכמו שכבר אמרו כאן - לכו לתרום דם פעם ב3 חודשים - חצי שנה. זה כלום זמן, זה בריא ומקבלים טרופית. וזאת הבדיקת אידס הכי מהירה שתעשו אי פעם :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה לא יודע על מה אתה מדבר - אל תדבר. גם להומואים מותר לתרום דם. פשוט אתה מצהיר על זה בטופס לפני זה.

וכמו שכבר אמרו כאן - לכו לתרום דם פעם ב3 חודשים - חצי שנה. זה כלום זמן, זה בריא ומקבלים טרופית. וזאת הבדיקת אידס הכי מהירה שתעשו אי פעם :)

לא קראת עיתונים?

מי שמצהיר שהוא הומו הם לא מוכנים לקבל אותו. למרות שאיידס כבר לא מחלה של הומויים, ושהם אמורים לקבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתם למען הפרוטוקול - כותבים אדי ולא אד"י - זה לא ראשי תיבות אלא שם החיבה של אהוד בן דרור ז"ל.

ולנושא:

אני חייב להודות שלשמוע על שריפת גופות בהחלט מעורר קונוטציות מאוד מאד שליליות..

ולא, זה לא פשוט מה שהיה היה.. יש דברים שאי אפשר להתעלם מהם..

והייתה מזעזעת אותי המחשבה שגופה של קרוב שלי נשרפה.

חוץ מזה, זה באמת "טוב" לדעת שקרוב שלך, חס וחלילה, שנפטר נקבר איפשהו ויש לו חלקת קבר שאפשר לעלות אליה.

הייתי מוכן לשלם גם עוד 5000 או 10000 ש"ח בכדי שלקרוב שנפטר יהיה קבר.

ומקום? אפשר לחשוב שחסר מקום בארץ.... יש עוד הרבה מאוד מאוד שנים עד שנסבול מפיצוץ אוכלוסין בישראל.

ו WERNER - אני לא מבין מה הבעיה שלך שיהיה סקר?

לא רוצה - אל תצביע. מה אכפת לך שיש שם סקר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מור - אולי די לדבר על אפוטרופוס?... עברתי 18...

וכרגע אין לי אישה/ילדים...

אז אם רווק מבוגר חותם על כרטיס, עדיין יש פרוצדורה?

ולגבי תרומת דם - כדאי לתרום ולו בשביל ביטוח דם לכם ולמשפחה המצומצמת: במקרה ותצטרכו מנת דם, לא תצטרכו לשלם עליה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי שאלה שחלקכם יחשבו שהיא טיפשית אבל בכול מקרה,אם אתה מיועד לתרומת איבריים האם הרופאים יתאמצו פחות?

תחשבו על זה,בחדר ליד הילד או קרוב משפחה של אחד הרופאים והוא גוסס בגלל מחלה כול שהיא.

אז האם הרופאים לא יתאמצו פחות להציל אותכם?

הרי בכול זאת אתר בן אדם שבא מהרחוב אבל הם קרבת דם.

תחשבו על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מדויק...

אם אתה מת "סתם", גם האברים מתים, ואז הם חסרי תועלת.

לעומת זאת, במוות קליני (מוחי), או במצבים דומים, אין מצב שתחזור לחיים, אבל האברים ממשיכים לתפקד - לב, כליות, ראות (לפעמים) וכו'. זה המצב שבו מוציאים אברים לתרומה.

מה הכוונה?

לא היה לי כוח לקרוא את כל הת'רד אבל הייתי חייבת לתקן את TOP GUN כאן בעניין פעוט...

איך אתה מסביר שמשתילים איברים של אנשים מתים בתאונת דרכים למשל? גם אדם שמת "סתם", האיברים ממשיכים לחיות במצב השהיה כ-6 שעות, אח"כ נוצר נמק והצתברות רעלים ואז האיבר מתחיל להירקב. אתה יודע, אם תיקח בנאדם חיי, ותוציא לו את הלב, הוא ימשיך לפעום לך ביד עוד איזה כמה שעות טובות, כן כן, אח"כ ניתן לתת לו הספקה של הורמון מסויים שיגרום לו לדפוק בצורה עצמאית כמעט בלי גוף, אך ברגע שמשתילים את האיבר לחולה כבר אין צורך בזה.

מוות מוחי אגב (צמח), עדין לא מוגדר מפחינה משפטית/מוסרית וקשה מאד לשכנע קרובי משפחה להתחיל לקצור כשהפציאנט עודנו חיי-מת, וגם המתת חסד לפעמים נגררת חודשים בבית משפט וזה בלאגן. אם היינו מסתמכים רק על מוות מוחי להשתלות אז מצבינו היה בכי רע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי שאלה שחלקכם יחשבו שהיא טיפשית אבל בכול מקרה,אם אתה מיועד לתרומת איבריים האם הרופאים יתאמצו פחות?

תחשבו על זה,בחדר ליד הילד או קרוב משפחה של אחד הרופאים והוא גוסס בגלל מחלה כול שהיא.

אז האם הרופאים לא יתאמצו פחות להציל אותכם?

הרי בכול זאת אתר בן אדם שבא מהרחוב אבל הם קרבת דם.

תחשבו על זה.

לא יכול לקרות ממס' סיבות

- כל רופא נשבע את שבועת היפוקריטס, ועל כן אסור לו לסכן חולה אפילו למען חולה אחר

אבל נגיד שהוא רופא מניאק ולא שומר על השבועה

-כל השתלה עוברת דרך צינורות בירוקרטיים (ארוך ומיגע) אין סיכוי שכל הצינור יחליט להרוג אותך למען חולה אחר

נגיד שזה "שחור" ולא עובר את הכל

- יש את המשפחה שיכולה להגיד לרופא "קפוץ לי"

- כל ניתוח שמצריך הוצאת איבר מבוצע על ידי 2-3 רופאים לפחות ("קצירה " מלאה יש בה 10-12 רופאים אם אני זוכר נכון)

אז לסיכום אין מצב שזה קורה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אמרתי שהוא יעשה את זה בכוונה,אם מישהו מהמשפחה שלך היה בראש הרישמה ופתאום נחת לך מישהו על השולחן אחרי תאונת דרכים קשה והסיכוי שלו לחיות הוא 1 ל100 אפילו אם לא תרצה בתת מודע שלך לנסות פחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...