בסיס התיכנות O_o - עמוד 2 - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בסיס התיכנות O_o

Wood-Elf

Recommended Posts

• תגובות 62
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אם אתה רוצה משהו דומה ל- VB ב- C++, יש את C++Builder של Borland.

עד כמה שאני זוכר ל- DevC++ אין resource editor, ואני לא יודע על כאלה חוץ מזה שב- Visual Studio.

וכן, eclipse אחלה, אבל טיפה קשה להבין את הקוד שהוא מייצר לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה משהו דומה ל- VB ב- C++, יש את C++Builder של Borland.

עד כמה שאני זוכר ל- DevC++ אין resource editor, ואני לא יודע על כאלה חוץ מזה שב- Visual Studio.

וכן, eclipse אחלה, אבל טיפה קשה להבין את הקוד שהוא מייצר לך.

זהו, שאני לא רוצה.

אני לא רוצה שפת קיצורים (VB), אני רוצה שפה אמיתית (אמנם גם C אינה שפה אמיתית, אבל היא יותר טובה מ-VB).

אני גם רוצה שפה חזקה, ולכן אני גם מתחיל לעבוד עם VB.NET במקביל (אבל זה יותר קל, כי אני יודע VB די טוב).

אבל אני בכ"ז רוצה ללמוד C (אחד מסוגיה, לאו דווקא C++. בהתחלה חשבתי על C#, אבל הקומפיילר לא עבד לי...).

עריכה: הג'אווה עדיין מתקבל. האקליפס הזה זה קומפיילר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"שפת קיצורים" ?

VB, C++, VB.NET, ואפילו פסקל - הן כולן שפות תיכנות לכל דבר.. מה זה בדיוק "שפת קיצורים" ?

VB, היא צורת כתיבה יותר נוחה לשפה BASIC.

כשאני אומר שפת קיצורים, אני מתכוון לכך, שבעצם הכל בא מוכן, ואם אתה רוצה לעשות משהו מעבר למה שבא מוכן, כנראה שלא תצליח.

היא שפה מוגבלת מאד (לעומת VB.NET).

ולכן אי עובר לVB.NET, שהיא שפה יותר חזקה (MS אומרים שלא פחות מ-C++, אני לא כל כך מאמין).

ד"א, ערכתי תהודעה הקודמת, הגבת מהר. :xyxthumbs:^_^

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

VB היא מזמן לא basic. הקוד עדיין מסריח, אבל עד כמה שאני יודע, הוסיפו שם גם לשפה לא מעט (למשל types).

לא ברור לי למה אתה קורה "שפה אמיתית", גם לא ברור לי למה אתה מתכוון ב"לכתוב בלי קיצורי דרך".

אתה רוצה לכתוב ל- מאפס - תכתוב ב- Win32 API. זה אפשרי, אבל לוקח הרבה זמן, וחוזר על עצמו, וקשה לתחזוקה.

בדיוק בשביל זה כתבו ספריות כמו MFC ו- VCL - כדי לחסוך בשכפול קוד, ולא תצטרך להתעסק בחדש כל פעם באותם דברים.

הקוד האמיתי נמצא שם, רק הוא ארוז בתוך ספריות אובייקטים ו- macros שחוסכים לך את העבודה השחורה. אתה תמיד יכול לרשת ולשנות בדיוק את הפונקציונליות שאתה רוצה, בלי שתצטרך לעשות הכל מחדש.

אגב, eclipse זו סביבת עבודה, עם תמיכה בעיקר ב- Java.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. לשפה "אמיתית", אני קורא אסמבלי. כל שאר השפות בשבילי הן שפות קיצור, אך לא ברמה של VB. VB פשוט חלשה כל כך, שכמעט ולא ניתן לעשות איתה כלום מחוץ לגבולות התוכנה, ושלא נדבר על מחוץ לגבולות המחשב.

ב. שים לב שאת VB.NET אני מייחס לשפה חזקה (מה שהאי באמת), אמינה ומהירה, אשר נותנת תמיכה לשימוש במחשב בצורה בטוחה ונרחבת (בעזרת הפרייםוורק, למשל). אמנם לא כל כך ניסיתי אותה, אך קראתי עליה כמה מאמרים.

ג. כשאתה אומר "סביבת עבודה" - למה אתה מתכוון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. גם אסמלי היא "שפת קיצורים כהגדרתך" כי היא מתרגמת קוד בינארי לטקסט קריא יותר (פחות או יותר). האמת גם קוד בינארי הוא שפת קיצורים! מה זה 0? אין זרם. מה זה 1? יש זרם! למה אני צריך מתורגמן? מה זה הקיצורים האלה אני רוצה שליטה מלאה! :smile1:

עכשיו ברצינות, הבנתי למה אתה מתכוון אבל ברור שאתה לא הולך לתכנת באסמבלי. כל השפות חוץ מאסמבלי הן שפות עיליות ויש המון סוגים מהן, לא כל השפות הן פרוצדורליות למשל כמו VB, C, Java וכו'. ויש למשל את Perll ו- Prolog שהן בנויות בצורה שונה משפות עיליות אחרות. בכל שפה יש הגבלות אחרות וצורת שליטה אחרת, ובכל שפה יש דגש על דברים אחרים. בעניין הזה, VB, היא שפה מאד פשוטה לכתיבת "פורמים" כהגדרתך ותוכנות חלונאיות פשוטות באופן כללי (אבא שלי כתב מחשבון מדעי לצורך העבודה שלו בVB בלי שידע בכלל לתכנת לפני, תוך כמה שעות).

C חזקה בניהול , Python במשהו אחר (אני בתהליך למידה) וכו'...

ב. אין לי מושג לגבי VB.NET אבל יש לי הסתייגויות לא מטעות מהסו קולד Framework של NET.

ג. לרוב מתכוונים ל- IDE שזה אומר העורך טקסט (לרוב עם syntax highlighting), המהדר (compiler) ותוכנת הקישור (linker), הכל בחבילה אחת נוחה לשימוש. כמו ה- Visual Studio למינהן, Borland C וכו'. Eclipse נכללת בקטגוריה זו. היא בעיקר מיועדת ל- Java אך יש לה אפשרות לעבוד עם הרבה שפות שונות. והיא גם Open Source. מה שמאד עוזר אם אתה עובד תחת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. לשפה "אמיתית", אני קורא אסמבלי. כל שאר השפות בשבילי הן שפות קיצור

במילים של K's choice -

call it what you will.

שים לב שאת VB.NET אני מייחס לשפה חזקה (מה שהאי באמת),

ברור שברגע שיש לך שפת .NET יש לך את כל ה- framework ובחלק גדול מהמקרים אתה יכול לעשות עם זה כל מה שאתה יכול לעשות אם C#, אבל אני מקבל חום כל פעם רק מלהסתכל על קוד VB.

כשאתה אומר "סביבת עבודה" - למה אתה מתכוון?

אני מתכוון ל- IDE - Integrated Development Environment.

כלומר תוכנה שמשלבת ,editor, debugger, compiler, linker ויכולה לכלול עוד כלים כמו form designer, UML designer, resource compiler ועוד.

Eclipse למשל מכילה גם (עבור Java) כלים מאוד חזקים של Refactoring (שינויי קוד ברמה גבוהה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...