תנו לנו עוד כסף ונתפנה - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תנו לנו עוד כסף ונתפנה

BURTON

Recommended Posts

יכול להיות שהם מספקים לנו הרבה תוצרת חקלאית.. אבל שתדעיש שבנגב גם אפשר לגדל גידולים חקלאיים והדבר בלתי אפשרי..

נכון מאוד....אבל הרבה יותר קשה מאשר במישור החוף, בהרי יהודה ובשומרון.

לשם השואה, נכון להיום האוכלוסיה החקלאית בנגב מונה כ3% מכלל האוכ' החקלאית בארץ...

מה שיקרה זה שמחירי הפירות והירקות יעלו בצורה דרסטית...  

ולפי דעתי להעביר את המתנחלים לערים "מלאות" לא יתאים להם.. משום שהם אוהבים את הבדידות ואת הריקנות שיש בהתנחלות שהם גרים עכשיו.. ולכן הם עברו לשם.. הרבה אמרו שהם עברו בגלל הנוף והמקום המיוחד שאין באף עיר...

ולפי דעתי הנגב הוא בדיוק המקום בשבילהם..

המרכז כבר מאוכלס יותר מידי..

אני יכולה להגיד לך בוודאות שבאשקלון כבר בונים שכונות חדשות, ביניינים רבי קומות נוספים, מתכננים כאן לקלוט כמות עצומה של כפריים...

אולי סוף סוף אני לא אצתרך לנסוע לת"א בשביל מועדונים ומסיבות שוות...  :D

Architect of teh win, אין ספק שמותר ואף רצוי להילחם על רצונך. זה בדיוק מה שכתבתי בכמה הודעות קודמות...אם לא תילחם לא תקבל את מבוקשך..אין אפס..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Libby, התייחסת רק למשפט האחרון שלי ולא למה שלפניו. ברור לכולנו שמותר וצריך להלחם על הדעה שלך, אבל מה שאמרת זה שכל המלחמה הזו כביכול נגד ההתנתקות היא רק לשם השגת יותר כסף לפיצויים, ולא מתוך אמונה באידיאולוגיה או לשם עצירת מהלך ההתנתקות.

אגב זה התנתקות או הינתקות? :s05:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרת גם שהמאבק שלהם הוא לא רק בשביל לקבל פיצויים...

האמת קצת קשה לי להאמין, מהסיבה הפשוטה שההחלטה לבצע התנתקות היא לא רק של אריק,

היא גם של ארה"ב, ויש לזה  משמעות רבה. מה שאני מנסה להגיד זה שאם מתנחל מסויים או תושב קיבוץ מסויים,

או לא משנה מי יוצא ומפגין, אז סבבה לו, הוא חוסם כבישים כמחאה? טוב למה לא.. אבל אם הוא יודע שבסופו של

דבר כל פעולה מצידו לא תשנה במילימטר את ההחלטה, מה מניע אותו לעשות את הפעולות הנ"ל?

אדיאולוגיה, חופש ביטוי, אבל לכסף כאן יש מישקל דומיננטי....

הגיוני?

ד"א מה ההבדל בין הינתקות להתנתקות???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היא גם של ארה"ב, ויש לזה  משמעות רבה. מה שאני מנסה להגיד זה שאם מתנחל מסויים או תושב קיבוץ מסויים,

או לא משנה מי יוצא ומפגין, אז סבבה לו, הוא חוסם כבישים כמחאה? טוב למה לא.. אבל אם הוא יודע שבסופו של

דבר כל פעולה מצידו לא תשנה במילימטר את ההחלטה, מה מניע אותו לעשות את הפעולות הנ"ל?

למה כל כך קשה לכם לתפוס שאנשים לא נאבקים רק על כסף?...

כאילו, מה, עד כדי כך לא הגיוני שאנשים לא רוצים להתפנות מהבתים שלהם סתם, כי לא בא להם להתפנות מהבתים שלהם?...

אז מן הסתם יש כאלה, וטבעי שיהיו, אבל אף אחד (פה לפחות) לא יודע כמה הם מכלל המפונים.

ואתם מדברים על וילות כאילו כל מישהו שעבר לגור מעבר לקו הירוק נהיה מליונר מזה וחי היום בוילות פאר. get real...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמת.

היא גם של ארה"ב, ויש לזה משמעות רבה.

אם אני לא טועה כל הרעיון של "ההתנתקות" החד-צדדית היה רעיון של אריאל שרון, ורק לאחר מכן הוא שילב את זה עם האמריקאים בתוך מפת הדרכים.

...אבל אם הוא יודע שבסופו של דבר כל פעולה מצידו לא תשנה במילימטר את ההחלטה, מה מניע אותו לעשות את הפעולות הנ"ל?

למה את חושבת שהם לא מאמינים שאפשר למנוע את ההתנתקות או לעצור אותה? זה שהממשלה החליטה.. כבר ראינו דברים מעולם.

פשוט במקרה הזה, למזלנו (לדעתי לפחות), יש לנו ראש ממשלה החלטי ועקשן, הוא אמר אז הוא יעשה וגם אם צריך לשים פס על חצי מהמפלגה שלו.

אדיאולוגיה, חופש ביטוי, אבל לכסף כאן יש מישקל דומיננטי....

הגיוני?

איפה במדינתנו (או בעולם, בכלל) אין משקל לכסף?

דומיננטי? לא מצד הפעילים האקטיביים נגד ההתנתקות.

ד"א מה ההבדל בין הינתקות להתנתקות???

beats the sh*t out of me...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני נוטה לא להסכים.

את באמת חושבת שכל ההפגות, עצרות התמיכה, השלטים, הכרוזים, חסימת הכבישים.. כל זה מתוך הכרה בעול ההתנתקות ורק רצון לקבל יותר פיצויים?

רוב מארגני הדברים הללו בכלל לא גרים בגוש קטיף! אני בטוח שלמשפחה הקטנה (מלשון האזרח הקטן) אין הרבה ברירה, לא לכולם יש כח ורצון לעמוד על הבריקדות. אז אותם אנשים, בגלל שהם יודעים שהולכים לפנות אותם, מן הסתם ירצו יותר פיצויים. אבל להגיד שכל הסיפור של ההתנגדות להתנתקות הוא רק בשביל קבלת כסף ולא בשביל לנסות למנוע אותה? לא סביר בעיניי... כל המהות של מדינה דמקורטית היא שאפשר בדיוק על הדברים האלה להפגין ולהלחם, לא משנה כמה הסיכוי קטן או איזה מיעוט אתה בדעתך, מותר לך לנסות ולהלחם על רצונך.

ובמדינה דמוקרטית עם המדינה החליטה שאתה צריך להתפנות-אתה מתפנה. מותר להפגין, מותר לנסות לשנות דיעה. אבל אסור לך להתנגד פיזית לחיילים שבאים לפנות אותך (והם לא ישר מתחילים עם אלימות, רק בתור תגובה למתנחלים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין לליבם של המתנחלים בעניין הזה, צריך לתת להם מספיק כסף כדי שהם יוכלו להתקיים בכבוד.

300 אלף מספיק בשביל שנה אחת (תחשבו על הוצאות של ילדים, אישה, אוטו, בתי ספר, חשבונות וכמובן - עד שאתה מוצא עבודה חדשה ומתחיל להתפרנס)... זה לא הולך ברגל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה כל כך קשה לכם לתפוס שאנשים לא נאבקים רק על כסף?...

כאילו, מה, עד כדי כך לא הגיוני שאנשים לא רוצים להתפנות מהבתים שלהם סתם, כי לא בא להם להתפנות מהבתים שלהם?...

אז מן הסתם יש כאלה, וטבעי שיהיו, אבל אף אחד (פה לפחות) לא יודע כמה הם מכלל המפונים.

אמרתי בפירוש שהם נאבקים גם על אדיאולוגיה, ואמרתי שצריך להבין אותם כי ברור שקשה לקחת ולעזוב את הבית!

אתה חוזר על המילים שלי!

אבל הוספתי שאם שומעים אותם בתקשורת מבקשים סכומים נוספים של כסף,לא צריך להתנפל עליהם ולהאשים אותם

כי זה לגיטימי הבקשה הזאת....זה הכל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה לא ברור ?

אולי יש מישהו שמנסה להשיג יותר כסף ופיצוי הולם יותר אבל אני בטוח שרוב המתנחלים היו מוכנים להשאר בביתם וכל המאבק שלהם הוא לא בשביל להשיג עוד 100 אלף על בית בגוש קטיף.

כותרת כזאת של "תנו לי עוד קצת כסף מהמדינה ואז אני אסכים לזוז" זה חלק מהתהליך שיש בתקשורת שתומכי ההתנתקות משתמשים בה בשביל לצייר את הציבור שהוא רוצה לפנות כאויב של העם וציבור שרק מנסה להרוס למדינה הכל, לסחוט כסף, להרוס את השלום, להרוס לנו את התדמית בעולם, ליצור לגיטימציה לטרור וכו'...

כמובן שזה לא המצב.

ברור שאם המתנחלים היו ציבור לא דתי, מאוד לא מתלהם וחם, מאוד רוחני והם היו מצטיירים כילדי פרחים שלא הרגו זבוב אז קצת היה קשה לקבל תמיכה בפינוי שלהם, אבל שהם מצטיירים כחלאות אדם שרוצות להרוס את המדינה, כאלה שלא אכפת להם לרצוח את ראש הממשלה והם רוצים לסחוט כסף ובעצם אולי אין להם אידיאולוגיה והם רק רודפי בצע אז אולי זה תורם לראש הממשלה ולתומכי ההתנתקות בביצוע התוכנית ללא בעיה.

בלי קשר לדעה הפוליטית שלי (ואני לא מתנגד התנתקות גדול), אפשר לראות שזה פשוט תעמולה של תומכי ההתנתקות שמסמנת את ציבור שהמתנחלים כציבור שלילי ואני לא חושב שצריך להאמין לכל דבר שכתוב בתקשורת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לתקשורת יש נטייה תמיד לנפח כל דבר מעבר לממדיו הטבעיים, ותמיד להקצין לכיוון אחד או השני, אחרת זה לא מספיק מעניין.

זה כמו שנותנים במה ענקית לסרבני הגיוס למרות שיש ממש קצת מהם (כמה מאות נדמה לי בכל המדינה).

כבר הרבה מאד זמן שאני לוקח כל דבר שנאמר בתקשורת בהסתייגות, לא משנה כמה מקצועי זה נראה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3059536,00.html

זה מראה לנו על העקרונות בשקל של המתנחלים

כמו כולם

שום אידאולוגיה רק כסף

פיתאום אפשר למכור את ארץ ישראל?

ציינת שזה קמצוץ קטן מאוד ? ציינת שגובה הפיצוי שרוצים לתת על דירה ממוצעת הוא 120 אלף שקל ? ציינת שמדובר במשפחות עם ילדים קטנים ואפילו 5 ילדים קטנים ?

אתה יודע לא כל מתנחל נאחז בקרקע בציפורניים יש כאלה שגם אומרים, נו מילא בשביל לחיות בשלום ונכון יש כאלה שחיים בגלל הסבסוד והאדמה הזולה ותראה לי חולרע יפה נפש שהיו מציעים לו לגור באורח חיים שיהיה לו טוב, ברמת חיים גבוהה יחסית ובזול ונראה אם הוא יסרב! אני לא מדבר מתוך עמדה פוליטית כי אין לי כזאת פשוט יש דברים שילדים לא צריכים להכנס אליהם כי זה נשמע כמו בליל מילים חסר משמעות ותוכן, רק מראה על הבורות.

עכשיו תאמר לי בבקשה, מה לעזאזל אתה יודע ?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...