שאלה על זכרונות (KINGSTONE VS CORSAIR) + מפרט המחכה לאישורכם :) - עמוד 4 - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה על זכרונות (KINGSTONE VS CORSAIR) + מפרט המחכה לאישורכם :)

Venom_IL

Recommended Posts

אוקי... 10X

מישהו יודע את היחסים המדויקים שאני צריך לשים בתצורה הזו?

ובקשר למתח, חשבתי להעלות אותו מ 1.5 ל-1.54 נניח כדי לשמור על מתח וטמפרטורה נמוכים ולהשאר בטוח גם ביציבות תוך נזק מינימלי למעבד. נשמע בסדר?

ועדיין לא הבנתי איך העלאת ה FSB משפיעה על מהירות הזכרון

בלי שום , הזכרון ירוץ ב-333 MHZ, אז מה בהמהרה יגרום לי להשתמש ב 400 MHZ של ה PC3000 ואיך אני שולט בזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 58
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

PC3000 זה 366מ"ה.

PC3200 זה 400מ"ה..

תחלק ב-8 פשוט...

אם אני לא טועה אתה יכול להעלות את המתח ב-0.05v כל פעם.. או שכל לוח זה יכול להיות שונה איך שהם רוצים..

בו נסביר את זה ככה.

FSB זה כמו התבנית בסיס של כל המחשב.

מעבד - FSBxMultiplier = Cpu Speed.

צ'יפסט - FSBx4 = Bus Speed

זיכרון - FSBx2 = Memory Speed

רק שלזיכרון גם יש עוד כל מני גורמים שמשפיעים עליו כמו המחלקים האלו שניתן לשנות..

אתה מעלה את ה-FSB, אתה מאיץ את כל שלושת החלקים הללו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כ"כ הבנתי את הקטע של הזכרון

אם יש לי FSB 100 אז לפי מה שאתה אומר מהירות הזכרון שלי היא 100*2=200 אבל אם יש לי PC2700 אז מהירות הזכרון שלי היא 333 MHZ

אם הדיווידרים הם האחראים לתוספת המהירות, אז אתה אומר שהלוח אם מזהה את הזכרון שלי ומקצה דיווידרים שיתאימו לו?

אשמח לקבל הסבר קצת יותר מפורט בנושא המחלקים האלה, אלה של ה AGP/PCI ואלה של הזכרון (יש עוד?)

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. JAR - אני חושב ש AGP*2 אומר שזה רץ ב 66*2=132 MHZ, וכפול 4 רץ ב 264 ע"פ אותו חישוב. אני חושב.

2. הורדתי את תכנת FUZZY LOGIC של MSI והיה אפשר לשנות בה רק את ה FSB ואת המתח של הזכרון, המעבד והלוח. האם הדבר אומר שכל המחלקים נקבעים אוטומטית כדי שרק מהירות השעון תשתנה עם ה FSB בלי השפעה על ה AGP/PCI/זכרון (שזה בעצם מה שאני רוצה) ?

3. עדיין לא הבנתי את הקשר בין הזכרון לבין המהרת ה FSB... האם מהירותו משתנה וכיצד?

4. מהי הטמפרטורה המומלצת מהי הטמפרטורה התחלתית ומהי הטמפרטורה הנסבלת עבור נורת'ווד (ומה כבר מתחיל להיות מסוכן)?

5. האם יש תכנה שמפעילה בכוונה עומס מירבי על המעבד והמערכת לאורך זמן ובשיא העומס בודקת את הטמפ' / יציבות ?

5. תודה !

אגב, שהסתכלתי על תכנת ה FUZZY LOGIC, לחצתי על DEFAULT כי אני ילד טיפש (חשבתי שתקפוץ תיבת אישור לעזאזל !!) וזה פשוט השבית לי את המחשב - המסך הפך כולו לשחור ונשמעו ביפים עצבניים !!! כמעט חטפתי התקף לב ומיד סגרתי את המחשב

שהפעלתי אותו הסתכלתי בביוס ואין אצלי בכלל אפשרות לשנות את ה FSB, המכפלה או כל דבר אחר (זה אמור להיות ב CHIPSET SETTINGS לא?) אז נראה לי שמה שקרה זה שהתוכנה ניסתה לשנות משהו שהיא לא יכלה ותקעה את המחשב ואז הכל הסתדר, כלומר חזר ל DEFAULT (אני מקווה !!!)

יש לי לוח DFI 440BX ישן עם P3 450 MHZ

טמפרטורת הלוח היא 36C ושל המעבד היא 59C (ללא עומס) זה בסדר?

וכל העניינים פה די דחופים כי מחר כנראה אני הולך לקחת את המחשב ואני רוצה לדעת אם ללכת על ה 1.6 או לא !!!

שוב תודה

עריכה - שכחתי לשאול אם במידה וכן אלך על ה PC3000, למה לא לקחת ולא ?MUSHKIN לא יותר טובים?

או אולי הכי עדיף MUSHKIN 3200? כי גם את זה ראיתי אבל 3200 לא ראיתי... אוף!! עסק הזכרונות הזה כ"כ מבלבל ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

4. הטמפ' ההתחלתית תהיה בסביבות 37-40 מעלות..אני ממליץ לשמור עליו ככה שFull Load לא יעבור את ה63.

5. כן, Prime95.

6. קצת גבוה.

7.לך על ה1.6A עם לוח מבוסס I845D (BD7\4BDA).

8. המושקין 3000\3200 הם אותו בעצם עם תיכנות שונה...הצ'יפים זהים לחלוטין- לך על המושקין 3000.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, תודה

אני חושב שעכשיו יש לי ראיה ברורה הרבה יותר של המצב (תודות לתגובותיכם האדיבות וקריאותי הבלתי פוסקות של מדריכי OC וביקורות), והקניה (שתתרחש בסוף ביום ראשון) תצא על הצד הטוב ביותר !

שוב תודה לכל הברנשים שעזרו לי פה :)

אגב, BIODOME, בסוף עליתי על הנוסחה שרציתי (אני מתמטיקאי גדול, אני יודע ;D) היה חסר לך את ה DIVIDER במכפלה...

DDR = FSB * 1\(DIVIDER) * 2

למשל

FSB = 100

FSB : DRAM ratio = 3/5

אז:

DDR = 100 * 5/3 * 2 = 333 MHZ

:smoke: :smoke: :smoke:

ואם מישהו קופץ עכשיו ואומר - "אההה זאת הנוסחה שרצית? אז למה לא אמרת?" אני רוצח אותו אתם שומעים? רוצח אותו!!!!

שנים לקח לי לעלות על זה ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע אני באמצע בירורים בפורומים הרשמיים של (המודרטור שם ממש תותח ;) ), כך שאני לא יודע להגיד לך בבירור

עם זאת, אני לא רואה את עצמי מחליף את הלוח (MSI 645 MAX 2 - LRU) בגלל שיש בו את כל הפיצ'רים שאני רוצה, ביצועים מעולים ונסיון טוב של אנשים / אתרים עם OC זהה לזה שאני מתכנן (שלא נדבר על המחיר). מעבד אני לוקח 1.8A (ה-1.6A אזל מהמלאי וכבר הפסיקו לייצר אותו) ומעלה את ה FSB ל 133. ללוח שבחרתי יש PCI/AGP DIVIDERS אוטומטיים ב-133 כך שאני לא אצטרך להתעסק עם זה.

בקשר לזכרון, אני עדיין לא יודע, כי זה תלוי אם יוציאו גרסאות חדשות יותר שיאפשרו יחסי FSB : DRAM כמו 2/3 בשביל ה PC3200 או 5/7 בשביל ה PC3000 (ב FSB 133). בהנחה שלא יצאו עדכונים שכאלה, כנראה אאלץ להסתפק ביחס 4:5 עם זכרון PC2700... אך בכל מקרה אני אקח את הזכרונות של , שלפי מיטב הבנתי מובילים בתחום ה DDR

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מתחיל להבין למה לא קוראים לך VIRUS... אתה פשוט אנטי ;)

אני ממש לא מבין מה יש לך נגד הלוח שלקחתי... כל ביקורת שראיתי עליו שיבחה אותו מבחינת ביצועים, אוברקלוק ומחיר.. וזה כולל את HEXUS, SHARKY ורבים וטובים אחרים. "Stability was'nt an issue" הוא משפט זכור במיוחד מ HEXUS... ה"חסרון" היחיד שלו הוא מתח מקסימלי נמוך יחסית אבל אני מתכנן OC קטן מאד ולא אצטרך יותר מזה... חוצמזה שתיקוני עתידיים יתכן וישנו גם את זה. בכל אופן, אם אתה ממש מתעקש, הדברים שאני רוצה הם :

לפחות חמישה PCI וארבעה 2

תמיכה *רשמית* ב 133 FSB וב 333 DDR

ATA 133

ואבא שלי מתעקש על RAID...

האמת היא בלוח שבחרתי יש LAN Jack אבל אני לא כ"כ בטוח מה זה (מוברים לזה את הכרטיס כדי לחסוך PCI?) אז זה לא חייב שיהיה. וגם יש CNR למרות שהבנתי שזה די חסר שימוש אז כנ"ל

תמצא לי לוח עם כל הפיצ'רים האלה ותסביר לי במה הוא יותר טוב מהלוח שלקחתי (זכור שאני לא רוצה OC גדול יותר מ 133<-100 FSB ל 1.8A), ולמה שווה לי לשלם עליו יותר (הוא בחיים לא יהיה יותר זול זה בטוח 8) )

בהצלחה ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי כלום נגד הלוח שלקחת..הלוח הכי טוב בשוק, הרי הוא קיבל 100 בכמה ביקורת מכורות, א זמי אנחנו שלא נאמין לזה כי דיעות המשתמשים לא הכי מפרגנות?

ערב טוב., תהנה איתו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוף איתך... :P

אני לא ראיתי בן אדם אחד מתלונן על ה 645 ULTRA, ובטח שלא על ה MAX 2 LRU בגלל שלאף אחד עדיין אין אותו...

אז על אילו דעות משתמשים אתה מדבר?

ולהגיד ש HEXUS ו-SHARKY מכורים (וגם TOMS HARDWARE שאמרו בפירוש ש 645 SIS מעולים), זאת קצת הגזמה הייתי אומר...

תראה כל אחד מאמין במה שהוא מאמין - אני חושב שזו לא קניה רעה. אולי הלוחות שאתה מציע יותר טובים, אבל עדיין הקניה שאני רוצה לעשות אינה קניה רעה לצרכים שלי. אולי לצרכים שלך היא כן, אני לא יודע. אני משער שאין לנו עוד על מה להתווכח... כל אחד ודעותיו שלו ואני באמת מודה לך על עזרתך, אבל אני מאמין שאשאר עם ה SIS.

יום טוב לאדוני ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוף איתי? אוף איתך, אני לא צריך להלחם איתך כדי לתת לך המלצות ושתקנה משהו טוב..אתה לא רוצה? לא צריך, תקנה לוח דרעקי (יחסית, אפילו אם לוקחים לוח מבוסס SIS, למה לא אחד טוב יותר?) ותהנה איתו.

כן, רוב האתריםה אלה מכורים..ותסלח לי, אבל "שארקי" והשני הם אתרים שלא הייתי סומך עליהם, אבל לדעתך הם יותר אמינים ממשתמשים? תהנה.

http://www.hwzone.co.il/community/index.php?board=19;action=display;threadid=3452

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...